ورود اعضا
يکشنبه ٠١ ارديبهشت ١٣٩٨
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > "فیصل دانش" رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس :


  چاپ        ارسال به دوست

"فیصل دانش" رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس :

استفاده از تمامی ظرفیت ها جهت توسعه زیر ساخت های فرهنگي شهر بندرعباس

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: شورای شهر با یک نگاه مثبت فرهنگی می تواند به اداره کل کتابخانه های عمومی استان در زمینه ی پیشبرد اهدافش کمک کند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس،" فیصل دانش" در هشتاد و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس که با دستور کار تعامل و هم اندیشی شورای اسلامی شهر با اداره کل امور کتابخانه های عمومی استان هرمزگان با حضور شیخ ذاکری مدیر کل امور کتابخانه های استان هرمزگان و معاونین شهردار بندرعباس برگزار شد، با تقدیر و تشکر از زحمات مدیر کل امور کتابخانه های عمومی استان هرمزگان   بیان کرد : یکی از مهمترین اهداف شورای شهر توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است و در این راستا تلاش می کند تا تمامی امکانات و قابلیت های موجود در اختیار امور کتابخانه های استان جهت توسعه زیر ساخت های فرهنگی قرار گیرد.

وی در ادامه با اشاره به سهم نیم درصدی کتابخانه های عمومی از درآمد شهرداری ، اظهار داشت: در زمینه دریافت سهم قانوني کتابخانه های عمومی از شهرداری می بایست این نیم درصد پرداخت شده تا کتابخانه هایی طبق استاندارد ایجاد و راه اندازی شود.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس در ادامه گفت : برای شهري با وسعت بندرعباس كه بعلت موقعيتش، در معرض تهاجم فرهنگی بیشتری قرار دارد داشتن فقط 5 کتابخانه بسیار کم بنظر ميرسد و می طلبد، همه مسئولین با همکاری و همفکری یکدیگر جهت توسعه کتابخانه های عمومی تلاش بيشتري داشته باشند تا بخش بزرگي از مشکلات فرهنگی این شهر برطرف شود.

دانش بیان کرد : قانونگذار بین کتابخانه های عمومی شهر ها و شهرداری ها یکسری ارتباطات قانوني را ديده است که این ارتباط حقوقی و قانونی است و می بایست رعايت شود.

وی در پایان پیشنهاد کرد: موضوع واگذاری کتابخانه شهداء به امور کتابخانه ها بطور مشخص در دستور کار کمیسیون تلفیق فرهنگی و حقوقی قرار گیرد و اعضای شورا نیز به این موضوع نگاه مثبتی داشته باشند.


٠٧:٤٩ - 1397/08/07    /    شماره : ٥٧٧١    /    تعداد نمایش : ٧٩خروج