پنج شنبه ١٠ مهر ١٣٩٩
اخبار > انتصابات خارج از قاعده و عدم نظارت در شهرداری بندرعباس سبب بروز فساد شد/ با توجه به اتفاقات اخیر در شهرداری بندرعباس، دستگاه های نظارتی درون شهرداری می بایست پاسخگو باشند


  چاپ        ارسال به دوست

اسماعیل بواشه، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس

انتصابات خارج از قاعده و عدم نظارت در شهرداری بندرعباس سبب بروز فساد شد/ با توجه به اتفاقات اخیر در شهرداری بندرعباس، دستگاه های نظارتی درون شهرداری می بایست پاسخگو باشند

🔻عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس با تاکید بر لزوم پاسخگویی حراست شهرداری بندرعباس به عنوان بازوان نظارتی در خصوص عدم نظارت بر عملکرد شهرداری گفت: هنوز برای طرح سوال از شهردار دیر نشده است و از اعضای شورا می‌خواهم در این امر جلودار باشند.


🔻به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، اسماعیل بواشه در نطق پیش از دستور خود در جلسه 186 شورای شهر بندرعباس با اشاره به دستگیری‌های اخیر مدیران شهرداری اظهار داشت: از دستگاه قضایی که به فساد و تخلفات شهرداری‌ ورود کرده ‌قدردانی می‌کنم و امیدواریم بر این مسائل نظارت دقیقی داشته باشند. 


🔻وی افزود: در مسئله اخیر دستگیری‌های مدیران ارشد شهرداری یک نکته منفی وجود دارد و آن هم عدم نقش آفرینی بخش‌های نظارتی شهرداری بندرعباس بوده است. 


🔻عضو شورای شهر بندرعباس گفت: حراست و بازرسي شهرداری نتوانستند با نظارت دقیق بر حوزه خود مانع از بروز تخلف و فساد شوند و باید در این زمینه پاسخگو باشند. 

وی تصریح کرد: شهردار بندرعباس نیز بايد پاسخگو باشد و اعلام کند آیا تاکنون از جانب بازوان نظارتی شهرداری به وي گزارش كتبي در زمينه تذكر و تخلفات ارائه شده یا خیر ؟اگر این امر صورت نپذیرفته باشد بایستی این بخش‌های نظارتی پاسخگو باشند. 


🔻بواشه گفت:اگر اين واحد ها نظارت دقیقی بر حوزه خود می‌داشتند و با هدف پیشگیری از بروز تخلف قدم بر می‌داشتند قطعا این موارد به وجود نمی‌آمد. 


🔻وی ادامه داد: در ماه‌های گذشته من و رئیس شورا طرح سئوال از شهردار بندرعباس را کلید زدیم اما متاسفانه به سیاسی کاری متهم شدیم در حالی که خدا را گواه میگیریم هیچ بحث سیاسی و حزبی در میان نبود و تنها در پی رفع مشکل و دغدغه شهروندان و اعضای شورای شهر بودیم. 

عضو شورای شهر بندرعباس گفت: اگر همان زمان از طرح سوال حمایت بیشتری می‌شد و بجاي واكنش به اظهارات نمايندگان و دامن زدن به حاشيه ها نظارت بيشتري انجام ميداديم قطعا دستاوردهای بهتری کسب می‌کردیم و وضعیت بهتری داشتیم.


🔻وی با اشاره به انتصابات اخیر در شهرداری افزود: همان زمان هم گفتم که  انتصابات در شهرداري خارج از قاعده و بدون در نظر گرفتن شاخصه‌ها و ضوابط است اما باز هم به دخالت در کار شهردار متهم شدم. 


🔻بواشه گفت: هنوز هم دیر نشده و 

از اعضای شورای شهر می‌خواهم در طرح سئوال از شهردار جلودار شوند،

ما هم به عنوان یک سرباز در خدمت سایر اعضا هستیم و هر برنامه ای که در این زمینه دارند اقدام نموده و به امید خدا شاهد نظارت بیشتر باشیم تا مردم بدانند که نمایندگان آنها با فساد دستگاهی مخالف هستند و به صورت جدی با آن برخورد می کنند.


🔻بواشه در پایان گفت: در آستانه عید غدیر یکی از بهترین تبلیغات برای الگو پذیری از سیره مولا علی درست عمل کردن به جای شعار دادن است.


٢٢:٤٧ - 1399/05/12    /    شماره : ١٠٤٦٢    /    تعداد نمایش : ٧١خروج
ساعت
اوقات شرعی

ارتباط با ما

بندرعباس-بلوارامام خمینی شهرداری مرکزی-شورای اسلامی شهر بندرعباس فکس:07632233904

07632245308

آمار بازدید

بازدید این صفحه : 24248

بازدید امروز : 159

کل بازدید : 290024