دوشنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٨
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > دانشجویان محور استکبار ستیزی و عدالتخواهی


  چاپ        ارسال به دوست

پرویز سالاری

دانشجویان محور استکبار ستیزی و عدالتخواهی

از کودتای 28 مرداد 1332 تا 16 آذر ،تنها 110 روز گذشته بود که آیزنهاور ، رییس جمهور وقت آمریکا و مجری کودتای 28 مرداد برای ارزیابی حکومت دست نشانده خود و تثبیت حکومت شاه، ریچارد نیکسون معاون خود را به ایران فرستاد ، دانشجویان دانشکده فنی تهران در اعتراض به حضور نیکسون ، فریاد مرگ بر آمریکا برآوردند که نیروهای امنیتی شاه دانشجویان را گلوله باران کردندکه در این حادثه فجیع دانشجویان مصطفی بزرگ نیا ، شریعت رضوی و احمد قندچی به شهادت رسیدند و خون آنها فرش قرمز زیر پای ریچارد نیکسون جلاد کودتای 28 مرداد آمریکا شد تا دکترای افتخاری حقوق از دانشگاه تهران بگیرد .

در واقع 16 آذرروز تولد مرگ بر آمریکا بود . روز مقاومت و ایستادگی در برابر استبداد و سلطه گری غرب در دفتر تاریخ این سرزمین به یادگار ثبت شد که درست 26 سال بعد یعنی 13 آبان 58 خون  قندچی ها اثر بخش شد و بساط آمریکا برای همیشه از ایران برچیده شد.

دانشجویان پیرو خط امام نظیر قیصر امین پور ها ، رجب بیگی ها و... با تسخیر لانه جاسوسی پرده از توطئه ها و پلیدی های شیطان بزرگ برداشتند و هیمنه آمریکا فرو رریخت . فرزندان این مرز و بوم به جهانیان فهماندند که با توکل بر خدا و اتحاد و انسجام بر هر طاغوتی هر چند قوی باشد پیروز خواهند شد و اورا  به خاک مذلت خواهند نشاند .این حرکت انقلابی دانشجویان آنقدر مهم بود که حضرت امام (ره) این انقلاب  را مهمتر از انقلاب اول دانست وآن را انقلاب دوم نامیدند.

یکی از مهمترین دستاوردهای حرکت های دانشجویی به رهبری حضرت امام(ره) که اعتقاد به مبارزه مسلحانه نداشت با محوریت طلاب و دانشجویان انقلابی، آگاهی عمومی و بصیرت بخشی در جامعه ایجاد نمود و باعث حضور یک پارچه آحاد مردم در میدان گردید . این حضور یک پارچه موجب تجدید حیات اسلام در جهان اسلام گردید و اعتماد به نفس مسلمانان را که تقریبا  از بین رفته بود و در حال هضم شدن در هویت جهانی شدن بود به آنان باز گرداند.

 تا آن زمان کشورها به دو گروه تقسیم می شدند ، کشور ها یا سلطه گر بودند یا سلطه پذیر ولی در پی پیروزی انقلاب اسلامی قدرت سوم یعنی سلطه ستیز ایجاد شد که در پی ایجاد این قدرت در ایران جنبشهای مختلف اسلامی در جهان شکل گرفت .

از شاخصه های  دانشجویان ،واکنش هوشمند، فعال ، سریع و به هنگام در برابر مخاطرات و اختلالهای داخلی و خارجی ،مردمی بودن و برقراری ارتباط بین اقشار مختلف جامعه و دانشگاهیان است تا زمینه جنبش مطالبه گری و جنبش اجتماعی  ایجاد شود.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، نظام سیاسی تغییر کرد ولی نظام فرهنگی و اقتصادی تغییر چندانی نکرد لذا بایستی در مطالبه گری با نقد منصفانه و دفاع واقع بینانه متناسب با

الگوی ایران اسلامی در دو حوزه فوق تغییر ایجاد شود تا وقتی که ما جنبش اجتماعی ایجاد نکنیم ، تغییر ایجاد نمی شود تا زمانیکه مردم از حقوق خود آگاهی پیدا نکنند نمی توانند دنبال مطالبات خود باشند.

یکی دیگر از خصوصیات دانشجویان ایجاد جبهه منسجم انقلابی با توجه به فرا خوان مقام معظم رهبری در جمع دانشجویان برای نظام سازی جدید بر مبنای مکتب امام (ره ) است که نیازمند ساماندهی جبهه انقلاب هستیم .

 یکی از شاخصه های جبهه انقلاب عدم تبعیت از استکبار است که مقام معظم رهبری از آن به عنوان جهاد کبیر یاد می کنند. وقتی مقام معظم رهبری می گوید الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت یک الگوی بومی است ما نیازمند انسانهایی هستیم که این الگوها را پیاده سازی کنند.

دانشجویان انقلابی کسانی هستند که برای تجدید عهد با آن جان برکفان دانشجو که از پیشگامان مبارزه با سلطه آمریکا و انگلیس در دفاع از استقلال و عزت ایران اسلامی بودند و به آرمانهای امام ، شهدا ،انقلاب و رهبر معظم انقلاب  عشق بورزند و با تبعیت از مقتدایمان امام خامنه ای خدمت به مردم را نصب العین خود قرار دهند ، بویژه دانشجویان انقلابی بایستی در جبهه سازی فضای مجازی با قدرت و دقت عمل وارد شوند و نقش جدی خود را در این زمینه ایفا نمایند. لذا دانشجویان بایستی با حضور جهادی در عرصه فضای مجازی بویژه انسجام در حوزه رسانه و فضای مجازی فعال باشند.

از درگاه خداوند تبارک و تعالی خواستاریم که همه مارا قدردان خون شهدا ی انقلاب اسلامی قرا دهد و به ما توفیق عنایت فرماید که راه شهیدان و امام شهیدان را گم نکرده و جریان جنبش دانشجویی ایران اسلامی با تبعیت از مقام معظم رهبری و امام شهیدان را همچنان با حرکت ضد استکباری ، ضد ظلم و فساد ، عدالت خواهی و حق خواهی ادامه دهیم.

پرویز سالاری عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس

 


١٠:٢٣ - 1396/09/19    /    شماره : ٤٦٨٧    /    تعداد نمایش : ٢٢١خروج