ساعت
اوقات شرعی
اخبار > در رفع بحران سیل در شهر بندرعباس، کارگران شهرداری نقشی اساسی داشتند


  چاپ        ارسال به دوست

آبتین امیری

در رفع بحران سیل در شهر بندرعباس، کارگران شهرداری نقشی اساسی داشتند

رئیس کمیسیون بهداشت، سلامت وخدمات شهری شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: بارندگی های اخیر کشور که بیشتر شهرها را با مشکل سیل مواجه ساخت، آزمون خوبی برای شهر بندرعباس بود که خوشبختانه با تلاش شبانه روزی کارگران شهرداری بندرعباس این آزمون به خوبی سپری شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: بیش از 1000 کارگر بصورت شبانه روزی در شهر بندرعباس مشغول آزاد سازی کانال ها بودند تا مسیر تردد آب در سطح شهر هموار شود. این تجربه نشان داد که اگر همت و همکاری باشد می توان بحران های بزرگ را سپری کرد،که جا دارد ازحمایت استاندار محترم، و مدیریت شهردار محترم و شهرداران مناطق سه گانه شهر بندرعباس تشکر شود.

آبتین امیری گفت: مردم ما، مردمی شکرگزار هستند و اگر در جایی کار خوبی انجام شود، مردم تشکر می کنند. مدیریت بحران در مقابل سیل در شهر بندرعباس در حد قابل قبولی بوده است. با توجه به آگاهی از زمان آغاز بارندگی، محلات و نقاط سیل خیز در شهر بندرعباس از قبل شناسایی شده بود و تدابیر لازم برای آبگرفتگی هر محله اندیشیده شده بود.

این عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: طرح آبخیزداری شهر بندرعباس توسط کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر بندرعباس پیگیری شده است و اجرای این طرح برای نجات شهر بندرعباس از سیل های غافلگیر کننده امری ضروریست که اجرای آن نیازمند حمایت اعتباری توسط استاندار محترم و شورا است.

آبتین امیری گفت: بخشی از چالش ما در بحث آبگرفتگی، به ضعف زیر ساخت های شهر بندرعباس برمی گردد. برخی از این مشکلات به بافت فرسوده و ساخت وسازهای غیر مجاز در شهر بندرعباس برمی گردد، و برخی دیگر به عدم رعایت موازین شهرسازی در ساخت برخی شهرک ها مثل شهرک پیامبر اعظم برمی گردد که سبب شده شهرداری بندرعباس وارث مشکلات و سیاستهای گذشته برخی نهادها و ادارات باشد.


١٩:٤٠ - 1398/01/27    /    شماره : ٧٣٩٩    /    تعداد نمایش : ٢٢٤خروج