پنج شنبه ٠٦ تير ١٣٩٨
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > ۱۶آذرروز مقاومت و ایستادگی در برابر استبداد و استکبار است/ معلولین و همه انسان ها در یک صف هستند و باید از همه امکانات بصورت مساوی بهره مند شوند


  چاپ        ارسال به دوست

پرویز سالاری

۱۶آذرروز مقاومت و ایستادگی در برابر استبداد و استکبار است/ معلولین و همه انسان ها در یک صف هستند و باید از همه امکانات بصورت مساوی بهره مند شوند

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: 

16 آذرروز مقاومت و ایستادگی در برابر استبداد و استکبار است/ معلولین و همه انسان ها در یک صف هستند و باید از همه امکانات بصورت مساوی  بهره مند شوند

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: 16 آذرروز تولد مرگ بر آمریکا، روز مقاومت و ایستادگی در برابر استبداد و استکبار است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، پرویز سالاری در نطق پیش از دستور هشتاد و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس با تبریک 16 آذر روز دانشجو بیان کرد: از کودتای 28 مرداد 1332 تا 16 آذر ، تنها 108 روز بعد، دانشجویان دانشکده فنی تهران فریاد مرگ بر آمریکا برآوردند که نیروهای امنیتی شاه دانشجویان را گلوله باران کردند و در این حادثه فجیع دانشجویان مصطفی بزرگ نیا ، شریعت رضوی و احمد قندچی به شهادت رسیدند.

سالاری گفت: این خروش در سالهای ۴۱ و ۴۲ با نهضت امام خمینی وارد مرحله جدیدی شد و در سال ۵۷ به پیروزی انقلاب اسلامی انجامید و با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ۱۳ ابان ۵۸ موجب ریشه کنی و قطع ارتباط شیطان بزرگ امریکای‌ جهانخوار از ایران اسلامی شد که حضرت امام (ره ) انرا انقلاب دوم و مهمتر از انقلاب  ۵۷ دانست.

وی افزود: یکی از مهمترین دستاوردهای حرکت های دانشجویی به رهبری حضرت امام(ره) که اعتقاد به مبارزه مسلحانه نداشت با محوریت طلاب و دانشجویان انقلابی، آگاهی عمومی و بصیرت بخشی در جامعه ایجاد نمود و باعث حضور یک پارچه آحاد مردم در میدان گردید . این حضور یک پارچه موجب تجدید حیات اسلام در جهان اسلام گردید و اعتماد به نفس مسلمانان را که تقریبا  از بین رفته بود و در حال هضم شدن در هویت جهانی شدن بود به آنان باز گرداند.

سالاری بیان کرد: مهمترین راهبرد جنبش دانشجویی در عصر حاضر به عنوان نهادی پیشرو در حوزه های گفتمان سازی انقلابی گری ، استکبار ستیزی، عدالتخواهی، مقابله بافساد و رانتخواری در دستور کار خود قرار داده است.

وی گفت: دانشجویان پای رسالت خود در استکبارستیزی، انقلابی گری و اعتراض به تبعیض، بی عدالتی، و رانتخواری ایستاده و به عنوان قلب تپنده جامعه همچنان زنده و محور بیداری جامعه است.سالاری گفت: مدیران و مسئولان جامعه می توانند شرایط مساوی و برابر با توانمندی افراد در همه حوزه ها در اختیار این قشر از جامعه قرار دهند.

سالاری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به هفته معلولین بیان داشت: در جامعه ما نگاه ترحم آمیز به معلولین هنوز وجود دارد و باید این نوع نگاه تغییر کند و نگاه ما به جامعه انسانی برابر باشد.

وی افزود: معلولین و همه انسان ها در یک صف هستند و باید از همه امکانات بصورت مساوی  بهره مند شوند و به معلولین میدان داده شد و دستاوردهای آنها به نمایش گذاشته شود تا اعتماد به نفس آنها بیشتر شود.

سالاری در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به شهردار بندرعباس اظهار داشت: مسئولیت پذیری، احترام به قانون و مقررات و نظم پذیری است و آموزش باید مبتنی بر اجرای قوانین و رعایت آن باشد و شهرداری باید گزارشی از حوزه آموزش خود ارائه نماید.

سالاری در ادامه گفت: قرار شد ترمینال مسافربری جابجا شود و در این شرایط اقتصادی هزینه ها مدیریت شود و هزینه ها براساس نیازسنجی ومدبرانه باشد ولی هنوز این مهم صورت نگرفته است.


١٥:٠١ - 1397/09/18    /    شماره : ٥٩٣٦    /    تعداد نمایش : ٦٣خروج