دوشنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٨
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > نظام اداری در تولید فکر مشکل دارد


  چاپ        ارسال به دوست

آبتین امیری:

نظام اداری در تولید فکر مشکل دارد

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس عنوان کرد: نظام اداری ما بدلیل اهمیت ندادن به تولید فکر نمی تواند از توان اجرایی خود به خوبی استفاده کرده و در تولید فکر مشکل دارد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، "آبتین امیری" در شصت و دومین جلسه شورای شهر بندرعباس در نطق پیش از دستور خود بیان کرد: تلاش های بسیار زیادی برای انجام امور صورت می گیرد اما در نتیجه علیرغم هزینه هایی که برای انجام امور مختلف می پردازیم عملکردها به رضایت عمومی ختم نمی شود.

وی در ادامه تصریح کر د: در تمام دنیا مشاوره ها نقش مهمی در تولید فکر دارند و تولید فکر سبب بهینه سازی عملکردها می شود اما بسیاری از مدیران ما در تشخیص و انتخاب مشاوران دچار اشکال هستند و افرادی را انتخاب می کنند که مشاور واقعی نبوده و فقط جای مشاوران واقعی را اشغال کرده اند.

عضو کمیسیون خدمات شهری بندرعباس تصریح کرد: طبیعی است که یک مدیر به تنهایی نمی تواند بر همه چیز اشرافیت داشته باشد همچنین وقتی مشاوران نیز در جایگاه واقعی خود نباشند، طبیعی است که بازدهی کاهش می یابد.

عضو شورای اسلامی شهربندرعباس اظهار کرد: تذکر استاندار هرمزگان به مدیران نهادهای دولتی و ادارات جای تقدیر دارد اما امیدواریم مدیرانی روی کار بیایند که دغدغه آنها نه صرف انرژی برای حفظ موقعیت و جایگاه خود و تبدیل اداره خود به یک شرکت خصوصی بلکه انجام وظیفه ذاتی اداره خود باشد.

امیری اذعان داشت: بندرعباس شهر بزرگی است که اداره آن نیازمند تفکر بزرگ است، محیط زیست و فاضلاب شهری به دغدغه اصلی مردم بندرعباس تبدیل شده اما راه حلی برای برون رفت از آن تا به حال اتخاذ نشده است.

وی افزود: سازمان محیط زیست نتوانسته ابتکار لازم را برای حل مشکلات اساسی این شهر داشته باشد، فاضلاب شهری تبدیل به بزرگترین معضل شهری شده و آب شیرین کن ها نیز هنوز راه اندازی نشده است.

این مسئول تاکید کرد: فقدان ابتکار برای پساب این آب شیرین کن ها، دریا، ساحل، آبزیان و صیادی مردم بندرعباس را تهدید می کند.

امیری در ادامه در خصوص اظهارات خود درباره انتخاب روحانیون به عنوان مشاوران فرهنگی عنوان کرد: ایراد من به احکام مشاوره و حضور این بزرگواران در کمیسیون فرهنگی نبود بلکه ایراد شکلی بوده و محتوایی نبوده است.

وی اضافه کرد: اگر از صحبت های من برداشت اشتباهی شده در حضور همه از روحانیون شیعه بندرعباس عذر خواهی می کنم.

 

 عضو شورای شهر بندرعباس در پایان خاطر نشان کرد: اما به عنوان عضو شورا صدور احکام متعدد و فراوان را در یک روز به صلاح شورا نمی دانم و این امر نظر شخصی من به عنوان عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس است.


٠٨:٤٠ - 1397/04/25    /    شماره : ٥٤٢٠    /    تعداد نمایش : ١٦٩خروج