ورود اعضا
سه شنبه ٢٤ مهر ١٣٩٧
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > شاخص‌های زیست‌محیطی شهر بندرعباس به خط قرمز رسیده است


  چاپ        ارسال به دوست

کیانوش جهانبخش

شاخص‌های زیست‌محیطی شهر بندرعباس به خط قرمز رسیده است

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: یکی از اولویت‌های برنامه‌ریزی برای توسعه هر شهری، بررسی وضعیت بهداشتی شهرهاست.

به گزارش روابط عمومی شورا ی اسلامی شهر بندرعباس، "کیانوش جهانبخش " در نطق پیش از دستور جلسه علنی شورای اسلامی شهر  بندرعباس که با دستور کار ارائه عملکرد معاونت خدمات شهری شهرداری بندرعباس برگزار شد، گفت : شاخص‌های زیست‌محیطی شهر بندرعباس از حالت هشدار خارج و به خط بحران و قرمز رسیده است که روان فاضلاب هایی که درمحلات وجود دارند، پساب فاضلاب که به دریا می‌رود، صنایع آلاینده که در غرب بندرعباس وجود دارند نمونه هایی از این آلودگی هستند.

رییس کمیسیون عمران، حمل ونقل وترافیک شورای شهر بندرعباس با اشاره به اینکه بحران‌های زیست‌محیطی اول شکل می‌گیرد بعد خود را نشان می‌دهد، اضافه کرد: برخی مناطق شهر بندرعباس همچون بازار ماهی فروشان علی‌رغم جاذبه‌هایی که دارند، تبدیل به بمب‌های آلودگی شهری شده‌اند و تاکنون خدا به مردم این شهر رحم کرده است.

جهانبخش بابیان اینکه نیازمند واکنش فوری نسبت به بهداشت شهر هستیم، عنوان کرد:  به‌واقع در شرایط بدی هستیم و اگر علوم پزشکی یک غربال‌گری بیماری‌ها بین ساکنین نوار ساحلی انجام دهد این گفته بنده به واقعیت تبدیل می‌شود.

وی افزود: نیازمند یک واکنش فوری از سوی شورای سلامت استان هستیم تا وضعیت بهداشتی شهر بندرعباس را بررسی کنند و یک اقدام مناسب و مطلوبی  دراین زمینه صورت گیرد.

 

جهانبخش در پایان گفت: چیزی مهم‌تر از سلامت و بهداشت مردم نیست، تقاضا می‌کنم علوم پزشکی، دامپزشکی و بهداشت محیط برخی مشکلات را جدی گرفته و درصدد حل آن باشند.


١٢:٣٦ - 1396/07/17    /    شماره : ٤٤٢٣    /    تعداد نمایش : ١٣٠خروج