پنج شنبه ١٠ مهر ١٣٩٩
اخبار > اقدامات انجام شده جهت جلوگیری از ورود مهمانان نوروزی قابل تقدیر است/تداوم عملیات پیشگیرانه در مقابله با ویروس کرونا ضرورت دارد


  چاپ        ارسال به دوست

فیصل دانش سخنگوی شورای اسلامی شهر بندرعباس:

اقدامات انجام شده جهت جلوگیری از ورود مهمانان نوروزی قابل تقدیر است/تداوم عملیات پیشگیرانه در مقابله با ویروس کرونا ضرورت دارد


💢فیصل دانش سخنگوی شورای اسلامی شهر بندرعباس با تبریک  نوروز باستانی 1399 به تمام شهروندان بندرعباس، عنوان کرد: ما در دوران سخت و بحرانی شیوع کرونا قرار داریم لذا بر خود واجب دانستیم جهت پاسخگویی به برخی پرسش های شهروندان محترم گزارشی از عملکرد شورای اسلامی شهر بندرعباس در مورد اقدامات انجام شده در مقابله با بحران بیماری کرونا به سمع و نظر مردم برسانیم.

💢لازم به ذکر است جلسات متعدد با شهرداری و مسئولین رده بالای استان جهت جلوگیری از ورود مسافرین نوروزی و عملیات پیشگیرانه در مقابله با این بیماری انجام شد که به شرح ذیل ارائه میگردد:

💢طبق پیگیری فرمانداری بندرعباس از تاریخ ۲۹ اسفند ماه کنترل بسیار خوبی برای ورود مهمانان نوروزی در مبادی ورودی به استان انجام شده است که این اقدامات منجر به برگشت تعدادی از خودروهای مسافرین شده و نتایج مثبت آن قابل لمس میباشد ، همچنین آمارها نشان میدهد خدمات ریلی نیز بسیار محدود و تقریباً متوقف شده است.

💢با همکاری اداره کل بنادر و دریانوردی سفر های دریایی بندرعباس به جزایر و بلعکس برای مسافرین تعطیل شده و این اقدام نقش موثری بر جلوگیری از ورود مسافرین داشته است.

💢اقدام مهم و باارزش دیگر دستور تعطیلی اصناف و بازار بندرعباس توسط اتاق اصناف و صنعت و معدن بود که جای تشکر و قدردانی دارد . برخی از اعضای شورای شهر بعد از این بحران به دنبال تصویب طرحی هستند که اصناف بندرعباس از معافیت پرداخت عوارض در این ایام استفاده نمایند.
💢شهرداری بندرعباس با مصوبه شورا اقدام به تعطیلی بازارچه ها، غرفه ها و صنوفی که زیر نظر خود فعال هستند نمود و این تعطیلی موقت تا پایان ۱۵ فروردین ماه اعلام شده است . همچنین مقرر شد مادامی که این صنوف تعطیل هستند اجاره ای پرداخت نکنند.

💢همچنین توسط شوراي شهر، شهرداری بندرعباس موظف به ممنوعیت اسکان مسافرین و نصب چادر در پارک ها و سواحل بندرعباس شد که اين مصوبه با جدیت از طرف شهرداري بندرعباس دنبال میشود .

💢همینطور به عنوان یک اقدام عملیاتی با ارزش ، سازمان آتش‌نشانی بندرعباس با یک برنامه مناسب نسبت به تشکیل گروه نجات امداد مردمی
« نام » جهت ضدعفونی اماکن عمومی شهر بندرعباس اقدام نمود که با این اقدام بندرعباس ، اولین شهری است که با استفاده از نیروهای داوطلب و مردمی نسبت به ضدعفونی سازمان یافته اقدام کرد که این عملیات هر شب بدون وقفه ادامه دارد و جا دارد از مدیریت آتش نشانی و شهردار بندرعباس و همچنین از کلیه داوطلبین و ايثارگران تقدیر و تشکر نمود.

💢فداکاری کادر درمان ، پزشکان ، پرستاران در خط مقدم این بحران بیولوژیکی برای همه هموطنان پوشیده نیست و ما بعنوان نمایندگان مردم وظیفه داریم از همه فداکاری ها و از جان گذشتگی ها تشکر و قدردانی کنیم.

💢فیصل دانش عضو هیئت رئیسه و سخنگوی شورای شهر بندرعباس از نماینده عالی دولت جناب آقای دکتر همتی استاندار هرمزگان بخاطر مدیریت عالی و دستورات سنجیده و مناسب تشکر و قدردانی نمود.

💢سخنگوی شورای شهر بندرعباس گفت : بخشی از این اقدامات به تصویب شورای شهر انجام شده و برخی نیز با پیگیری و سماجت نمایندگان شما از طریق دستگاه های اجرایی انجام شده است.
💢وی در ادامه گفت : هر چند تمامی این اقدامات تا بحال بخوبی مدیریت شده ، این زحمات و تلاش ها زمانی به نتیجه کامل خواهد رسید که تک تک شهروندان رعایت کنند و موضوع قرنطینه خانگی را جدی بگیرند.لذا شهروندان بندرعباس را به صبر و حوصله برای حفظ جان خود و دیگران دعوت نمود.
خداوند یار و یاورتان باد.


١٢:٢٢ - 1399/01/05    /    شماره : ٩٨٧٠    /    تعداد نمایش : ٣٥خروج
ساعت
اوقات شرعی

ارتباط با ما

بندرعباس-بلوارامام خمینی شهرداری مرکزی-شورای اسلامی شهر بندرعباس فکس:07632233904

07632245308

آمار بازدید

بازدید این صفحه : 114355

بازدید امروز : 207

کل بازدید : 290072