ورود اعضا
جمعه ٠٢ فروردين ١٣٩٨
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > شهردار بندرعباس باید به دل محلات برود/ با تحرک اقتصادی توسعه در شهر بوجود می آید


  چاپ        ارسال به دوست

پرویز سالاری:

شهردار بندرعباس باید به دل محلات برود/ با تحرک اقتصادی توسعه در شهر بوجود می آید

 

 عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: اگر می خواهیم کاری برای شهر بکنیم باید تحرک اقتصادی ایجاد کنیم و با تحرک اقتصادی توسعه در شهر ایجاد می شود.

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، "پرویز سالاری" در نطق پیش از دستور چهل و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس  با گرامیداشت ایام ا... دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی بیان کرد: دشمن دنبال تزریق یأس و ناامیدی است و ما هستیم که باید تغییر و تحول در خود بوجود بیاوریم و درمقابل خون شهداء وانقلاب اسلامی مسئول هستیم.

وی گفت: 14.00 بهمن یادآور حماسه‌های مبارزان انقلاب اسلامی است. یادآور مبارزات مردان بزرگی همچون مرحوم حاج عباس عباسی، آیت‌الله انواری وحاج علی مظفری و ... که مبارزات بر علیه رژیم شاهنشاهی را همگام با دیگر نقاط کشور به پیش بردند. یادآور علمای بزرگی که بواسطه تبعید به این منطقه، مبارزات فراوانی را رقم زدند.

وی گفت:دشمن با ابزارهای مختلف نظیر شبکه‌های اجتماعی، شبکه‌های ماهواره‌ای، خواص بی‌بصیرت و افراد ساده لوح بدنبال انحراف انقلاب است و به طوری جلوه می‌دهد که جوان و نوجوان امروز آرزوی برگشت سلسله ننگین پهلوی را دارد. رژیمی که با 35 میلیون نفر جمعیت و فروش روزی 6 میلیون بشکه نفت، حتی یک روستای آن امکانات مناسب برای زندگی مردم نداشت. 75 درصد جمعیت کشور بی‌سواد بودند. در کیش کازینو برای خود ساخته بودند اما مردم در همان کیش و در محلات فقیر نشین آن حتی آب برای خوردن نداشتند. در همین محله سید کامل بندرعباس در سال 52 که ما در آن ساکن بودیم حتی برق نبود که بتوانیم درس بخوانیم و ما در خیابان زیر چند تیر برق درس می خواندیم.

سالاری بیان کرد:امروز 4 میلیون دانشجو در کشور داریم. رتبه 16 علمی جهان را مراجع علمی جهانی به ایران داده‌اند. اگر نظام جمهوری اسلامی ناکارآمد است چرا دانشمندان بزرگی نظیر شهریاری‌ها را ترور کردند؟ یادمان نرفته که در سال 50 بحرین را بدون حتی یک گلوله از ایران جدا کردند.

 وی گفت:ما در مقابل خون شهدا مسؤولیم! ما مسؤولیم که مشکلات و مسائل مردم را تدبیر کنیم و باری از دوش مردم برداریم. دشمن بدنبال تزریق یأس و ناامیدی است و ما باید این تحول را در خودمان بوجود بیاوریم که کشور را با اعتقاد به آرمان‌های انقلاب اسلامی مدیریت کنیم. مدیران از نفس افتاده باید کنار بروند و نیروهای جوان به عرصه‌های مدیریتی وارد شوند تا تحرک بیشتری در جامعه بوجود آید. باید عناصر موثر و با ظرفیت و معتقدین به "ما می‌توانیم" را به میدان بیاوریم تا بتوان بر تحریم‌ها غلبه کرد.

 سالاری در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: بافت فرسوده یک ظرفیت برای اقتصاد درونزا است پس باید از این ظرفیت استفاده کرد و تحرک اقتصادی ایجاد کنیم.

 وی با اشاره به اینکه شهردار بندرعباس باید به دل محلات برود و تحرک ایجاد کند، اظهار کرد: وضعیت اقتصادی به گونه ای است که پول مشکل گشا نیست.

 سالاری با تأکید بر اینکه با خام فروشی مخالفیم زیرا هیچ سودی به حال شهرداری بندرعباس ندارد، تصریح کرد: باید به دنبال حمایت از سرمایه گذاران باشیم نه آنکه چشممان به این باشد که از سرمایه گذار پروانه و عوارض بگیریم.

 عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس با اشاره به توانمند سازی اقتصادی محلات و ارتباط با بازاریان، اضافه کرد: دو بازارچه نمی توانیم راه بیندازیم زیرا توانایی ارتباط با بازاریان نداریم.

 وی اظهار کرد: شعار وی "باورمان ساختن شهری برای همه است" بوده، اگر باورتان ساختن شهری برای همه است باید 42 درصد از بافت فرسوده شهر هم از آن بهره ببرند.

 این عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس با بیان اینکه هر سال 8 معبر را بازگشایی کردیم اما این میزان کم است، اضافه کرد: بنا به ماده 9 قانون شهرسازی بازآفرینی شهری یکی از مسائل مهم نظام است، در سال 93 بانک های زیادی برای دادن وام های کم بهره به مردم معرفی شدند اما ما برای تسهیل این موضوع چه کرده ایم.

 سالاری ادامه داد: انتظارمان ارائه گزارشی است مبنی بر اینکه چند درصد از مردم ساکن بافت فرسوده، وام نوسازی گرفته اند و چه میزان امروشان تسهیل شده است.

 وی با بیان اینکه انتظار داریم شهردار حرف هایش را عملی کند، عنوان کرد: سال گذشته مقرر شد، نصف هزینه های تیم فوتبال شهرداری توسط حامی مالی تامین شود و این صرفه جویی در هزینه را به سمت توسعه ورزش همگانی پیش ببریم که مشخص نیست این موضوع عملیاتی شده یا خیر.

 


١٢:٠٢ - 1396/11/25    /    شماره : ٤٩٩٧    /    تعداد نمایش : ١٥٩خروج