ورود اعضا
پنج شنبه ٠٣ خرداد ١٣٩٧
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > فعال کردن تشکل‌های اجتماعی برای ساماندهی متکدیان امری ضروری است


  چاپ        ارسال به دوست

محمد رضا بی نیاز

فعال کردن تشکل‌های اجتماعی برای ساماندهی متکدیان امری ضروری است

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: باید شرایطی فراهم شود که متکدیان در هیچ نقطه‌ای از شهر برای تکدی‌گری و دستفروشی احساس امنیت و آرامش نکنند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، محمد رضا بی نیاز در نطق پیش از دستور 230امین جلسه علنی شورای شهر بندرعباس بیان کرد: تکدی گری به عنوان آسيب اجتماعی، پدیده‌ای است که هم چهره شهر را نازیبا می‌کند و هم از سوی دیگر موجب نارضایتی شهروندان می‌شود.

وی گفت: متكديان با روش های مختلف سعی در بدست آوردن حس ترحم افراد نسبت به خود و جلب كمك آن ها داشته و مردم نيز از سر دلسوزی و بر اساس دستورات دينی در خصوص حمايت از فقرا، هر روزه مقادير زيادی پول به آنها كمك می كنند.

بی نیاز افزود: بر اساس آموزه های دينی، فقر و بی نوايی تنها می‌تواند به عنوان يك انگيزه و سبب مطرح شود ولی اين مساله موجب نمی شود تا شخص به سوی تكدی گری روی آورد؛ زيرا تكدی گری كه با شخصيت روانی و اجتماعی انسان ارتباط تنگاتنگی پيدا می‌كند، امری دور از شرافت و كرامت انسانی است.

وی گفت: باید همه دستگاههای اجرایی مربوطه در ساماندهی متکدیان کمک کنند.

بی نیاز اظهارداشت: فعال کردن تشکل‌های اجتماعی برای ساماندهی متکدیان و استفاده از ظرفیت سازمان مردم نهاد در این امر ضروری است.

بی نیاز در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در ضلع شرقی چهارراه بلوکی ملکی که چندین سال است پروانه ساختمانی گرفته و در حال ساخت است جرثقیل ساختمانی در آنجا نصب شده و جهت جلوگیری از حوادث ناگوار باید این جرثقیل جمع آوری شود.

 

وی در ادامه بیان کرد: در اماکن عرضه محصولات فرهنگی سطح شهر متاسفانه بازیها و فیلمهایی ارائه که دراین فیلمها و بازیها خشونت دیده می شود و از مسئولین درخواست می شود که نظارت بیشتر بر این اماکن داشته باشند چرا که این مسئله زنگ خطری برای خانواده ها و جامعه در آینده است.


١٣:٢١ - 1395/12/15    /    شماره : ٣٩٠٠    /    تعداد نمایش : ١٤٨خروج