ورود اعضا
سه شنبه ٢٤ مهر ١٣٩٧
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > شهرداری موظف به پاسخگویی نسبت به نمایندگان مردم است


  چاپ        ارسال به دوست

اسماعیل بواشه :

شهرداری موظف به پاسخگویی نسبت به نمایندگان مردم است

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: ما باید حافظ حقوق مردم باشیم و شهرداری موظف به پاسخگویی نسبت به نمایندگان مردم است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، " اسماعیل بواشه"  در نطق پیش از دستور خود در شصت و دومین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بندرعباس اظهار کرد: در پنجاه و نهمین جلسه شورا مطالبی در مورد جذب نیروی انسانی شاغل در شهرداری بندرعباس مطرح شد که متأسفانه پاسخ  نماینده شهرداری در صحن علنی شورا قانع کننده نبود.

بواشه افزود: با توجه به اینکه اعضای شورا جواب سؤالات مطرح شده را می‌دانستند و بنده لیستی از افرادی که جذب شده‌اند را ارائه کردم برخی اعضا در تقابل با بنده صحبت‌هایی را مطرح کردند.

وی ادامه داد: وقتی سؤالی از شهرداری پرسیده می‌شود چرا اعضای شورا جواب می‌دهند؟ این شهرداری نبوده که به ما رأی داده بلکه مردم به ما رأی داده‌اند؛ ما باید حافظ حقوق مردم باشیم و شهرداری موظف به پاسخگویی نسبت به نمایندگان مردم است.

بواشه با بیان اینکه شهرداری باید پاسخگوی تمام سؤالات و پیشنهادات اعضای شورا که نمایندگان مردم هستند باشد، تصریح کرد: بدون پیگیری‌های اعضای شورای شهر نمی‌توان بر عملکرد شهرداری نظارت داشت.

وی خاطرنشان کرد: در ماده 71 قانون شوراها صراحتاً ذکر شده که شهرداری باید هر 6 ماه یک‌بار در خصوص درآمدهایش گزارشی به شورای شهر ارائه دهد، اگر حقی از نیروهای شهرداری زایل شود چه کسی باید پیگیری کند و چه کسی باید پاسخ دهد؟

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس با اشاره به اینکه از شهرداری انتظار داریم در خصوص سؤالات و تذکرات اعضای شورا پاسخ شفاف بدهد، عنوان کرد: اگر شهرداری اشتباهی نکرده باید شفاف‌سازی کند و اگر اشتباهی صورت گرفته است باید از مردم عذرخواهی کند.

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس اظهار کرد: یک کاری که می‌توان برای شفاف‌سازی انجام داد این است که اعضای شورا به همراه رسانه‌ها به سازمان‌های ذی‌ربط شهرداری برویم و لیست حقوقی و لیست بیمه جهت شفاف سازی را بررسی کنیم تا مشخص شود آیا نیرویی جذب شهرداری یا تبدیل وضعیت شده اند یا خیر؟

بواشه اضافه کرد: از رییس شورا می ‌خواهم در مرحله اول به شهردار تذکر دهد و در صورت جواب ندادن شهردار یا قانع کننده نبودن پاسخ، سئوال خود را مطرح می کنم و شهردار باید ظرف مدت 10روز در نشست عادی یا فوق العاده شورا برای پاسخگویی حضور یابد.

 


٠٨:٣٤ - 1397/04/25    /    شماره : ٥٤١٩    /    تعداد نمایش : ٥٤



خروج