ساعت
اوقات شرعی
اخبار > با اجرای سند تحول آموزش و پرورش هویت ایرانی اسلامی را به رخ جهانیان خواهیم کشید 


  چاپ        ارسال به دوست

با اجرای سند تحول آموزش و پرورش هویت ایرانی اسلامی را به رخ جهانیان خواهیم کشید 

رییس شورای اسلامی شهرستان بندرعباس با بیان اینکه سلامت اجتماعی و‌مبارزه باروحیه فرد گرایی و اشرافی گری باید از کلاس درس اغاز شود گفت :متاسفانه اولویت اول  ما در حال حاضر ،مدیریت اجتماعی ،فرهنگی و آگاه سازی نیست و در زمینه آگاه سازی خوب عمل نکرده ایم،زیرا اگر سطح آگاهی بالابرود جامعه پرسشگر می شود و مسئولین مجبور به پاسخگویی هستند.

پرویز سالاری در سی و دومین جلسه شورای اسلامی شهرستان بندرعباس که با حضور روسای آموزش،و‌پرورش ناحیه ۱و۲  بندرعباس و فین برگزار شد افزود: به فرموده مقام معظم رهبری معلمین سنگ بنای جامعه هستند و کارشان تربیت و ساخت مهمترین سرمایه جامعه یعنی سرمایه اجتماعی است.

وی ابراز داشت: با اجرای سند تحول آموزش و پرورش ،در واقع علاوه‌بر اینکه متناسب با مقتضیات زمان و‌فرهنگ‌غنی ایرانی و اسلامی حرکت می کنیم،هویت ایرانی اسلامی را به رخ جهانیان خواهیم کشید .

رییس شورای اسلامی شهرستان بندرعباس با اشاره به اینکه دشمن با سند ۲۰۳۰سعی دارد ما را از هویتمان دور کند بیان داشت: این همه فضای رسانه ای  که اطراف ما را گرفته ،ما را در یک آرایش و صحنه جدید جنگی قرار داده است که معلمین به عنوان افسران جنگ نرم در خط مقدم این جبهه فرهنگی قرار دارند.

سالاری تاکید کرد: بر همه مسئولین، مدیران و آحاد جامعه است که شان و‌منزلت معلمین و فرهنگیان که پایه گذار و‌معمار جامعه هستند را حفظ نمایند.

وی خاطر نشان کرد: چگونه حرف زدن و سخنوری را از معلمین آموخته ایم و ‌پسندیده نیست که از همین فن بیان بر علیه معلمین و‌آموزش و‌پرورش استفاده نماییم و‌بگوییم که یک دستگاه مصرفی هستند این در حالی است که اموزش و‌پرورش پایه گذار جامعه و‌عهده دار تولید سرمایه انسانی است.

سالاری بیان داشت:معلمین از سرمایه های اجتماعی هستند و قدرت اجتماعی است که می تواند در جامعه تحول ایجاد کند،ما اگر قدرت اجتماعی داشته باشیم می توانیم قدرت سیاسی و اقتصادی داشته  باشیم.

وی افزود :اصلاح روحیه اسراف و تبذیر،فرهنگ‌اشرافی گری و ابایی گری

ایجاد امید ، ارامش و نشاط اجتماعی در فضای عمومی جامعه و‌خانواده ها کار معلمین است.

رییس شورای اسلامی شهرستان بندرعباس گفت:نشاط اجتماعی یک نیاز لوکس نیست بلکه بمبی از انرژی مثبت است که توسط معلمین به خانواده و جامعه ارسال می شود.

پرویز سالاری با بیان اینکه آموزش و‌پرورش قدرت اجتماعی بزرگی بنام انجمن اولیا و‌مربیان دارد بیان داشت:بهترین‌جایگاه برای آموزش نیازهای اجتماعی ،نیازهای شهروندان و‌مقابله با آسیبهای اجتماعی ،ظرفیتی است که اموزش و‌پرورش فراهم کرده است.

وی ادامه داد:نیروی انتظامی،شهرداری ،بهداشت و درمان و... برای اجرایی شدن اهدافشان می توانند از ظرفیت های آموزش و پرورش استفاده نمایند و در مقابل نیز بخشی از نیازهای آموزش و پرورش را رفع نمایند.

وی تصریح کرد : آموزش و‌پرورش با بودجه ای که دولت تعیین می کند قادر به اداره کردن خود نیست ،بنا براین نیاز است که ارگانهای مختلف از جمله شهرداری  و سایر دستگاهها برای اجرای سند تحول اموزش و‌پرورش  از آن حمایت کنند.

پرویز سالاری بیان داشت:ما در شورای چهارم دو کار انجام دادیم ،نخست اینکه مدارسی که دارای ظرفیت تجاری هستند ازآن به نحو احسن برای پرداخت هزینه های جاری مدارس مانند آب ،برق و ... استفاده شود که در این راستا مجوز داده شده و برای اجرایی شدن ان نهایت همکاری خواهد شد .

وی ادامه داد: این مصوبه در بسیاری از شهرها در حال اجراست اما در هرمزگان هنوز در پیچ و‌خم‌بروکراسی گیر کرده است.

رییس شورای شهرستان بندرعباس گفت:موضوع مهم دیگر سهم ۲ درصد از محل نوسازی، صدور پروانه ،دیوار کشی ،تراکم و‌سطح زیر بناست که به ۵ درصد افزایش یافته و‌مستقیما وارد حساب آموزش و‌پرورش می شود.

سالاری تصریح کرد : اعتباراتی که از هر شهرستان وارد حساب می شود باید در همان شهرستان هزینه شود.

وی در پایان با بیان اینکه سعی کنیم معلم شناسنامه ای نباشیم،معلم بمانیم‌،معلم بمیریم و‌معلم محشور شویم ،خواستار حضور نمایندگان شورای اسلامی شهرستان بندرعباس در شورای آموزش و‌پرورش شد.


١٨:١٤ - 1398/02/18    /    شماره : ٧٥٠٢    /    تعداد نمایش : ٥٢خروج