جمعه ١٢ آذر ١٤٠٠
اخبار > ارتقای فرهنگ شهروندی زیر بنای رشد و بالندگي شهر است


  چاپ        ارسال به دوست

ارتقای فرهنگ شهروندی زیر بنای رشد و بالندگي شهر است

ارتقای فرهنگ شهروندی زیر بنای رشد و بالندگي شهر است

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: فعالیت های فرهنگی در عرصه ارتقاء فرهنگ شهروندی زیر بنای رشد، توسعه، بالندگي و نشاط شهر است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر در راستای تبادل نظر با حضور در سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری جلسه کمیسیون فوق را در این سازمان برگزار کردند.

حجت السلام والمسلمین "احمد عامری " در این جلسه بیان کرد : برگزاری برنامه های فرهنگی و اجتماعی در محلات و ارائه راهکارهای موثر برای ارتقای فرهنگ شهروندی از ماموریت های کمیسیون فرهنگی است.

وی گفت : باید تحول و حرکت جدیدی در زمینه فرهنگ ایجاد شود تا با همدلی و تعامل بتوان برنامه خوب و دقیقی در محلات برگزار کرد.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بندرعباس تصریح کرد: هدف از کار فرهنگی و اجرای برنامه در این زمینه، خدمات رسانی به شهروندان است.

عامری بیان کرد: با تبادل نظر و همفکری می توانیم چشم اندازی برای برنامه های فرهنگی، اجتماعی و دینی تعریف کنیم تا شاهد توسعه و پیشرفت کارهای فرهنگی محلات باشیم.

"پرویز سالاری" دیگر عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر بندرعباس در این جلسه گفت: میدان جنگ تغییر کرده و دشمن در میدان فرهنگ و اقتصاد با ما در جنگ است و برای مقابله با ناتوی فرهنگی دشمن باید مهندسی فرهنگی صورت گیرد .

 وی گفت: شورا در جهت تقویت سازمان فرهنگی اعتبارات خوبی به این سازمان اختصاص داده است.

سالاری بیان کرد: اقتصاد مقاومتی اقتصادی درون زا و برون گرا است.

سالاری گفت: برای اینکه همه مولفه ها در یک جهت ساماندهی شوند مقرر گردید تمامی چاپ بنر، برشور مجموعه شهرداری بندرعباس و سیاستگذاری و برنامه ریزی در راستای ارتقای فرهنگ شهروندی به سازمان فرهنگی محول شود تا شاهد موازی کاری در سازمانهای شهرداری نباشیم.

وی بیان کرد: یکی از مؤلفه های نشاط اجتماعی ورزش در ابعاد مختلف بویژه ورزشهای همگانی است و شهرداری کارش ورزش همگانی است نه ورزش حرفه ای.

کیانوش جهانبخش عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بندرعباس در این جلسه گفت: زیر شاخه های سازمان فرهنگی گسترده است و سازمان باید جوابگوی ضعف وناتوانی دستگاههای فرهنگی استان همچون فرهنگ وارشاد، سازمان تبلیغات اسلامی، ورزش وجوانان و صنایع غرب باشد.

جهانبخش افزود: حدود 90 درصد توقعات و انتظارات مردم از سازمان فرهنگی ورزشی می باشد با وجود اینکه دستگاههای فرهنگی زیادی در شهر حضور دارند.

وی بیان کرد:  باید تکلیف دستگاههای فرهنگی سطح شهر مشخص شود و همه در راستای ارتقای فرهنگ شهروندی حرکت کنند.

جهانبخش گفت: سازمان فرهنگی ورزشی با میراث به جای مانده از سنوات گذشته که سازمان با آن دست به گریبان بوده مواجه است.

در جلسه کمیسیون فوق پیشنهاد شد؛ در هر منطقه شهر بندرعباس یک پایگاه قرآنی ایجاد شود و همچنین از ظرفیت نخبگان و اساتید حوزه و دانشگاه و ازایده و طرح های آنها جهت توسعه شهر بندرعباس استفاده شود.

 

همچنین دراین جلسه پیشنهاد داده شد که موسسه خیریه ای در محلات با تعامل دستگاههای مربوطه تاسیس گردد، و همچنین یک پایگاه مشاوره خانواده در مرکز شهر بندرعباس تاسیس شود.


١٢:١٩ - 1396/07/19    /    شماره : ٤٤٣٢    /    تعداد نمایش : ٣٣٦خروج
ساعت
اوقات شرعی

ارتباط با ما

بندرعباس-بلوارامام خمینی شهرداری مرکزی-شورای اسلامی شهر بندرعباس فکس:07632233904

07632245308

آمار بازدید

بازدید این صفحه : 159305

بازدید امروز : 18

کل بازدید : 399233