ساعت
اوقات شرعی
اخبار > حضرت فاطمه (س) از مرگ و جنازه ی خود ابزار سیاسی ساخت


  چاپ        ارسال به دوست

حجت الاسلام احمد عامری سیاهوئی

حضرت فاطمه (س) از مرگ و جنازه ی خود ابزار سیاسی ساخت

حجت الاسلام احمد عامری سیاهوئی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بندرعباس

حضرت فاطمه (س) نسخه تمام عیار یک انسان کامل است که امام خمینی (ره) در عظمتش فرمودند اگر مرد بود، نبی و به جای رسول الله بود.

انسیه حوراء (س) سزاوارترین شخصیت برای مشارکت فعال واثر گذار در صحنه سیاسی،اجتماعی و فرهنگی زمان خود بود که ضمن اشتغالات متعدد اجتماعی ورسیدگی به امور خانه داری، خود را از سیاست دورننمود و همچون سیاستمداری قهرمان پس از وفات پدرش پابه پای ولایت و امامت فصل جدیدی اززندگی را آغاز نمود.

برای تحکیم پایه های انقلاب نو پای پیامبر(ص) و حفظ تداوم حکومت اسلامی دربرابرآمال  بنی امیه که با حاتم بخشی بیت المال گوی خلافت را دست به دست می نمودند، بمنظور زدودن غبار غفلت از چهره ی تابناک خورشید ولایت احقاق حق و روشنگری می نمود.

روش سیاسی زهرای اطهر (س) توأم با بینش و بصیرت مبتنی بر عقیده و ایمان کامل بود تا بتواند سعادت ابدی انسانها را در سایه توحید و امامت تضمین نماید.

خطبه فدکیه نمونه روشنی از مبارزه و مجاهدت ریحانة النبی(ص) است که با سخنانی بلیغ، سرشار از حکمت با مقایسه دوران جاهلیت عرب با زندگی مردم و حاکمان بعد از ظهور اسلام تاریخ سیاسی اسلام را تحکیم نموده و موضع خاندان نبوّت در برابررژیم حاکم و مسلط بنی امیه برساحت مقدس اسلام را تبیین وآشکار می نماید.

چنانکه امام خمینی(ره) فرمودند: خطبه فاطمه (س) اسلام را زنده کرد.

این بانوی بزرگ آنقدر سیاستمدار است که از مرگ و جنازه ی خود چنان ابزار سیاسی ساخت که با اتخاذ موضع خود دستگاه خلافت را به چالش و وحشت انداخت که در آخرین لحظه های شهادتش به مولا و مقتدایش علی بن ابیطالب (ع) فرمود یا علی!غـَسّلنی فی اللیل و کفّنّی فی اللیل و...ولاتُعلن اَحداً.مراشبانه غسل بده، شبانه کفن کن و... وکسی راآگاه مساز.

فاطمه با این روش کاری کرد که تا قیامت و محشر مردم از هم سوال کنند اولاً بأُیَ ذنبٍ قُتِلَت و ثانیاً چرا شبانه غسل و کفن واحدی را از شهادتش خبر ندهند وثالثاً چرا قبر مبارکش پنهان ماند؟چرا؟و...چرا؟

لذا نخستین قربانی مکتب امامت و ولایت حضرت زهرا است که با شجاعت از مقام ولایت و امامت علی(ع)دفاع نمود و نام و یاد اوضامن بقای حیات اسلام و قرآن گردید وباید هزاران آفرین گفت به مرد و زنی که با تأسی از حضرت زهراء(س)درصحنه های سیاسی،اجتماعی وفرهنگی گوش به فرمان رهبر و ولی فقیه خود در اجتماعات میلیونی به موقع حاضر می شوند و حماسه ای بی نظیرمانند راهپیمایی 22بهمن را خلق می نماید و از کیان اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تا پای جان حراست و صیانت می نمایند.

سوم جمادی الثانی سالروز عزای مسلمانان در غم شهادت ام الائمه تسلیت باد.

 

 


١٠:٥٤ - 1396/11/30    /    شماره : ٥٠١٦    /    تعداد نمایش : ٤٩٠خروج