ورود اعضا
چهارشنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٧
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > عدالت در برخورداری شهروندان از ظرفیت ها یکی از راههای مقابله با آسیب های اجتماعی/ تبلیغ کالاهای خارجی در سطح شهر ممنوع شود


  چاپ        ارسال به دوست

پرویز سالاری:

عدالت در برخورداری شهروندان از ظرفیت ها یکی از راههای مقابله با آسیب های اجتماعی/ تبلیغ کالاهای خارجی در سطح شهر ممنوع شود

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت : عدالت در برخورداری شهروندان از ظرفیتها، فرصت ها و امکانات یکی از راههای نشاط اجتماعی و مقابله با آسیب های اجتماعی است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، "پرویز سالاری" در نطق پیش از دستور پنجاهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس که با دستور کار بحث و بررسی در خصوص آسیب های اجتماعی شهر بندرعباس تشکیل شد با گرامیداشت نهم اردیبهشت ماه روز شوراها بیان کرد: شوراها جایگاه والایی در نظام اسلامی دارند و به همین دلیل و با توجه به باور قلبی حضرت امام خمینی  (ره) ، تنها 80 روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی در نهم اردیبهشت ماه سال 1358 حضرت امام خمینی(ره) فرمان تشکیل شوراها را صادر کرد ولی این فرمان متاسفانه علیرغم اینکه مورد تاکید امام خمینی(ره) بود، بعد از سالیان سال در سال 61 قانون آن توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شد و با تغییراتی در اسفند سال 77 اولین دوره شوراها تشکیل شد.

سالاری افزود: علیرغم اینکه در طول این مدت اختیارات شوراها کمتر شده ولی در طی این 19 سال از عمر شوراها خدمات زیادی انجام شده است.

عضو شورای شهرستان بندرعباس در ادامه بیان کرد : برابر قانون اساسی یک فصل از قانون اساسی و 9 اصل به شوراها اختصاص یافته است و انتظار ما از مجلس شورای اسلامی و دولت این است که بقیه اختیاراتی که در قانون اساسی به شوراها این نهاد بر آمده از جامعه است، قانونمند شود و خدماتی که قرار بود توسط شوراها که ارکان تصمیم گیری و اجرایی و اداره امور شهر و روستا هستند، به پارلمان محلی واگذار شود.

عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر بندرعباس در ادامه سخنانش با اشاره به دستور کار اصلی جلسه تصریح کرد : یکی از راههای نشاط اجتماعی عدالت در برخورداری همه شهروندان از امکانات، ظرفیتها و فرصت های موجود است و قطعاً نشاط اجتماعی یک نیاز لوکس نیست، بلکه یک بمبی از انرژی مثبت است.

سالاری گفت: اگر در شهری، روستایی و..... تبعیض، ناروایی و بی عدالتی  ایجاد شود قطعاً آسیب های اجتماعی و نشاط اجتماعی مختل می شود و بمبی از انرژی منفی تولید می شود.

وی افزود : گام اول برای مقابله با آسیب های اجتماعی، ایجاد نشاط اجتماعی است که این نشاط اجتماعی با همبستگی اجتماعی و باورهای دینی و ملی تقویت می شود و می توان با آسیب های

 اجتماعی مقابله کرد.

وی ادامه داد : اگر نشاط اجتماعی در جامعه وجود داشته باشد آن جامعه در مقابل شرایط و بحران های اجتماعی مقاوم می شود.

سالاری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحران کم آبی در استان گفت : از استاندار هرمزگان بعنوان عالی ترین مقام اجرایی استان و مسئولین مربوطه درخواست داریم که کمیته بهینه سازی مصرف آب تشکیل دهند و با مشارکت خود مردم از قطعی آب جلوگیری شود.

وی بیان کرد : کمیسیون فنی و شهرسازی شورای شهر با توجه به شرایط کم آبی موجود لازم است  که طرحی جهت جمع آوری آبهای کولر برای ساختمانهاي در حال ساخت تدوین کند و این ساختمانها مجهز به تاسیسات جمع آوری کولر شوند.

 

وی در پایان به شهردار بندرعباس تذکر داد که در راستای نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری بنام حمایت از کالای داخلی، تبلیغ کالاهای خارجی از بیلبوردها و تابلو های سطح شهر ممنوع شود.


٠٨:٤٣ - 1397/02/10    /    شماره : ٥١٨٩    /    تعداد نمایش : ٦١خروج