پنج شنبه ١٠ مهر ١٣٩٩
اخبار > چرا می خواهید حیات اقتصادی کشور را بر تابوت مردم هرمزگان بنا کنید/ تا کی مردم هرمزگان باید تاوان بی مسئولیتی ها را ببینند


  چاپ        ارسال به دوست

کیانوش جهانبخش، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس:

چرا می خواهید حیات اقتصادی کشور را بر تابوت مردم هرمزگان بنا کنید/ تا کی مردم هرمزگان باید تاوان بی مسئولیتی ها را ببینند

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت : با کمال تأسف اکثر مدیران ما ، مدیرانی بحران دوست هستند ، زیرا فقط می توانند در زمان بحران ها خود را پر تلاش نشان دهند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس ؛ کیانوش جهانبخش در نطق پیش از دستور جلسه ۱۶۹ شورای اسلامی شهر بندرعباس با تقدیر و تشکر از پرسنل و کادر درمانی و بهداشتی استان هرمزگان که در این روزهای سخت و شرایط حساس تلاش می کنند ، بیان کرد :

در رابطه با ویروس کرونا ، آگاهی بخشی و اطلاع رسانی در جامعه صورت گرفته است و مردم آگاهی لازم نسبت به این بیماری را دارند.

جهانبخش گفت : امروز رفتارهای پرخطر و بی ملاحظگی بعضی از افراد در حوزه های مختلف و حضورهای بی مورد آنها در سطح شهر و تجمعاتی که به هیچ عنوان ضرورت ندارد قطعا آسیب جدی به بقیه افراد در جامعه وارد می کند.

رئیس کمیسیون حقوقی ، ارزیابی و نظارت شورای اسلامی شهر بندرعباس تصریح کرد : تلاش های ارزشمندی توسط ستاد مدیریت کرونا در استان انجام شده است ، اما باید بپذیریم که کوتاهی های بسیاری در مدیریت کشور وجود دارد که برنامه و سیاست کاری در حوزه‌های مختلف در مقابله با بحران وجود ندارد .

جهانبخش گفت : اکثر مدیران ما ، مدیران بحران دوستی هستند ، چون در این شرایط بحرانی به دنبال این هستند که خود را پر تلاش نشان دهند و ضعف های کاری خود را بپوشانند و شرایط بحرانی ، حاصل ناکارآمدی یک مدیر در حوزه وظایف خودش است.

وی گفت : در پی شیوع بیماری کرونا در کشور ، همدلی و وفاق در جامعه بین مردم شکل گرفته است و بیشتر مردم در این زمینه همراهی لازم را دارند ، اما باید بپذیریم که مردم هنوز هم بر اساس دروغ های گذشته ای که برخی مسئولین در حوزه های مختلف به آنها گفته بودند ، به این آمار و ارقام اعتمادی نمی کنند و همین مسئله باعث عدم همکاری برخی  مردم در حوزه های مختلف به ویژه حوزه سلامت خودشان می شود.

عضو شورای عالی استانها با انتقادی جدی در خصوص تصمیمات ستاد ملی

مبارزه با کرونا بیان کرد: ستاد ملی مبارزه با کرونا، بصورت یک قاعده  و اصولی تصمیمات را به استانها اعلام می کند، اما با توجه به اینکه شرایط هر استان با استان دیگر متفاوت است ، باید تدابیری اتخاذ شود که مسئولین استانی و محلی بتوانند ، با توجه به شرایط موجود در هر شهر و استان تصمیم گیری نمایند.

جهانبخش خاطرنشان کرد : هرمزگان به مثابه یک ایران کوچک می ماند و از همه اقوام و طایفه ها در این شهر زندگی می کنند و مراودات بین استانی صورت می گیرد و با توجه به اینکه میهمانان و مسافرانی در این شهر حضور پیدا می کنند نگران هفته های آتی هستیم ، متاسفانه در موارد اولیه مبتلا به کرونا مثبت افرادی خارج از استان بودند ولی امروز افراد بومی و محلی استان درگیر این بیماری هستند که این مسئله حساسیت ها را بالا برده است.

وی در ادامه گفت : در شرایط فعلی کنترل ورود و خروج شهر به صلاح نیست،  بلکه باید تمهیدات دیگری اتخاذ شود و اگر منتظر تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا باشیم ، استان درگیر فاجعه می شود.

عضو شورای عالی استانها تاکید کرد: چرا باید مردم هرمزگان تاوان بی مسئولیتی ها و بی ملاحظگی را ببینند و چرا می خواهید حیات اقتصادی کشور را بر تابوت مردم هرمزگان بنا کنید؟؟؟ هیچ چیزی مهمتر از سلامت مردم نیست ، پس اجازه دهید مسئولین استانی بر اساس شرایط استان تصمیم بگیرند،بحران کرونا به دلیل بی تدبیری بسیاری از استانها و قطعا هرمزگان به بحران امنیتی تبدیل می شود و اگر راهکار موثر و مناسبی در این حوزه اتخاذ کنیم ، نیاز نیست که مردم بصورت آتش به اختیار و خود سر رفتاری داشته باشند که به تبعات آن بعد از کرونا فاجعه ای دیگر رخ دهد.

جهانبخش در خاتمه تایید کرد :

کادر درمانی در خط مقدم با از خودگذشتگی نهایت تلاش خود را در این زمینه انجام می دهند و نباید کاری کنیم که بر پزشکان و کادر درمانی فشار مضاعف وارد شود ، درست است که قاعده کلی کشوری وجود دارد ، اما اجازه دهید مسئولین استانی بر اساس شرایط موجود در استان تصمیماتی اتخاذ نمایند.


٢١:٣٦ - 1398/12/20    /    شماره : ٩٨٣٨    /    تعداد نمایش : ٥٠خروج
ساعت
اوقات شرعی

ارتباط با ما

بندرعباس-بلوارامام خمینی شهرداری مرکزی-شورای اسلامی شهر بندرعباس فکس:07632233904

07632245308

آمار بازدید

بازدید این صفحه : 24252

بازدید امروز : 166

کل بازدید : 290031