يکشنبه ٠٤ آبان ١٣٩٩
اخبار > به دنبال مولانا بودن به دنبال عرفان بودن است/ ما باید از شخصیت مولانا بگونه ای استفاده کنیم که جوانان با پیروی از ان در مسیر اخلاق قرار گیرند


  چاپ        ارسال به دوست

فیصل دانش، نايب رييس و سخنگوي شورای شهر بندرعباس:

به دنبال مولانا بودن به دنبال عرفان بودن است/ ما باید از شخصیت مولانا بگونه ای استفاده کنیم که جوانان با پیروی از ان در مسیر اخلاق قرار گیرند

🔶به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، فیصل دانش در نطق پیش از دستور یکصد و نود و چهارمین جلسه رسمی شورای اسلامی این شهر بیان کرد: امروز،  روز جهانی مولانا است و صحبت از مولانایی می کنیم که در ایران مظلوم واقع شده و به صورت رسمی هیچ بزرگداشت و مراسم جدی برای ان برگزار نمی شود .

🔶وی گفت : باید بپذیریم که جامعه و جوانان ما به دنبال مولانا هستند و به دنبال مولانا بودن به دنبال عرفان بودن است، ما باید بحث مولانا را درمسیر درستی دهیم تا جوانان با پیروی از ان در مسیر اخلاق قرار گیرند.


🔶فیصل دانش گفت: کشوری مانند ترکیه مولانا را متعلق به خود می داند و با برگزاری جشن های بزرگ، صنعت گردشگری خود را نیز از این موضوع  رونق می دهد ، در صورتي كه ما مولانا و تفكر غني عرفاني او را رها كرده ايم كه این روش از نظر بخش بزرگی از جامعه قابل پذيرش نيست.


🔶نایب ریس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت : اعتقاد دارم  سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری در این زمینه باید ورود جدی تری كند و فعالیت قابل تری داشته باشد. همچنين معتقدم خیابانی را به نام مولانا در شهر بندرعباس باید داشته باشیم ، كه اميدوارم کمیسیون فرهنگی شورای شهر در اين خصوص وارد عمل شود.

🔶وی گفت :باید مشاهیر و شعرای عرفانی و هویت ساز خود را جدی بگیریم و نمی توان از تقاضای نسل جوان در این خصوص به راحتی گذشت.


٢٢:٣٠ - 1399/07/08    /    شماره : ١٠٧٦٧    /    تعداد نمایش : ٢٣خروج
ساعت
اوقات شرعی

ارتباط با ما

بندرعباس-بلوارامام خمینی شهرداری مرکزی-شورای اسلامی شهر بندرعباس فکس:07632233904

07632245308

آمار بازدید

بازدید این صفحه : 25577

بازدید امروز : 42

کل بازدید : 300772