ورود اعضا
سه شنبه ٢٤ مهر ١٣٩٧
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > سازمان محیط زیست به جای ناظر بودن باید به مسائل زیست محیطی ورود جدی کند و از اختیارات قانونی و حقوقی خود استفاده کند


  چاپ        ارسال به دوست

آبتین امیری

سازمان محیط زیست به جای ناظر بودن باید به مسائل زیست محیطی ورود جدی کند و از اختیارات قانونی و حقوقی خود استفاده کند

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: سلامت عمومی مردم به دلیل برخی عملکردها از صنایع غرب بندرعباس به هم خورده است.

"آبتین امیری" در نطق پیش از دستور نهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بندرعباس بیان کرد: براساس برخی عملکردهای صنایع غرب بندرعباس متاسفانه سلامت مردم این شهر به هم خورده است و شورای شهر باید با همکاری سایر نهادهای بالادستی این مسئله را مدیریت کند.

امیری گفت: تمام صنایع غرب بندرعباس برای خنک کردن دستگاههای خود از آب دریا استفاده می کنند و عمده آب شیرین کن های این صنایع هم در غرب بندرعباس قرار گرفته که باعث به هم خوردن توازن شوری در آبهای منطقه، نشت مواد نفتی به دریا، و به هم خوردن اکوسیستم و زیست بوم در سواحل غربی بندرعباس می شود.

امیری اظهار کرد: همه اینها باعث آلوده تر شدن دریا می شود و این سرمایه ملی دچار مشکل می شود.

وی گفت: سازمان محیط زیست به جای ناظر بودن باید به مسائل زیست محیطی ورود جدی کند و از اختیارات قانونی و حقوقی خود در این خصوص استفاده کند.

امیری در ادامه تصریح کرد: پالایشگاه نفت بندرعباس و نفت ستاره اقدام به تولید بنزین یورو 4 می کنند و این تولید که هزینه سرسام آوری دارد در خود بندرعباس استفاده نمی شود و برای تهران، اصفهان، شیراز،  کرمان و مشهد تولید می کنند، وی افزود: بنزین با کیفیت پایین تری در جایگاههای سوخت بندرعباس عرضه می شود و باعث آلودگی بیشتری در این شهر می شود.

امیری بیان کرد: آلودگی هوا به دلیل استفاده از بنزین های عادی و نامرغوب در مرکز شهر بندرعباس بالاست، متاسفانه سازمان محیط زیست در غرب شهر، هیچ دستگاهی  برای سنجش واقعی آلودگی ندارد که میزان آن را اعلام کند.

وی گفت: نیاز است محیط زیست مرکز سنجش آلودگی هوا در مرکز شهر و غرب بندرعباس برای سنجش انواع آلاینده ها نصب کند.

وی افزود: ضروری است شرکت توزیع و پخش نفت بندرعباس  بنزین یورو 4 را در شهر بندرعباس به جایگاه داران اختصاص دهد و قطعاً با شروع فصل زمستان و پایدار شدن هوا آلودگیهای هوا در شهر بندرعباس افزایش می یابد.

امیری گفت: صنایع غرب با توجه به اینکه با دیدگاه ملی تشکیل شده و هزینه های محلی بر استان هرمزگان تحمیل کرده اند، و لازم است همزمان نسبت به توسعه پایدار، توسعه اشتغال و توسعه محیط زیستی تعهد بیشتری داشته باشند.

 

وی در پایان بیان کرد: صنایع غرب بندرعباس باید در قبال مشکلاتی که برای مردم ایجاد می کنند در استخدام نیروهای ماندگار ساکن استان اقدام کنند و در قبال شهر هم مسولیت پذیر باشند و به فرآیند  همه جانبه توسعه شهر بندرعباس کمک کنند، تا ما شاهد توسعه نامتوازن در بندرعباس نباشیم.


١٣:٣٣ - 1396/07/23    /    شماره : ٤٤٣٩    /    تعداد نمایش : ١٣٤خروج