ساعت
اوقات شرعی
اخبار > طرح آبخیزداری شهر بندرعباس در حال تدوین است/ جلوگیری از ورود اتومبیل به ساحل بندرعباس نیازمند همکاری همه دستگاه هاست


  چاپ        ارسال به دوست

آبتین امیری

طرح آبخیزداری شهر بندرعباس در حال تدوین است/ جلوگیری از ورود اتومبیل به ساحل بندرعباس نیازمند همکاری همه دستگاه هاست

طرح آبخیزداری شهر بندرعباس در حال تدوین است/ جلوگیری از ورود اتومبیل به ساحل بندرعباس نیازمند همکاری همه دستگاه هاست

آبتین امیری گفت: در جریان بارندگی اخیر تلاش زیادی از سوی معاونت خدمات شهری و شهرداران مناطق شهر بندرعباس صورت گرفت تا میزان آبگرفتگی شهر بندرعباس به حداقل زمان ممکن برسد، که جا دارد در اینجا از تلاش شبانه روزی مدیران شهرداری تشکر کنم.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس،عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس در نطق پیش از دستور نود و هشتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: نجات شهر بندرعباس از آثار ویرانگر باران های ناگهانی و سیل آسا نیازمند اجرای طرح آبخیزداری شهر بندرعباس است. این موضوع مورد پیگیری کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر بندرعباس قرار گرفته است و این طرح در حال تدوین است و اجرای آن نیازمند حمایت اعتباری و مالی شهرداری و شورای اسلامی شهر بندرعباس است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: جلوگیری از ورود اتومبیل به ساحل برای حفظ محیط زیست و امنیت ساحل امری ضروری است و ساحل باید محل آرامش و تفریح مردم باشد و ورود اتومبیل به ساحل با این برنامه تضاد دارد. بجز کشور ما، در هیچ کشوری در دنیا اتومبیل ها و ماشین های سنگین اجازه ورود به ساحل و جولان دادن در آن را ندارند، اما ساحل ما که سرمایه ای برای نسل آیندگان است در حال نابود سازی است و بسیاری از موجودات دریایی ساحل بهمبن دلیل نابود شده اند. 

آبتین امیری گفت: بخش هایی از راه های ورود اتومبیل به ساحل بندرعباس بسته شده است، ولی اجرای کامل این طرح نیازمند مسولیت پذیری مردم  همکاری همه دستگاه های اجرایی است و درصددیم با نشست با گروه های مردمی، حمایت اجتماعی و مردمی را نیزدر این خصوص به دست آوریم.

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: بحث فاضلاب شهری هنوز هم مورد پیگیری ماست. بخش زیادی از فاضلاب خام و شهری در غرب بندرعباس توسط یک مجتمع مسکونی انتظامی وارد دریا می شود.

دادستانی محترم برای جلوگیری از این امر مهلت دوماهه داده است، ما هم  از محیط زیست خواسته ایم ضمن رایزنی با مدیریت آن مجتمع نظامی برای فعال نمودن تصفیه خانه آن مجتمع، مستندات خود را در مورد آلودگی دریا به دادستان ارائه دهد. امیدواریم با رایزنی های صورت گرفته تصفیه خانه این مجتمع فعال شود و ساحل غرب بندرعباس که اکنون آلوده ترین ساحل شهر بندرعباس است از این معضل نجات پیدا کند.


١٠:٢٩ - 1397/12/01    /    شماره : ٧٢١٠    /    تعداد نمایش : ١٣٢خروج