دوشنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٨
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > دشمن به دنبال این است که رزمایش حسینی را به همایش حسینی تبدیل کند


  چاپ        ارسال به دوست

پرویز سالاری

دشمن به دنبال این است که رزمایش حسینی را به همایش حسینی تبدیل کند

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: قیام اباعبدالله الحسين(ع)، جامعیتی همچون جامعیت قرآن داشت و متعلق به یک قشر، مذهب، فرد و  یا یک دین نبود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، پرویز سالاری در نطق پیش از دستور هفتاد و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس با تسلیت ماه محرم و ایام عزاداری امام حسین(ع) بیان داشت: مصادف شدن ایام نهضت اباعبدالله الحسين و قیام عاشورا با هفته دفاع مقدس و زنگ مهر هشداری برای همه مسئولین، نخبگان و اندیشمندان در جهت مسئولیت شناسی و مسئولیت پذیری برای تعلیم و تربیت و استفاده از الگوی بی بدیل نهضت امام حسین که در هشت سال دفاع مقدس،  دلاورمردان ایرانی با الگو گرفتن از خط سرخ شهادت توانستند عزت و عظمت ایران اسلامی را به رخ جهانیان بکشند.

سالاری با اشاره به اینکه ایام عاشورا درسها و عبرت های زیادی همچون ایثار، از خود گذشتگی، امر به معروف و نهی از منکر، صبر، بردباری و مهمتر از همه بصیرت به همراه داشت، بیان کرد: باید به درس ها و عبرت های عاشورا توجه داشته باشیم و به همین دلیل است که دشمن روی این موضوع حساس شده است و آیت ا.... های لندن نشین را برای تحریف عاشورا تربیت کرده است و دشمن به دنبال این است که رزمایش حسینی را به همایش حسینی تبدیل کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از نشانه های بلوغ سیاسی فهم اجتماعی، مسئولیت پذیری و ظرفیت شناسی است و شورا به عنوان یک ظرفیت و نهاد در اختیار ما است و برای ارتقاء و اثر بخشی این نهاد می بایست از همه ظرفیت های نخبگان، دانشجویان، دانشگاهیان و حتی خود اعضای شورا استفاده بهینه شود.

عضو شورای شهر در ادامه افزود: ما اعضای شورای شهر می توانیم با وحدت و انسجام و همراهی یکدیگر این نهاد را ارتقاء دهیم که ارتقاء حقوق شهروندی را به همراه خواهد داشت. 

سالاری بیان کرد: شورا نهاد سیاسی نیست بلکه یک نهاد فرهنگی اجتماعی است که برای دفاع از حقوق شهروندی و همچنین نظارت بر مدیرانی که کار خدمات شهری عهده دار هستند تشکیل شده است و ما اعضای شورا باید با یک مسیر و هدف مشخص بتوانیم این مهم را به سرمنزل مقصود برسانیم.


٠٧:٥٣ - 1397/06/26    /    شماره : ٥٥٩٢    /    تعداد نمایش : ٨٧خروج