يکشنبه ١٧ اسفند ١٣٩٩
اخبار > فضای سبز شهر بندرعباس در خور شان شهروندان این شهر نمی باشد/ فعالیت حوزه خدمات شهری در شهر بندرعباس مطابق با حقوق شهروندی نیست


  چاپ        ارسال به دوست

مجید عسکری زاده،عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس:

فضای سبز شهر بندرعباس در خور شان شهروندان این شهر نمی باشد/ فعالیت حوزه خدمات شهری در شهر بندرعباس مطابق با حقوق شهروندی نیست

مجید عسکری زاده،عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس:

فضای سبز شهر بندرعباس در خور شان شهروندان این شهر نمی باشد/ فعالیت حوزه خدمات شهری در شهر بندرعباس مطابق با حقوق شهروندی نیست

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت:وجود هوای آلوده،آب آلوده،ورزش کم، کم تحرکی و اعتیاد بشر به زندگی ماشینی از جمله عواملی هست که توجه ما انسان هارا به فضای سبز و منابع طبیعی بیشتر کرده است و فضای سبز شهر بندرعباس در خور شان شهروندان این شهر نیست.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس،مجید عسکری زاده در نطق پیش از دستور دویست و دومین جلسه ی رسمی این شورا بیان کرد: سرانه فضای سبز در ایران بین 7تا12 متر و بندرعباس بین 3 تا 4 متر می باشد در حالی که سرانه مورد تائید سازمان ملل بین 20 تا 25 متر برای هر نفر است.

وی گفت: در کنار عوامل دیگر مزاحم های بصری، از طرح جامع ایمنی انبارها در بندرعباس و انبارهای مواد شیمیایی و اشتعال زا که در شهر بندرعباس هستند و همچنین انبارهایی که بدون ضابطه و مقررات در زیر پارکینگ ها و ساختمانهای شهر بندرعباس ایجاد شده اند میتوان نام برد.

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر بندرعباس تصریح کرد: مردم به دنبال نظافت کوچه و خیابانها هستند و همچنین به دنبال حفظ محیط زیست و جلوگیری از تخریب آن می باشند و این روز ها در خیابان ها و خور های شهر بندرعباس شاهد حیوانات و حشرات موذی می باشیم که می بایست با کمک شهرداری بندرعباس ، بهداشت محیط ، محیط زیست و دیگر دستگاه های مربوطه تدابیری اتخاذ گردد تا در سطح شهر حشرات موذی و حیوانات جمع آوری گردد.

عسکری زاده گفت : فعالیت در حوزه ی خدمات شهری بندرعباس مطابق با حقوق شهروندی نمی باشد و قابل قبول نیست.

عضو هئیت رئیسه شورای اسلامی شهر بندرعباس در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد : شهر بندرعباس به دلیل وجود صنایع ملی و فراملی بستری از آلودگی می باشد و صنایعی نظیر نفت ستاره ، نفت فلات قاره و نفت بندرعباس که آلاینده هستند می بایست یک درصد از فروش نفت خود را به شهرداری در راستای کاهش آلایندگی شهر پرداخت نمایند.

عسکری زاده افزود: از محل دریافت جرایم راهنمایی و رانندگی باید 70 درصد آن صرف شهر جهت ایجاد پارکینگ، حمل و نقل عمومی و کاهش ترافیک شود که متاسفانه هیچ مبلغی به این شهر نرسیده است.

وی گفت: تاکنون گزارشی از پرداخت عوارض دخانیات و مجموعه کمپانی هایی که دخانیات وارد می کنند و تولید می کنند ارائه نشده است.

عسکری زاده گفت : برای اینکه بتوانیم حق مردم بندرعباس را از این صنایع بگیریم نیازمند همراهی و تعامل شورای شهر ، شهرداری و امور مالیاتی می باشیم و حق شهروندان شهر بندرعباس بهسازی خیابان ها ، حمل و نقل عمومی و توسعه ی فضای سبز می باشد و مردم چیزی فراتر از قانون از ما انتظار ندارند.


١١:٥٣ - 1399/08/25    /    شماره : ١٠٩٥٣    /    تعداد نمایش : ١١١خروج
ساعت
اوقات شرعی

ارتباط با ما

بندرعباس-بلوارامام خمینی شهرداری مرکزی-شورای اسلامی شهر بندرعباس فکس:07632233904

07632245308

آمار بازدید

بازدید این صفحه : 28499

بازدید امروز : 132

کل بازدید : 326975