ساعت
اوقات شرعی
اخبار > یکی از ارکان پویایی اقتصادی استفاده از نیروی انسانی متخصص و خوب است/ شوراهای محلی و ملی باید تقویت‌کننده هم باشند


  چاپ        ارسال به دوست

پرویز سالاری

یکی از ارکان پویایی اقتصادی استفاده از نیروی انسانی متخصص و خوب است/ شوراهای محلی و ملی باید تقویت‌کننده هم باشند

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: اگر مدیران در دولت‌های مختلف به این سیاست‌ها عمل می‌کردند و عملکردها در چاپ بنرها خلاصه نمی‌شد، قطعاً با این مشکلات اقتصادی مواجه نمی‌شدیم.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، " پرویز سالاری" در نطق پیش از دستور یکصد و هفدهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بندرعباس اظهار کرد: شش سال از ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری می‌گذرد و نزدیک به  10 سال است که نام‌گذاری‌ها بر اساس مسائل اقتصادی و فرهنگی است، مقام معظم رهبری با توجه به تیزبینی و آینده‌نگری و با ابلاغ سیاست های کلی نظام بویژه در حوزه اقتصاد مقاومتی قصد داشتند تهدید تحریم‌ها به فرصت تبدیل شود.

پرویز سالاری افزود: اگر مدیران در دولت‌های مختلف به این سیاست‌ها عمل می‌کردند و عملکردها در چاپ بنرها خلاصه نمی‌شد، قطعاً با این مشکلات اقتصادی مواجه نمی‌شدیم.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین ارکان اقتصاد مقاومتی پویایی نیروی انسانی متخصص و خوب است، در همین راستا در زمینه ی اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی از سوی قام معظم رهبری شورای چهارم در سال 1394 در جلسه علنی 128، شهرداری به تشکیل شرکت تعاونی‌های چندمنظوره مکلف کرد که از ظرفیت های نیروی انسانی به بهترین نحو استفاده شود.

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس عنوان کرد: تلاش، دوری از اسراف، مدیریت هزینه‌ها، استفاده از مشارکت مردم در امور مختلف از ارکان سیاست‌های اقتصادی نظام است، به استناد اصل 110 قانون اساسی، هر ابلاغیه‌ای که از سوی مقام معظم رهبری همه مدیران موظف هستند سیاست‌ها را اجرا کنند و هرگونه برنامه ریزی و اقدامی برخلاف این سیاست‌ها پیگرد قانونی دارد.

سالاری بیان کرد: وظیفه مجلس و شوراهای شهرها و روستاها باید نظارت کنند و ببینند کدام دستگاه‌ها این ابلاغیه‌ها را درست اجرا کرده یا نکرده‌اند، به‌ویژه در هرمزگان که خط مقدم جبهه اقتصادی کشور است.

وی خاطرنشان کرد: باید دید مدیران و نمایندگان ما در مجلس و مسئولین ذی‌ربط چقدر از این ظرفیت هرمزگان و خلیج‌فارس استفاده کرده‌اند، نقش مردم چقدر اجرایی شده است؟ باید یادمان باشد دشمن می‌خواست انقلاب را از مردم بگیرد و امروز می‌خواهد مردم را از انقلاب بگیرد. 

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس ابراز کرد: متأسفانه در سال‌های اخیر هنوز آن کار عملیاتی که باید از سوی مدیران انجام شود اتفاق نیفتاده و هنوز در روحیه بسیاری از مدیران اشرافی گری اصراف و غرب‌گرایی نهفته شده است.

سالاری اظهار کرد: هنوز خیلی‌ها آمریکا را قدرت اول جهان می‌دانند، آمریکا در دهه 60 هم که قدرت اول بود هیچ غلطی نتوانست بکند، ما نیاز به تغییر نگاه مسئولین و جایگزینی جوانان داریم، باید بدانیم امروز فضای کشور ما نیاز به همگرایی و وحدت رویه دارد.

وی در پایان افزود: شورای شهر ما شورایی که در قانون اساسی قیدشده نیست، شوراهای محلی و ملی باید تقویت‌کننده هم باشند درصورتی‌که هرسال شوراهای محلی توسط شوراهای ملی بیشتر تضعیف می‌شوند.


١١:٥٠ - 1398/02/30    /    شماره : ٧٥٦١    /    تعداد نمایش : ١٨٥خروج