ساعت
اوقات شرعی
اخبار > نیاز امروز جامعه ما نشاط اجتماعی است/ یکی از وظایف اصلی شوراها کنترل و نظارت بر بودجه و نحوه ی عملکرد آن است


  چاپ        ارسال به دوست

پرویز سالاری

نیاز امروز جامعه ما نشاط اجتماعی است/ یکی از وظایف اصلی شوراها کنترل و نظارت بر بودجه و نحوه ی عملکرد آن است

عضوشورای اسلامی شهربندرعباس گفت: نشاط اجتماعی زمانی ایجاد می شود که به خواسته های شهروندان و میهمانان توجه کنیم.

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس،" پرویز سالاری" در نطق پیش از دستور یکصد و هشتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بندرعباس با تبریک ایام ماه رجب و ولادت حضرت علی (ع) بیان کرد: نوروز امسال مزین به ماه رجب است که  می طلبد مدیریت شهری جشن ها، آداب و سنن را با توجه به تنوع فرهنگی اقوام مختلف و ظرفیت های موجود در شهر بندرعباس جهت ایجاد نشاط اجتماعی برگزار نماید.

سالاری گفت: نیاز امروز جامعه ما نشاط اجتماعی است و نشاط اجتماعی زمانی ایجاد می شود که به خواسته های مردم، شهروندان و میهمانان توجه کنیم و اگر نشاط اجتماعی نباشد، بمبی از انرژی منفی بوجود می آید.

وی افزود: متاسفانه دشمن به دنبال یأس و ناامیدی در مردم است و می طلبد مدیریت شهری با اقدامات لازم زمینه ایجاد امید، هیجان مثبت و توجه به انتظارات مردم فراهم نماید.

سالاری در ادامه گفت: یکی از وظایف فرمانداران و استانداران هماهنگی بین مدیران استانی و شهری است و برای اینکه بتوان شاهد سیما و منظر زیبایی در شهر باشیم، باید فرماندار و استاندار دستگاههای مربوطه را مکلف کنند تا در این زمینه به کمک مجموعه شهرداری بیایند.

عضو شورای شهر بندرعباس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سفر وزیر کشور به هرمزگان خاطر نشان کرد: هرمزگان جزء پنج استان اول پردرآمد کشور است و در خیلی از موارد حتی درآمد استان شاید از چند استان دیگر هم بیشتر باشد، ولی زمان تقسیم در آمد متاسفانه هرمزگان جزء استان های آخر کشور محسوب می شود، وزیر کشور و استاندار هرمزگان باید در این زمینه پاسخگو باشند که سهم هرمزگان بعنوان منطقه نفت خیز از درآمد فروش نفت چقدر بوده است؟ و همچنین وزارت کشور، وزارت نفت و دستگاه های اجرایی در ارتباط با مدیریت شهری پاسخگو باشند که تعهدات به چه میزان تحقق یافته است؟

سالاری بیان کرد: فرصت های شغلی در هرمزگان از جمعیت بیکاران بیشتر است ولی آن چیزی که جوانان بیکار هرمزگان و مردم اینجا را رنج می دهد تبعیض و بی عدالتی در بخش نیروی انسانی است.

وی گفت: در آستانه تصویب بودجه سال1398 شهرداری هستیم و یکی از خصوصیات خوب بودجه شهرداری شفاف سازی است و یکی از وظایف اصلی شوراها کنترل و نظارت بر بودجه و نحوه ی عملکرد آن است و شورای شهر با نظارت دقیق بر بودجه به دنبال توسعه متوازن در تمام محلات سطح شهر بندرعباس است.


١٣:١٤ - 1397/12/25    /    شماره : ٧٣١٩    /    تعداد نمایش : ١٩٧خروج