پنج شنبه ٠٦ تير ١٣٩٨
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > وارد کردن خسارت به اموال عمومی، سیما و منظر شهر را زشت می کند/ حفظ و صیانت از اموال عمومی یک وظیفه همگانی است


  چاپ        ارسال به دوست

اسماعیل بواشه

وارد کردن خسارت به اموال عمومی، سیما و منظر شهر را زشت می کند/ حفظ و صیانت از اموال عمومی یک وظیفه همگانی است

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: تخریب اموال عمومی از سوی برخی شهروندان منجر به وارد کردن خسارت هایی به بیت المال می شود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، " اسماعیل بواشه" در نطق پیش از دستور هشتاد و نهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: امكانات شهری برای استفاده عموم مردم شهر است و همه مردم حق استفاده از این امكانات را دارند كه عده‌ای خاص با رفتارهای غیراخلاقی باعث بروز هزینه‌های زیادی به شهر و ساكنان آن می‌شوند.

بواشه افزود: با توجه به اینکه تمام همت و تلاش شورا و شهرداری در راستای آبادانی، سازندگی، رفاه و خدمات‌رسانی به شهروندان است، اما متأسفانه عده‌ای بی‌توجه به این موضوع به این اموال آسیب می‌رسانند، که نمونه آن تخریب المانی در سورو و شکستن گلدان های خیابان دانشگاه و تخریب فضای سبز است، که علاوه بر خدشه‌دار شدن زیبایی چهره و سیمای شهر، خسارت زیادی به شهر وارد می‌کند.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر بندرعباس در ادامه گفت: تخریب اموال عمومی هم آسیب رساندن به فرهنگ جامعه را به همراه دارد و هم باعث ضرر مالی برای شهر و مردم می‌شود.

بواشه حفظ و نگهداری وسایل و امکانات عمومی در سطح شهر را یک وظیفه همگانی عنوان کرد و گفت: از آنجائیکه هزینه اموال عمومی و آنچه از بیت‌المال خریداری شده از عوارض‌های به دست آمده از سوی مردم می باشد، لذا شهر بندرعباس متعلق به خود مردم است و خود مردم باید در حفظ آن کوشا باشند و مشارکت و تصمیم گیری و صیانت از این اموال یک تکلیف است.

رئیس کمیسیون معماری وشهرسازی شورای اسلامی شهر بندرعباس در پایان با اشاره به اینکه مردم شهر بندرعباس از نجیب ترین، قانع ترین، صبورترین و با فرهنگ ترین مردم کشور هستند، خاطر نشان کرد: جلوگیری از تکرار این گونه رفتارها نیازمند یک عزم همگانی است و می بایست در این زمینه فرهنگسازی صورت گیرد تا در راستای حقوق شهروندی دیگر شاهد چنین اتفاقاتی در شهر نباشیم.


١٥:٥٩ - 1397/09/25    /    شماره : ٥٩٧٣    /    تعداد نمایش : ٧٠خروج