پنج شنبه ٠٦ تير ١٣٩٨
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > روزانه میلیون ها لیتر فاضلاب خام به ساحل بندرعباس وارد می شود


  چاپ        ارسال به دوست

آبتین امیری

روزانه میلیون ها لیتر فاضلاب خام به ساحل بندرعباس وارد می شود

روزانه میلیون ها لیتر فاضلاب خام به ساحل بندرعباس وارد می شود/ از دادگستری استان هرمزگان بدلیل ورود به مسأله سلامت و بهداشت ساحل تشکر می کنیم

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، رئیس کمیسیون بهداشت، سلامت و خدمات شهری شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: طبق نظر کارشناسان در هر ثانیه 500 تا 700 لیتر فاضلاب خام وارد ساحل و دریا در بندرعباس می شود که دریک محاسبه سرانگشتی در روز به ده ها میلیون لیتر فاضلاب می رسد.

آبتین امیری گفت: برخی دستگاه ها و اماکن شهری وابسته به نهادهای دولتی و نظامی به دلیل سالها بی توجهی به تصفیه فاضلاب خام و خانگی نقش مهمی در آلودگی ساحل بندرعباس دارند.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: دادگستری استان هرمزگان به عنوان مدافع حقوق عمومی اعلام کرده است به این مسأله ورود می کند ولی دستگاه های متخلف ضرب الاجل تعیین کرده است ، که جا دارد بعنوان رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر بندرعباس از این مسئولیت پذیری و موضع شفاف دادگستری هرمزگان تشکر کنم.

آبتین امیری گفت: آماده همکاری با همه نهادهای مسئول در خصوص جلوگیری از ورود فاضلاب خام به دریا هستیم. برای توسعه شبکه فاضلاب شهری همکاری را با اداره آب و فاضلاب آغاز کرده ایم، اما بسیاری از اقدامات نیازمند همکاری و مساعدت نهادهای فرادستی است.


١٩:١٩ - 1397/10/04    /    شماره : ٦٠٢٩    /    تعداد نمایش : ٦٩خروج