ورود اعضا
يکشنبه ٠١ ارديبهشت ١٣٩٨
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > پرویز سالاری، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس:


  چاپ        ارسال به دوست

پرویز سالاری، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس:

جهت ارتقاء سطح فرهنگی جامعه باید از همه ی ظرفیت ها استفاده کرد.

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: برای مقابله با ناتوی فرهنگی دشمن، باید با یک مهندسی فرهنگی،  از همه ی ظرفیت ها و امکانات موجود در جهت ارتقاء سطح فرهنگی جامعه استفاده کنیم.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، " پرویز سالاری " در هشتاد و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس که با دستور کار تعامل و هم اندیشی شورای اسلامی شهر با اداره کل امور کتابخانه های عمومی استان هرمزگان برگزار شد، با تسلیت ایام ماه صفر و گرامیداشت رزمایش بزرگ حسینی بیان کرد: دشمن به دنبال این بوده که رزمایش ها را به یک همایش تبدیل کند و پیاده روی اربعین، منشأ همدلی و همراهی بین فرق اسلامی و حتی ادیان الهی شده و می توان با این حرکت به نظام استکباری بفهمانیم که مسلمانان در اهداف و برنامه ها و همچنین آرمان های حضرت اباعبدالله الحسين  (ع) که همان اسلام ناب محمدی(ص) است یکدل و همراه هستند.

سالاری گفت: منظومه بزرگ حرکت سرخ امام حسین (ع) منشا وحدت برای همه ی امت های آزادی بخش شده و امید است بتوانیم بعنوان چراغ راه در جهت مبارزه با استکبار جهانی استفاده کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس در بخش دیگری از سخنان خود گفت:  فرهنگ بعنوان یک موضوع اساسی و مهم است و به همین دلیل است که شورای فرهنگ عمومی به ریاست نماینده ولی فقیه در استان و نائب رئیسی استاندار هرمزگان بعنوان بالاترین مقام اجرایی استان تشکیل شده است و همه ی عناصر فرهنگی شامل  فرهنگ و ارشاد اسلامی،  سازمان تبلیغات اسلامی،  دانشگاه، حوزه های علمیه و امور کتابخانه های عمومی عضو این شورا هستند.

وی افزود : اگر مدیریت واحد شهری اجرایی شود می توان با استفاده از تمامی ظرفیت ها و امکانات موجود مشکلات و کمبود های این عرصه را برطرف نمود.

وی در ادامه با اشاره به سهم نیم درصد امور کتابخانه ها از درآمد شهرداری، تاکید کرد: سهم امور کتابخانه ها و آموزش و پرورش که از محل نیم درصد درآمد های حاصله از عوارض شهرداری است مطابق قانون باید در شهر بندرعباس هزینه شود نه در کل استان هرمزگان.

سالاری در ادامه افزود : مدیر کل امور کتابخانه ها باید گزارشی ارائه نمایند و مشخص شود که سهم نیم درصدی که شهرداری به آنها پرداخت کرده، به چه مصارفی رسیده است؟

سالاری بیان کرد: کارگروهی متشکل از امور کتابخانه ها، شورای اسلامی شهر و شهرداری تشکیل شود تا مشکلات بررسی و برطرف گردد.

وی در پایان گفت : در اجرای برنامه های فرهنگی ارتباط و همکاری تنگاتنگی بین شهرداری و امور کتابخانه ها به لحاظ استفاده از فضاهای موجود در شهر صورت گیرد.


٠٧:٤٧ - 1397/08/07    /    شماره : ٥٧٧٠    /    تعداد نمایش : ٧٤خروج