ورود اعضا
پنج شنبه ٠٣ خرداد ١٣٩٧
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > بسیج تبلور مردم سالاری دینی


  چاپ        ارسال به دوست

پرویز سالاری:

بسیج تبلور مردم سالاری دینی

بسیج تبلور مردم سالاری دینی

خداوند بر درجات امام قدس ا... نفسه الزکیه بیفزاید که تشکیل بسیج را در نظام جمهوری اسلامی ایران از برکات و الطاف جلیه خداوند دانست و خلف صالح آن پیر روشن ضمیر مقام معظم رهبری نیز بسیج را حقیقتی شبیه افسانه ها دانست که برای جوانان شور آفرین ، برای دوستان امید آفرین و برای دشمنان بیم آفرین است . هفته بسیج فرصت خوبی برای یاد آوری حضور جانانه بسیجیان در همه میدانها بویژه در پیچهای تاریخی در طول 38 سال از عمر پر برکت جمهوری اسلامی است .امروز آحاد مردم ایران اسلامی بر این باورند تنها راه نجات کشور احیا فرهنگ بسیج و تفکر بسیجی است.

امروز بسیج الهام بخش و نسخه نجات همه ملتهای آزادیخواه و تحت ستم در مقابل قدرتهای ستمگر و استکباری است ، آنچه امروز در اطراف ما در حال انجام است نمونه ای از طراحی های  دشمن  قسم خورده ای است که به کمتر از براندازی رضایت نمی دهد و آنچه به عنوان دژی محکم در برابر خوی استکباری این دشمن ایستاده است درست همان پیش بینی های امام راحل است ، ایشان همیشه راه غلبه بر همه مشکلات را تکیه بر مردم می دانست . امام (ره ) با فرمان تشکیل بسیج مستضعفان نیروی توفنده مردمی را در ارتش بیست میلیونی بسیج عملیاتی نمود. زیرا بسیج از نهاد مردم برخاسته و در همه اقشار و سطوح مختلف ورود پیدا کرده است.در همه عرصه ها بویژه در صحنه دفاع و حفظ امنیت کشور ،این نهاد نماد بارزی از موفقیت بوده است .

 

مگر غیر از این است که در همین همسایگی ما وقتی تروریستهای تکفیری ، شهرها و روستاها را یکی پس از دیگری اشغال می کردند و در صدد فتح بغداد بودند با الهام از بسیج مردمی ایران  مرجعیت عالیقدر عراق،نیروی "حشد الشعبی"  یا همان بسیج مردمی را شکل دادند  و در کنار نیروهای مسلح آن کشور در برابر یورش تکفیری ها ایستادند و آنها را عقب راندند که صدای حامیان تروریستها بلند شد که این نیروها در واقع زاده همان تفکر و اندیشه حضرت امام خمینی (ره) است. بسیج به عنوان الگو برای آحاد مردم با تبعیت از مکتب امام و رهنمودهای امام خامنه ای مد ظله عالی در همه عرصه ها، خدمتگذاری بی منت را سرلوحه کار خود قرار داده و در جهت انسجام نیروهای موثر در جبهه انقلاب اسلامی از اقشار ، اقوام ، و مذاهب مختلف که دارای نفوذ اجتماعی و معتقد به جمهوری اسلامی  ایران هستند را سازماندهی می کند و با رویکرد خدمتگزاری به مردم باعث افزایش سرمایه اجتماعی و اقتدار ملی می شوند . در همین راستا در سالگرد ارتحال امام راحل ، مقام معظم رهبری فرمودند "اگر از مکتب امام (ره ) فاصله بگیرید اسلام سیلی می خورد " متاسفانه در عمق فکری برخی مدیران دولتهای گذشته و دولت فعلی تفکرات غربی نهفته است که با مکتب امام (ره) که همان حکومت مردم سالاری دینی است مغایر است . بسیج بایستی با یکپارچه سازی عناصر موثر در جبهه انقلاب اسلامی و تشکیل جنبش های اجتماعی در ارتباط با فهم صحیح از مکتب امام (ره ) و رهنمودهای مقام معظم رهبری در جهت اصلاح دامن پاک جمهوری اسلامی از رانت خواریها و سایر پلشتیها گامی موثر برداشته و با سازماندهی اجتماعی و نهضت روشنگری بویژه در جهت مقابله با رانت خواری ها ، فساد و روحیه قارون صفتی ، اقدامی به هنگام انجام دهد. در یک کلام باید گفت لازمه عبور از سد مشکلات فرهنگی و اقتصادی در وهله اول تغییر نگاه و باور مسولان با منطق "ما می توانیم "است  و در وهله دیگر به کار گیری مدیرانی بسیجی و انقلابی معتقد به مکتب امام که همان حکومت مردم سالاری دینی است در دستگاههای ستادی ، اجرایی و نهاد های کشور، چرا که در طول تاریخ پر فراز و نشیب نظام مقدس جمهوری اسلامی هر جا که گره های کور، بن بست ها و دغدغه های مسولین ارشد این کشور وجو داشته این پتانسیل بسیج بوده است که گره ها را گشوده و جامعه را به سر منزل اطمینان رهنمون کرده است. ان شاا... افکار مسئولین عزیز کشورمان به سمت برنامه های عملی بسیج سازندگی که مصداق بارز اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل است سوق پیدا کند ،در پایان بر همه ماست که در هفته مبارک بسیج شکر نعمت انقلاب اسلامی ، وجود رهبری خبیر ، بصیر و دور اندیش و بسیجیان همیشه در میدان با عمل به مکتب امام (ره )  را بجا آورده و قدر امام (ره ) و شهدا را با نصب العین قرار دادن وصایای آنها بدانیم .  


٠٩:٢١ - 1395/09/03    /    شماره : ٢٤٤٢    /    تعداد نمایش : ٩٨خروج