ورود اعضا
چهارشنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٧
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > با ساخت وساز کنار ساحل، دریا را به یک مرداب تبدیل نکنیم/ یکی از بزرگترین مشکلات در بندرعباس نقض قانون است


  چاپ        ارسال به دوست

شیخ احمد عامری

با ساخت وساز کنار ساحل، دریا را به یک مرداب تبدیل نکنیم/ یکی از بزرگترین مشکلات در بندرعباس نقض قانون است

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: دریا و ساحل یک حق عمومی است و ساخت وساز دربستر دریا یعنی تبدیل دریا به یک مرداب.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، "حجت السلام والمسلمین احمد عامری سیاهویی" در نطق پیش از دستور بیست وسومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: یکی از مهمترین شاخصه های حکومت اسلامی در فرمایشات امام راحل(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی ضرورت قانون گرایی و پرهیز از قانون شکنی و قانون گریزی است.

وی گفت: در حکومت اسلامی همه بویژه متولیان امور مردم باید تابع قانون باشند و قانون را اجرا کنند، چرا که از نظر تعالیم اسلام قانون برای عمل است نه برای شعار.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: اگر قرار باشد قانون به حیطه عمل نیاید، بود و نبود آن چه فرقی دارد؟ و باید تفاوتی بین این قوانین بلاعمل با آن قوانینی که در لابلای کتب و بخشنامه ها محصور و زندانی ماندند و غبار فراموشی بر آنها نشسته وجود داشته باشد.

حجت السلام و المسلمین عامری در ادامه سخنانش گفت: امروز یکی از بزرگترین مشکلات ما در بندرعباس نقض قانون است و شگفت انگیز تر اینکه بنام توسعه شهر و تقویت اِلمان های شهری بدون درنظر گرفتن الزامات محیط زیستی با نقض حریم 60متری دریا و خدای ناکرده با زد و بندهای پشت پرده در بندرعباس با پدیده  ساحل فروشی مواجه هستیم.

وی گفت: چند میلیون سال طول می کشد تا فرآیند یک ساحل ایجاد و فراهم گردد و با ساخت و سازهای بی رویه در ساحل، دریا را به یک مرداب تبدیل می کنند و چه دستانی در کار است که مسئولان امر باید مهر خاموشی به لب بزنند.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بندرعباس در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد: از مواضع عالم مجاهد و شجاع آیت الله نعیم آّبادی نماینده معزز و محترم ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه بندرعباس به سبب مخالفت با بازار ماهی فروشان و نقض حریم 60 متری دریا کمال تشکر را دارم و تمامی اعضای شورای پنجم از فرمایشات این بزرگوار بعنوان شاخص و محوریت در اصلاح ساختار ساحل حمایت می کنیم.

وی گفت: اعضای شورای پنجم با کمک گرفتن از سایر دستگاههای اجرایی و نظارتی و با ارائه راهکار جهت حفظ و صیانت از سرمایه سرمایه گذاران در بازار ماهی فروشان وارد عمل می شود.

عامری بیان کرد: با اقدام عاجل، این بیماری مزمن که بر پیشانی ساحل نقش بسته است یکبار برای همیشه درمان و خاتمه می یابد تا عبرتی باشد برای آنان که بر مرکب باطل سوار شده اند و دیگر هیچ دست طمع ی به سمت اموال عمومی دراز نگردد.

وی در پایان گفت:  با این حرکت انقلابی به دغدغه های نماینده مقام معظم رهبری حضرت آیت ا... نعیم آبادی که دغدغه مردم و نظام اسلامی است وصیانت از قانون است در شورا پاسخگو باشیم.

 

 


١٤:٢٧ - 1396/09/19    /    شماره : ٤٦٩٠    /    تعداد نمایش : ١٢٥خروج