ساعت
اوقات شرعی
اخبار > پشت پرده افرادی که قرار است تبدیل وضعیت شوند از قایم موشک بازی های انتخاباتی شهرداری چیست؟/ اگر تبدیل وضعیت براساس عدالت و سوابق نیروهای مجموعه شهرداری انجام شده باشد چه نیازی به پنهان کاری است


  چاپ        ارسال به دوست

فاطمه جراره،رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس :

پشت پرده افرادی که قرار است تبدیل وضعیت شوند از قایم موشک بازی های انتخاباتی شهرداری چیست؟/ اگر تبدیل وضعیت براساس عدالت و سوابق نیروهای مجموعه شهرداری انجام شده باشد چه نیازی به پنهان کاری است

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: شهرداری یک نهاد عمومی و خدماتی است با کار تخصصی نه یک نهاد امنیتی.پس ضرورت دارد برای جلوگیری از هرگونه فساد و ویژه خواری و سوء استفاده احتمالی در آن اوج شفافیت اعمال شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، فاطمه جراره در نطق پیش از دستور یکصد و پنجاه و یکمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بندرعباس تذکری به شهردار بندرعباس درخصوص تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری بیان و خاطرنشان کرد: ما اعضای شورای شهر به دنبال تبدیل وضعیت نیروهای شاغل در شهرداری هستیم که این کار را به نفع شهرداری و کارکنان مجموعه شهرداری می دانیم،زیرا در بحث کارکنان شرکتی یک شرکت به عنوان واسطه بین شهرداری و کارمندان و کارگران قرار گرفته است که سهمی از حقوق پرسنل را به عنوان سود خود مطالبه می کند و ارتباط بین نیروهای شاغل با شهرداری بصورت قراردادی می تواند از بار هزینه ای بکاهد و هم اینکه آمار دقیق تری از شاغلین در شهرداری وجود خواهد داشت.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: ازطرفی دیگر تعدادی از کارگران و کارمندان مدتهاست به صورت قراردادی با در مجموعه شهرداری در حال انجام فعالیت هستند و بهتر است به پیمانی تبدیل شوند تا هم امنیت شغلی بالاتری داشته باشند و هم این که پست های مصوب شهرداری خالی نماند و دراین بین سوء مدیریت از شهرداری به وفور دیده می شود، به طور مثال لیست 874 نفره از کارمندان قراردادی وجود دارد که به همه ی آنها به گونه ای قول داده شده است که تبدیل وضعیت می شوند اما این یک روی سکه است و از طرف دیگر لیست 150 نفره ای آماده می شود و به استانداری و دستگاه های ذیربط بدون سروصدا ارسال می گردد، با این که درون همین لیست 150 نفره نیز افراد ذیحقی در خصوص تبدیل وضعیت وجود دارند که سالیان متمادی در حال خدمت به شهرداری هستند، اما نور چشمانی نیز دیده می شوند که انسان را به تعجب و تأسف وا می دارد افرادی که عمدتا سوابق کاری چندانی نداشته و از نزدیکان مسئولین شهرداری و یا حتی متأسفانه مسئولین نظارتی شهرداری هستند، این در حالی است که تبدیل وضعیت این افراد از شرکتی به قراردادی نیز روال معمول درون شهرداری را طی نکرده است و به سرعت این افراد از شرکتی به قراردادی تبدیل شدند .

جراره در ادامه بیان داشت: شهرداری تا کی باید تاوان فعالیت های انتخابی برخی مدیران را بدهد؟ چرا به صورت واضح و مشخص بیان نمی کنند که بر چه اساس و اصولی افرادی را انتخاب و برای تبدیل وضعیت آنها تلاش می کنند؟ مگر آن 724 نفر با این 150 نفر چه تفاوتی دارند؟ آیا فقط این موضوع نگاه به چند ماه آینده و انتخابات پیش رو نیست؟ چندین بار مطالبه و درخواست شد که لیست این افراد و تاریخ ورودشان و شغل هایی که انجام می دهند و تحصیلاتشان به شورا داده شود، تا شورا اولویت های استخدامی و یا تبدیل وضعیت را مشخص کنند.چرا بنده و دیگر اعضای شورای شهر مجبور باشیم که لیست را از دستگاهای دیگر ویا دستگاه نظارتی بدست بیاوریم؟ پشت پرده افرادی که قرار است تبدیل وضعیت شوند از قایم موشک بازی های انتخاباتی شهرداری چیست؟

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس افزود: کی و چه زمانی این کارها به اتمام می رسد و واقعا چه چیز محرمانه ای بین شهرداری و شورای شهر وجود دارد؟ و براساس چه موازینی 150 نفر از 874 نفر برای تبدیل وضعیت از قراردادی به پیمانی انتخاب شدند؟ چرا شورای شهر در جریان این امور قرار ندارد و حداقل اگر به مردم نمی گویید به اعضای شورای شهر اعلام کنید.

جراره بیان کرد: افراد متعددی که هم اکنون به صورت شرکتی مشغول به خدمت هستند و به آنها وعده داده شده که تبدیل به قراردادی خواهید شد و هزینه هایی را که انجام دادند و آزمایش هایی را که متحمل شده اند با چه نیتی و با چه قصدی بدون اینکه ظرفیت وجود داشته باشد آنها را معطل و به اصطلاح سرکار می گذارید؟

جراره گفت: همه می دانیم که شهرداری یک نهاد عمومی و خدماتی است با کار تخصصی نه یک نهاد امنیتی.پس ضرورت دارد برای جلوگیری از هرگونه فساد و ویژه خواری و سوء استفاده احتمالی در آن اوج شفافیت اعمال شود.


٠١:٢٢ - 1398/10/11    /    شماره : ٩٥٢٩    /    تعداد نمایش : ٧١خروج