ورود اعضا
سه شنبه ٢٠ آذر ١٣٩٧
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > اینکه شهردار پاسخگوی نمایندگان منتخب مردم نمی باشد، اهانت به مردم است


  چاپ        ارسال به دوست

فاطمه جراره

اینکه شهردار پاسخگوی نمایندگان منتخب مردم نمی باشد، اهانت به مردم است

رئیس کمیسیون حقوقی، ارزیابی و نظارت شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: خواستیم طرح و پیگیری موضوعات نه در آغاز کار شهردار و شورای شهر باشد که عنوان شود عجولانه تصمیم‌گیری شده و نه اینکه در پایان دوره که شائبه‌ی انتخاباتی بودن به اذهان حضور شود و این نگرانی‌ها بارها و بارها بیان و تذکر داده شد اما گوش شنوا کجاست.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس،" فاطمه جراره"  در دویست وسی یکمین جلسه علنی شورای شهر بندرعباس، اظهار کرد: آنچه وظیفه همه ماست حرکت در چهارچوب قانون و مقررات و رعایت اصول و مبانی است.

وی ادامه داد: تعدادی از نمایندگان مردم بندرعباس بر اساس وظیفه و اختیار قانونی و به‌حق خود بر اساس نیاز و دغدغه‌های مردم و منطبق با آنچه مصلحت شهر می‌دانیم و با نگاه تعاملی با مجموعه شهرداری با اولویت بیان و رفع مشکل، در بازه‌های زمانی مختلف دنبال و سعی شده در طی زمان‌همه موارد و نگرانی‌ها در فضایی دوستانه و بعضاً در جلسات غیرعلنی مطرح شود، بدون آنکه خدای ناکرده احساس شود به دنبال ایجاد حاشیه هستیم.

این عضو شورای شهر بندرعباس با بیان اینکه تلاش کردیم نیازهای موجود و مشکلات به‌گونه‌ای مطرح شود که چه از لحاظ محتوای مشکل و چه بازه زمانی آن رعایت مصالح مردم و شهر لحاظ شود، افزود: اگر سال اول و دوم یعنی یک یا دو سال بعد از انتخاب شهردار سؤال می‌شد محکوم به سیاسی شدن و عدم تعامل شورا با شهردار می‌شدیم و حداقل زمان برای اجرای پروژه‌های شاخص شهرداری بیش از دو سال است.

جراره با اشاره به اینکه خواستیم این طرح و پیگیری موضوعات نه در آغاز کار شهردار و شورای شهر باشد که عنوان شود عجولانه تصمیم‌گیری شده و نه اینکه در پایان دوره که شائبه‌ی انتخاباتی بودن به اذهان حضور شود، اضافه کرد: این نگرانی‌ها بارها بیان و تذکر داده شد اما گوش شنوا کجاست.

وی با بیان اینکه آنچه برای مجموعه سؤال‌کننده مطرح است این است که رعایت قانون، انجام‌وظیفه و حق‌الناس رعایت شود، تصریح کرد: می‌خواهیم بدانیم دلایل فشارهای سیاسی و غیرسیاسی از سوی افراد و یا حتی نظارتی از چه جهت است، مگر اعضای سؤال‌کننده شورای شهر حق ندارند نسبت به موضوعات احتمالی و اتفاقاتی که ایجاد می‌شود آگاهی لازم را داشته باشند.

این عضو شورای شهر بندرعباس با اشاره به اینکه آیا در برابر قرآن مجید سوگند یاد نکردیم که امانت‌دار مردم، نظام و ارزش‌های انقلاب اسلامی باشیم، ابراز کرد: چرا برای عده‌ای خاص سخت است که حرف حق را بشنوند و آن را جاری کنند.

جراره با بیان اینکه مگر پیگیری‌های اعضای شورا خارج از ضوابط و قانون صورت گرفته که شهردار حاضر به پاسخگویی نیست، خاطرنشان کرد: ما این سکوت را دهن‌کجی به مردم شریف بندرعباس می‌دانیم.

وی با اذعان به اینکه پرسش و پاسخ امر طبیعی و رایجی است، بیان کرد: اینکه در خصوص عدم برگزاری شورای سازمان‌های تابعه که منجر به استعفای آقای پوریان شد سؤال پرسیده شود غیرطبیعی است یا اینکه باید پاسخ مناسبی از سوی شهردار داده شود و بااینکه امثال این تذکرات که بارها داده شده اما متأسفانه کسی پاسخگو نیست.

این عضو شورای شهر بندرعباس با اشاره به اینکه تذکر، سؤال و استیضاح امری طبیعی و حق قانونی اعضای شورای شهر است و زمان مشخصی نیز برای استفاده از این ابزارها برای اعضا مشخص نشده و هرزمان که ضرورت ایجاب کن می‌توانند از آن استفاده کنند، اظهار کرد: گویا شهردار بندرعباس ازاین‌جهت که جمع سؤال‌کنندگان از جهت کمیت تعداد فرصت استیضاح را ندارد حاضر به حضور و پاسخگویی نیست و ما اعلام می‌کنیم اینکه شهردار به خود اجازه نمی‌دهد پاسخگوی نمایندگان منتخب مردم باشد اهانت به مردم است و قضاوت آن را به عهده خود مردم خواهیم گذاشت.

جراره با بیان اینکه سؤالات مطرح‌شده پیرامون مسائل و مشکلات موجود برای روشن شدن آن در اختیار مردم و اصحاب رسانه قرار خواهد گرفت تا شاید شهردار به مردم پاسخ دهد، افزود: شهردار بندرعباس نباید فراموش کند که قرار گرفتن در این جایگاه توسط همین اعضای شورا و با هدف کار، تلاش و خدمت صادقانه به مردم بندرعباس صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس آنچه سوگند خورده‌ایم در دفاع از حقوق حقه  مردم که عرفا، قانون و شرعاً بر عهده ماست لحظه‌ای تحت تأثیر هجمه ایجادشده قرار نخواهیم گرفت، اضافه کرد: به جناب شهردار متذکر می‌شویم به‌جای اینکه مانع حق قانونی اعضای شورای شهر شوند به وظایف خود عمل کرده و برای تقویت اعتماد بیشتر مردم با فسادها، رانت‌ها، و سوءاستفاده‌ها برخورد کنید.

 

این عضو شورای شهر بندرعباس در پایان خطاب به رئیس شورا و بقیه اعضای شورای شهر خاطرنشان کرد: به خود شما متذکر می‌شویم که باید پاسخگوی مردم باشیم و بالاتر از آن‌همه در پیشگاه خداوند حاضر خواهیم شد و باید پاسخگو باشیم که آیا به وظایف خود عمل کرده‌ایم یا خیر.


٠٩:٢٤ - 1395/12/18    /    شماره : ٣٩١٨    /    تعداد نمایش : ٣٦٧خروج