ورود اعضا
چهارشنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٧
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > شفافیت مالی باعث اعتماد عمومی بین مردم می شود/ شهرداری به یک سازمان شیشه ای تبدیل شود


  چاپ        ارسال به دوست

اسماعیل بواشه

شفافیت مالی باعث اعتماد عمومی بین مردم می شود/ شهرداری به یک سازمان شیشه ای تبدیل شود

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: نظارت یکی از مهمترین وظیفه شوراهای شهر است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، " اسماعیل بواشه" در نطق پیش از دستور پنجاهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس با تبریک نهم اردیبهشت ماه روز شوراها، بیان کرد: در راستای وظیفه نظارتی که شوراهای شهر به عهده دارند بایستی گامهای مثبتی برداشته شود، که یکی از این اهداف شفافیت مالی است که از ابزارهای مفید پاسخگویی محسوب می شود.

وی افزود: شفافیت مالی باعث می شود که اعتماد عمومی و آرامش اجتماعی در بین مردم و همه کسانی که به نوعی با شهرداری همکاری می کنند بوجود بیاید.

عضو کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر بندرعباس در ادامه با تقدیر و تشکر از حضور دیوان محاسبات در شهرداری بندرعباس خاطر نشان کرد: حضور دیوان محاسبات در شهرداری بندرعباس در جهت شفافیت مالی و انضباط مالی می باشد و شورای شهر در این راستا حمایت همه جانبه خود را ازاین دستگاه نظارتی اعلام می کند.

بواشه افزود: انتظار بنده این است که دیوان محاسبات به دور از هر گونه ترس، فشار سیاسی، مافیای قدرت و ثروت با قاطعیت در چارچوب قوانین و مقررات به کار خود ادامه دهد و هر جا که نیاز به راهنمایی و ارشاد باشد تذکرات لازم داده شود و در تخلفات هم با مفسدین اقتصادی برخورد لازم صورت گیرد.

وی ادامه داد: از شهرداری و سازمانهای وابسته به آن و شرکتهای زیرمجموعه شهرداری می خواهم که هر گاه دیوان محاسبات، اسناد و مدارک درخواست کردند بدون هیچگونه تاخیری در اختیار این دستگاه نظارتی قرار دهند تا در جهت شفافیت مالی گامهای مهمی برداشته شود و اعتماد بین مردم و مسئولان بیشتر شود.

 

وی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: در برخی محافل شائبه هایی مبنی بر اینکه برخی سازمانها در آستانه ی انتخابات از افراد خاصی حمایت می کنند شنیده می شود، امیدواریم که دیوان محاسبات بررسی کند که دستگاهی در راستای حمایت از کاندیدای انتخاباتی، بودجه ای خرج نکرده باشند و اگر تاکنون چنین اتفاقی رخ داده است دیوان محاسبات بایستی برخورد کند، تا به نگرانی که بین مردم رخ داده پایان داده شود و برای اینکه آرامش خاطر بین مردم ایجاد شود به شهرداری پیشنهاد داده می شود که به یک سازمان شیشه ای تبدیل شود.


٠٩:٢١ - 1397/02/10    /    شماره : ٥١٩٠    /    تعداد نمایش : ٨٠خروج