ساعت
اوقات شرعی
اخبار > با هر بارندگی شاهد آبگرفتگی و خسارت به اموال شهروندانمان هستیم/ موضوع اتوبوس BRT به مضحکه شهروندان و رسانه ها مبدل شده است / نگاه امروز شهرداری به پروژه های زیبا سازی یک نگاه چند روزه و قرار گرفتن پشت ربان افتتاح است


  چاپ        ارسال به دوست

اسماعیل بواشه، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس:

با هر بارندگی شاهد آبگرفتگی و خسارت به اموال شهروندانمان هستیم/ موضوع اتوبوس BRT به مضحکه شهروندان و رسانه ها مبدل شده است / نگاه امروز شهرداری به پروژه های زیبا سازی یک نگاه چند روزه و قرار گرفتن پشت ربان افتتاح است

⭕ عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: طی سالهای اخیر برای دفع آبهای سطحی و جلوگیری از آبگرفتگی در معابر، بودجه های سنگینی مصوب و توسط شهرداری هزینه شده است، اما با هر بارندگی شاهد آبگرفتگی و وارد آمدن خسارت به اموال شهروندانمان هستیم.⭕به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، اسماعیل بواشه در نطق پیش از دستور یکصد و هفتاد و پنجمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بندرعباس با بیان اینکه، در روستاها، سیل کمتر از محلات بندرعباس به مردم خسارت وارد می کند، اظهار داشت: طی سالهای اخیر برای دفع آبهای سطحی و جلوگیری از آبگرفتگی در معابر، بودجه های سنگینی مصوب و توسط شهرداری هزینه شده است، اما با هر بارندگی شاهد آبگرفتگی و وارد آمدن خسارت به اموال شهروندانمان هستیم تا جایی که برخی اهالی محلات آسیب پذیر و بافت فرسوده مثل نخل ناخدا ،سنگ کن ، نایبند، نخل پیرمرد، کمربندی و سایر محلات در هنگام بارندگی و در نیمه های شب باید از ترس، روبروی منازل خود کیسه شن و خاک بچینند تا کم لطفی شهرداری همین اندک لوازم منزلشان را نابود نکند. 


⭕عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: شهروندان این مناطق حتی شهروند درجه دو هم محسوب نمی شوند که بعد از آب گرفتگی منازلشان به دادشان برسیم و علاج واقعه کنیم؟ با فرض درجه 2 بودن این شهروندان چه دلیلی می تواند آبگرفتگی مغازه های بلوار سید جمال حد فاصل مسجد بلال را توجیه نماید، زمانی هم که پیگیر پول های هزینه شده می شویم آقایان می فرمایند در گلشهر حد فاصل چهار راه نخل ناخدا تا خیابان صمدو برای دفع آبهای سطحی عملیات اجرایی انجام داده اند.


 ⭕بواشه افزود: چرا اجرای پروژه های میلیاردی در مناطق بعد از هر بارندگی به همان اندازه دوباره هزینه مرمت نشست خیابان را دارد؟ مگر موقع اجرا بر تراکم زیرسازی خیابان نظارت نمی کردید؟ مگر پیمانکار شما ضمانتنامه و رتبه ندارد؟ در کدام مورد از پروژه های ضعیف عمرانی تان برای دفاع از حقوق شهروندان طرح شکایت کردید و هزینه های شهرداری را برگرداندید؟ البته وقتی که پیمانکاران هم از نور چشمی ها باشند قطعا اینکار به صلاح نیست.♨️⭕ موضوع اتوبوس BRT  به مضحکه شهروندان و رسانه ها مبدل شده است


⭕بواشه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه عدم اجرای  پروژه BRT   مشکلاتی برای شهروندان ایجاد کرده است، تصریح کرد: از سال 94 به بهانه ی اجرای پروژه اتوبوس BRT هر ساله مبالغ هنگفتی در بودجه شهرداری قرار می گیرد و هفته دولت قول افتتاح در دهه فجر را می دهند و دهه فجر قول هفته دولت.  و شهروندان هر روز صبح که از خواب بیدار می شوند باید خودشان را برای یک منظره جدید در خیابان ها آماده کنند، یک روز خیابانی را به بهانه  BRTیک طرفه می کنند، روز دیگر چهار راه می شود، بک روز کلا خیابان را مسدود می کنند تا خیال خودشان و مردم را راحت کنند.


⭕وی افزود: موضوع اتوبوس BRT  به مضحکه شهروندان و رسانه ها مبدل شده است و از BRT  فقط هزینه های سنگین تخریب جدول، پیاده رو و فضای سبز به مردم رسیده است و اینکه اصولا خیابان های شهر ظرفیت قرارگیری ایستگاههای اتوبوس در وسط خیابان را دارد یا نه؟ بماند


⭕بواشه گفت: تقاطع غیر همسطح مهرگان سالهاست به حال خود رها شده و آرماتور شمع های آن دچار خوردگی و زنگ زدگی شدید شده و دیگر قابلیت استفاده در پایه های پل را ندارد. 


⭕وی بیان کرد: عدم لایروبی و رسیدگی به وضعیت خورها در یک محله مشام مردم را آزار می دهد و در محله دیگر با هر بارندگی، لجن و فاضلاب وارد خانه های مردم می شود و پروژه گردشگری خور شیلات با صرف هزینه های هنگفت به حال خود رها شده است.


⭕عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس خاطر نشان کرد: عدم نگهداری از پروژ های های زیبا سازی عمر آنها را به چند سال که نه به زیر 6 ماه رسانده است و نگاه امروز شهرداری به پروژه های زیبا سازی، المان و آبنماها یک نگاه چند روزه و قرار گرفتن پشت ربان افتتاح است اما از نگهداری پروژه ها هیچ خبری نیست. و هزینه های بیت المال به فنا می رود.


♨️⭕ نظارت شهرداری بر نگهداری تجهیزات و فضای سبز بوستان ها،بسیار ضعیف و توسعه در پارک ها به فراموشی سپرده شده است⭕بواشه در ادامه بیان کرد: سرانه  فضای سبز شهروندان بندرعباسی از استاندارد کشوری بسیار پایین تر است و همین اندک فضای سبز موجود هم نگهداری نمی شود، بوستان ها و پارک ها عمدتا با مشکل عدم روشنایی دست و پنجه نرم می کند به عنوان نمونه بوستان خلیج فارس، بوستان معلم 2.5 هکتاری و پارک کاکتوس میدان صادقیه و دهها پارک دیگر در محلات مختلف شهر که بعضی از آنها بیش از یکسال است در تاریکی مطلق به سر می برند . 


⭕ وی در بخش دیگری از سخنان خود به عدم نظارت شهرداری بر نگهداری تجهیزات و فضای سبز بوستان ها اشاره و عنوان کرد: نظارت شهرداری بر نگهداری تجهیزات و فضای سبز بوستان ها،بسیار ضعیف و توسعه در پارک ها به فراموشی سپرده شده است و زمانی شعار هر محله یک پارک داده می شد، اما امروز همان پارکهای قبلی را هم واگذار کرده اند تا به سوپر مارکت و کافی شاپ تبدیل شود و با قرارداد های بلند مدت بنام سرمایه گذاری و بکام اقوام و افراد خاص  به ثمن بخس واگذار می شود. واگذاری فضای تفریح و بازی کودکان و خانواده های بندرعباسی به قیمت لابی های کثیف سیاسی جز جنایت هیچ نام دیگری ندارد.♨️⭕شهرداری از وظیفه اصلی که خدمات و اداره شهر است خارج شده است.


⭕بواشه در پایان با بیان اینکه وضعیت پایتخت اقتصادی کشور اصلاً خوب نیست، خاطر نشان کرد: شهرداری از وظیفه اصلی که خدمات و اداره شهر است خارج شده و هر گوشه ای از شهر درگیر معضلی است و شهر به معنای واقعی کلمه بیمار است و شفافیت اصلا وجود ندارد و هیچ نظارتی بر نحوه انعقاد و اجرای قراردادها و هزینه های سرسام آور آن نمی شود و علیرغم تذکرات زیادی که در طول این سه سال داده شد اما گوش شنوایی وجود نداشته است.


٢١:٢٩ - 1399/03/01    /    شماره : ١٠١١٧    /    تعداد نمایش : ١٠خروج