پنج شنبه ٠٦ تير ١٣٩٨
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > مشکلات اخیر پیش‌آمده برای قشر کارگر هر چه زودتر برطرف شود


  چاپ        ارسال به دوست

فاطمه جراره

مشکلات اخیر پیش‌آمده برای قشر کارگر هر چه زودتر برطرف شود

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، فاطمه جراره در نطق پیش از دستور هشتاد وهفتمین جلسه شورای اسلامی شهر بندرعباس با اشاره مشکلات اخیر پیش‌آمده برای قشر کارگر عنوان کرد: با توجه به تاکیدات رئیس شورا و یکی از اعضا، امید است از سوی شهرداری پاسخی داده شود.

وی افزود: همه ی ما اعضای شورای شهر و مسؤولان شهرداری مخصوصاً شهردار باید بدانیم که رکن اساسی اجرای تصمیمات، همین نیروی انسانی اعم از بدنه شهرداری و افراد مرتبط با پیمانکاری شهرداری است، اگر رضایتمندی نیروی انسانی ایجاد نشود باید مطمئن باشیم که تصمیمات، به خوبی اجرا نخواهد شد.

جراره تصریح کرد: متاسفانه در چند روز گذشته، شرایط بد نیروی انسانی بر کارگران زحمتکش شرکت عقاب قشم به حدی فشار آورد که آنها مجبور به تجمع شده بودند البته با ترس اینکه احتمال دارد این اعتراضشان  باعث شود که کار خود را از دست بدهند.

وی با اذعان به اینکه این اتفاق نه برای اعضای شورا زیباست و از آن مهمتر، نه برای شهرداری اظهار کرد: چرا نباید به نیروی انسانی و سخنانشان توجه شود که آنان مجبور به تجمع در مقابل یک ارگان سیاسی امنیتی شده و حرف خود را بزنند، چه عاملی باعث این نارضایتی‌ها شده است؟ چرا شهردار همیشه در سکوت به سر می برند؟ وچرا نه پاسخی به اعتراضات کارگری و حتی اعضای شورای شهر نمی دهند؟

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس ادامه داد: چرا کارگران باید فیش حقوقی دریافت نکنند؟ چرا با این کارگران که سال‌ها تجربه در این حوزه فعالیت دارند باید قرارداد یک ماهه منعقد می‌شود و هر روز خوف اخراج داشته باشند و از همه مهم‌تر چرا باید حقوق‌شان از سال‌های قبل کمتر باشد؟ متاسفانه صرفه‌جویی را از جای بدی شروع کردید؛ از حقوق کارگر؛ از حقوق پائین‌ترین، ضعیف‌ترین و زحمتکش‌ترین قشر شهرداری.

وی افزود: چرا برای نظارت بر حضور کارگران که امری صحیح است، دستگاهی را در یک نقطه از شهر (پارک دولت) نصب کردید و کارگران مجبورند هر روز خود را به آن نقطه از شهر برسانند؟ آیا واقعا نمی‌شد در چند نقطه این دستگاه نصب شود؟ هزینه ایاب و ذهاب کارگران به این نقطه از شهر را چه کسی پرداخت می‌کند؟ 

جراره گفت: چرا پیمانکار توانمند انتخاب نمی‌کنید؟ چرا پیمانکار فقط واسطه بین شهرداری و کارگر باشد و تا زمانی که پول از شهرداری دریافت نکرده حقوقی نمی‌پردازد؟ مگر نه این‌که قرار بود چندین ماه توان مالی ایجاد کند که اگر شهرداری به هر دلیلی نتوانست پرداختی را انجام دهد شرکت، حقوق کارگران را پرداخت کرده و باعث نارضایتی آنان نشود؟

عضو شورای شهر ادامه داد: چه عواملی در شهرداری و خارج از آن باعث انتخاب پیمانکارانی می‌شود که حتی برنده مزایده و یا مناقصه نبوده و این‌گونه ناتوان جلوه می‌کنند؟ مسوولان عالی رتبه شهرداری؛ اگر خدمت‌رسانی صحیح به شهر و رضایتمندی نیروی انسانی مخصوصا قشر ضعیف آن، اولویت نخست شما نیست باید بدانید که رضایتمندی این قشر که ارتباط مستقیم با شهرداری دارند می‌توانند در همان اهداف تبلیغاتی و انتخاباتی شما مثمر ثمر باشند، حداقل با این نگاه به داد کارگران برسید.


١٤:٥٤ - 1397/09/19    /    شماره : ٥٩٤٣    /    تعداد نمایش : ١٠٠خروج