ساعت
اوقات شرعی
اخبار > یوم الله ۱۳ آبان فرصتی برای باورمندی به جوانان


  چاپ        ارسال به دوست

پرویز سالاری

یوم الله ۱۳ آبان فرصتی برای باورمندی به جوانان

رئیس شورای شهرستان بندرعباس

یوم الله ۱۳ آبان که با سه حماسه تاریخی محور شعارهای انقلابی و استکبار ستیزی ایران اسلامی به رهبری حضرت امام (ره) قرار گرفت، به حق روز ملی مبارزه ملی با استکبار نام گذاری شد.

۱۳ آبان هویتش مبارزه با استکبار است که نقطه عطف این حرکت، تبعید حضرت امام خمینی و محور این حرکت، حضور هوشمندانه دانش آموزان و دانشجویان در ۱۳ آبان ۵۷ به صحنه حمایت انقلاب و نفی رژیم شاهنشاهی بود.

بواقع این روز بیانگر نقش جوانان و نوجوانان در حمایت از رهبریت انقلاب در به ثمر رساندن انقلاب اسلامی است.

اکنون نیز در گذر ۴ دهه از انقلاب اسلامی همان گونه که شاهد حضور جوانان نسل سوم در پشت سر مقتدای خود در یوم الله ۱۳ آبان امسال بودیم، مسئولان نیز وظیفه دارند تا با اهتمام هر چه بیشتر و بهتر نسبت به نقش جوانان، نوجوانان، دانشجویان، فارغ‌التحصیلان و میدان دادن به جوانان در مدیریت کشور، این رمز ماندگار امام و امت در عصر حاضر را همچون گذشته قدر دانسته و با میدان دادن به حضور آنان در عرصه‌های مختلف، نسل تازه‌نفس انقلاب را برای ایفای مسئولیت‌های بزرگ آماده کنند.

یوم الله ۱۳ آبان بایستی روز زنده کردن امید در جوانان پرشور، مقاومت و انسجام ملی در پشت سر مقتدای خود باشد.

اگر جوانان را باور کنیم، مردم را باور کنیم، ریشه ناامیدی کنده خواهد شد و امید پیش‌برنده راه انقلاب اسلامی در مواجهه با تحریم‌ها و تهدیدات است.

 

در روز استکبار ستیزی بدانیم آمریکایی که در عمر کوتاهش بیش از ۱۰۰ کودتا بر علیه حکومت‌های برآمده از مردم انجام داده، هرگز قابل اعتماد نیست و جز با اتکای به سرمایه‌های درونی خویش راه به جایی نخواهیم برد.


١١:٤٣ - 1397/08/14    /    شماره : ٥٧٩٦    /    تعداد نمایش : ١٧١خروج