ورود اعضا
پنج شنبه ٠٣ خرداد ١٣٩٧
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > بسیج سرمایه بزرگی برای پیشرفت کشور است


  چاپ        ارسال به دوست

کیانوش جهانبخش

بسیج سرمایه بزرگی برای پیشرفت کشور است

کیانوش جهانبخش:

بسیج سرمایه بزرگی برای پیشرفت کشور است

عضو شورای شهر بندرعباس گفت: نگاهی به کارنامه بسیج نشان می‌دهد که این نیرو سرمایه بزرگی برای توسعه کشور است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، کیانوش جهانبخش با اشاره به برکات حضور بسیج در سطح محلات مختلف در بندرعباس و افزایش امنیت در این محلات و کمک به توسعه شهری، اظهار کرد: بسیج در سراسر کشورمان مصداق کلام رسول خدا است که مومن باید کم هزینه و پرفایده باشد و نگاهی به کارنامه بسیج نشان می‌دهد که این نیرو سرمایه بزرگی برای کشور است.

وی بیان کرد: بسیج از ابتدای شکل‌گیری هوشمندانه آن از سوی امام خمینی(ره) سرمایه‌ای است که کشور را از گزند هرگونه خطر و آسیبی صیانت کرده است و جلوه‌های کم‌نظیر قدرت اراده و ایمان بسیجیان را در سال‌های دفاع مقدس و پس از آن شاهد بوده‌ایم.

عضو شورای شهر بندرعباس افزود: امروز تفکر بسیجی ملاک و معیار شاخصی در حرکت‌های حق‌طلبانه مبتنی بر مردم در سراسر جهان است و بسیاری از کشورهای منطقه و جهان با الهام‌گرفتن از نقش بسیج در کشورمان توانسته‌اند نیروهای مردمی توانمندی را در جهت صیانت از کشورشان و ایستادگی در برابر دشمنان بخصوص تهدیدات جدید غرب ایجاد کنند که بدون شک از ثمرات اندیشه امام خمینی(ره) بوده است.

جهانبخش ادامه داد: بسیج در قالب واژه نمی‌گنجند و در واقع بسیج یک مکتب و یک فرهنگ پیشرو و وسیع در اثبات حقانیت و پیوند ارزش‌های انسانی است و همان‌طور که در دوران دفاع مقدس نیز شاهد بودیم، بسیج به بستری برای حضور و مشارکت عظیم مردم در حمایت از استقلال و عزت کشور تبدیل شد و حماسه‌های عظیمی در سراسر جبهه‌ها آفرید.

وی با تأکید بر این که بسیج توانسته فارغ از هر مذهب، نژاد و تفکر سیاسی به کانونی برای همگرایی برای دفاع از کشورمان تبدیل شود، خاطرنشان کرد: شوق روزافزون جوانان، این سرمایه بزرگ برآمده از اراده ملت ایران را قدرتی دوچندان بخشیده است و باید مدیران و مسؤولان کشور از این سرمایه استفاده هر چه بیشتری در تحقق برنامه‌های کلان نظام داشته باشند.

عضو شورای شهر بندرعباس گفت: بی تردید اثربخشی بسیج حاصل هوشمندی معمار کبیر انقلاب اسلامی و در سایه توجه به رهنمودها و تدابیر رهبر معظم انقلاب اسلامی بدست آمده که بدرستی با تقویت پایه‌های مبنایی گفتمان انقلابی در روح بسیج توانسته‌اند این اندیشه و مکتب انسان‌ساز را تقویت و راهبری کنند و امروز یکی از اصلی‌ترین نقاط اتکای کشور در صیانت از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن، بسیج است.

جهانبخش در عین حال بر ضرورت استفاده از توان بسیجیان در روند توسعه شهری نیز تأکید کرد و عنوان داشت: بسیج در حوزه امنیت‌بخشی به محلات مختلف شهر بندرعباس بسیار کارآمد عمل کرده و باید این تجربه مؤفق را در دیگر زمینه‌ها نیز مورد استفاده قرار داد.

 

 


١٣:٢٥ - 1395/09/03    /    شماره : ٢٤٤٧    /    تعداد نمایش : ١٨٥خروج