ساعت
اوقات شرعی
اخبار > شهرداری حق دخالت در امور داخلي شورا را ندارد/ فرزانه آرامش رفتار اشتباه خود را اصلاح كند


  چاپ        ارسال به دوست

فیصل دانش، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس:

شهرداری حق دخالت در امور داخلي شورا را ندارد/ فرزانه آرامش رفتار اشتباه خود را اصلاح كند

عضو هيّئت رييسه شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: در انتخابات هیئت رئیسه و کمیسیون های شورای شهر شاهد دخالت پنهاني شهرداری بودیم که اين اقدام از نظر قانوني مردود است، لذا به همين دليل به شهرداري بندرعباس تذكر جدي داده ميشود،

 به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، " فیصل دانش" در نطق پیش از دستور  یکصد و سی و پنجمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بندرعباس اظهار داشت:  صبحت‌های ارزنده ریاست محترم شورای شهر بندرعباس در جلسه شورای ادرای استان و در حضور آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضائیه بار و وزن شورا را بالا ‌برد و امیدوارم پیگیری‌های بعدی باعث به نتیجه رسیدن درخواست‌هاي به حق مردم بندرعباس شود.

دانش  ادامه داد: گلایه مندی خودم را از تصمیمات شورای شهر اعلام می کنم به لحاظ اینکه در انتخابات کمیسیون ها باید دقت بیشتری می شد و کار به دست کاردان سپرده می‌شد اما این اتفاق نیفتاده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر بندرعباس بیان کرد: این مسائلِ غیر تخصصی باعث می شود شورای شهر ضربه بخورد و اگر شورای شهر ضربه بخورد مردم ضربه می‌خورند.

دانش اضافه کرد: من پیشنهاد دارم  تمام اعضای شورا  در کمیسیون‌ها حتی کمیسیون‌هایی که عضو نیستند حضور پیدا کنند زیرا حضور آن‌ها موجب کمک خواهد شد تا راه را درست برویم.

همچنين وی عنوان کرد: از این متاسفم که اكثريت شورای شهر برای حضور در کمیسیون توافقات به رئیس شورا رأی نداد که در ۲ سال اخیر بی سابقه بوده و موجب بی ‌احترامی به شورا شد زیرا احترام به رئیس شورا احترام به شورا است.

عضو  شورای اسلامی شهر بندرعباس تاکید کرد: تذکر جدی به شهرداری می دهم زیرا  در انتخابات هیئت رئیسه و کمیسیون ها عوامل شهرداری ورود پنهانی داشتند که این کار ممنوع است و از این به بعد هرگونه رفتار مداخله گرانه شهرداری در امور داخلی شورا را مردود دانسته و در صورت تكرار با توجه به داشتن دلایل و مدارک کافی برخورد قانوني خواهيم كرد.

فيصل دانش بیان داشت: هیچ جا ما به شخص خاصی توهین نکرده ایم و در روزهای بعد از انتخابات کمیسیون ها مردم سوال می کردند که چه اتفاقی در شورا افتاده است و من برای پاسخگویی به مطالبات مردمی، مصاحبه ای با یکی از رسانه های هرمزگان انجام دادم که يك مصاحبه یک ساعته است اما فیلم هایی از این مصاحبه به صورت مقطع پخش شده است.

وی ادامه داد: در این فیلم یک ساعته، به صورت شفاف همه چیز را بیان کرده ام و حتی اگر شورا هم اجازه مصاحبه ندهد با اجازه قانونی و حق قانونی خودم بصورت شفاف با رسانه ها مصاحبه خواهم کرد، زيرا مردم حق دارند بدانند نمايندگان آنها چه ميكنند و چگونه تصميم ميگيرند، همه ميدانيم شورا نهادي مردمي است و رفتار محرمانه اي نمي بايست داشته باشد، لذا اجازه دهيد با مردم شفاف باشيم.! 

عضو شورای اسلامی  شهر بندرعباس خاطرنشان کرد: در اين مصاحبه، روي صحبتم ، بيشتر با خانم آرامش بوده است زیرا وی رفتار شورایی غلط داشته اند و باید اين رفتار را اصلاح کنند و صحبت‌هایم اصلا مخالفت با وجود وی نیست و امیدوارم که این جدل هاي شورايي باعث پختگی بيشتر اعضاء كم تجربه شود.

 

 


١٤:٢٧ - 1398/07/17    /    شماره : ٨١٣٤    /    تعداد نمایش : ١٥٨خروج