پنج شنبه ١٠ مهر ١٣٩٩
اخبار > فاضلاب شهر بندرعباس به مشکل امنیتی تبدیل شده است/ شرکت ژرف کار جم صلاحیت انجام پروژه های آب و فاضلاب را ندارد


  چاپ        ارسال به دوست

کیانوش جهانبخش، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس:

فاضلاب شهر بندرعباس به مشکل امنیتی تبدیل شده است/ شرکت ژرف کار جم صلاحیت انجام پروژه های آب و فاضلاب را ندارد

🔶عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: مشکل فاضلاب شهر بندرعباس از یک مطالبه اجتماعی و زیست محیطی و بهداشتی به بحران امنیتی  که متاسفانه فرسایشی و ناامیدکننده شده،تبدیل گردیده است.


🔶به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، کیانوش جهانبخش در نطق پیش از دستور  یکصد و هشتاد و چهارمین جلسه علنی شورای شهر بیان داشت: پس از اعتراض بنده به این معضل و مشکل  و قرار گرفتن جلوی لوله فاضلاب . شرکت آب و فاضلاب با شتاب غیر کارشناسی و بر اثر فشارهای آب و فاضلاب کشور و مقامات محلی نسبت به انعقاد قرارداد با شرکت ژرف کار جم در مهر ماه سال 94  قراردادی حول سه محور؛ توسعه شبکه جمع آوری در قالب سرمایه مازاد، ارتقاء بازسازی، نوسازی و بهره برداری از تاسیسات ایستگاه پمپاژ و تصفیه خانه فاضلاب و احداث بهره برداری ایستگاه پمپاژ و خط انتقال پساب، اقدام کرد. 


🔶رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: مبلغ سرمایه گذاری در سال 94، 250 میلیارد تومان با دوره ساخت احداث 2 ساله بوده که سه سال از دوره قطعیت و حدود 5 سال از دوره مبادله قرارداد گذشته و هیچ اتفاقی رخ نداده است. 


🔶جهانبخش افزود: طی بررسی های صورت گرفته، متوجه شدیم که اکثر قراردادهای شرکت ژرف کار جم در سطح کشور خلع ید شده، یا خاتمه پیمان یک طرفه داشته ویا اینکه  بلاتکلیف و بی سرانجام مانده است و در  سایت سازمان برنامه و بودجه، صلاحیت این کشور رد شده است و این شرکت حق هیچ گونه فعالیتی تا سال 1401 را ندارد. 


🔶وی گفت: اصرار مدیریت عالی استان، سکوت و انفعال آب و فاضلاب و عدم توجه و بررسی وزارت نیرو جای سوال اساسی دارد که از دستگاه های نظارتی و مدعی العموم انتظار می رود به این موضوع ورود کنند.


🔶عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس در ادامه خاطرنشان کرد: در قرارداد منعقد شده با این شرکت،زیاده خواهی شرکت و عدم توجه به منافع مردم مشخص است و انتظار می رود شرکت آب و فاضلاب هر چه سریعتر شرایطی را فراهم نماید تا این شرکت خلع ید شود و فراخوان جدیدی برگزار نماید تا این مشکل بعد از سالها برطرف شود.


🔶جهانبخش بیان کرد: انتظار مردم بندرعباس اینست که مساله فاضلاب شهری حل شود و دستگاه های مسئول پاسخگو باشند که در این سالها برای حل مشکل فاضلاب چه کرده اند؟ و از مدیریت عالی استان می خواهیم واقع بینانه به این موضوع نگاه کند و شورا و شهرداری را مقابل افکار عمومی قرار ندهد. 


🔶رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر بندرعباس اظهار داشت:شورا و شهرداری را تحت فشار گذاشته اند که تن به قراردادهای غیر کارشناسی بدهند که این به نفع مردم نیست، مردم و شهرداری سهم خود را برای حل معضل فاضلاب پرداخت کرده اند، حالا باید دولت جواب بدهد که برای حل این مشکل چه کاری کرده و نمی توان برای حل هر مشکلی دست در جیب مردم کرد. 


🔶جهانبخش در خاتمه تصریح کرد: بخاطر تاخیر در اجرای طرح فاضلاب شهری از مجموعه آب و فاضلاب و وزارت نیرو شکایت داریم و این موضوع را از کمیسیون اصل 90 مجلس پیگیری خواهیم کرد و با هر گونه زیاده خواهی که فشار به مردم ختم شود مخالفیم.


٢٠:٤٩ - 1399/04/29    /    شماره : ١٠٣٨٦    /    تعداد نمایش : ٥٥خروج
ساعت
اوقات شرعی

ارتباط با ما

بندرعباس-بلوارامام خمینی شهرداری مرکزی-شورای اسلامی شهر بندرعباس فکس:07632233904

07632245308

آمار بازدید

بازدید این صفحه : 24253

بازدید امروز : 170

کل بازدید : 290035