دوشنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٨
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > هفتاد و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

هفتاد و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، در هفتاد و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس که با دستور کار نامه های شهرداری برگزار شد، یکی از مهمترین دستور کارهای جلسه بحث و بررسی در خصوص تفاهمنامه فی ما بین استانداری هرمزگان، شورای شهر و شهرداری بندرعباس در خصوص اخذ عوارض آلایندگی ناشی از صنایع آلاینده استان هرمزگان بود، در ابتدای جلسه رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس با اشاره به غیر علنی بودن جلسه قبل شورا بیان داشت: جلسه قبل به منظور بحث و بررسی در مورد مسائل داخلی شورا و ضمن رفع مشکلات داخلی ایجاد شده بود، و هیئت رئیسه به درخواست احدی از اکثریت بعنوان نماینده به تشکیل جلسه غیر علنی رأی داده بود، برگزار و در این جلسه سعی کردیم اختلافات داخلی را حل کرده و اعضاء محترم شورا راجع به خدمت رسانی به تعامل بیشتر هدایت کنیم و  آن را به جامعه منتقل نکنیم.

فیصل دانش با اشاره به قدردانی و تشکر از حمایت های همه جانبه استاندار هرمزگان از مجموعه شهرداری و شورای شهر گفت :دریافت مبلغ 13 میلیارد تومان در خصوص اخذ عوارض آلایندگی ناشی از صنایع آلاینده استان، سرآغازی برای دریافت عوارض آلایندگی است و ما اعضای شورای شهر می بایست با یک دید مثبت، حسن نیت خود را در این زمینه نشان دهیم. وی افزود : تصمیمات اتخاذ شده در شورا باید عام باشد و منفعت شهروندان در آن دیده شود.

دانش در ادامه بیان کرد: شهرداری مؤظف است منبعد گزارشی ماهیانه شفاف و دقیقی در خصوص میزان درآمد و هزینه کرد ماهیانه با ذکر هزینه های عمرانی و جاری به شورا ارائه نماید.

در ادامه جلسه اسلام باوقار با تقدیر و تشکر از حمایت های استاندار هرمزگان از مجموعه شهرداری و شورای شهر بندرعباس بیان داشت: در چارچوب قانون، عوارض آلایندگی بایستی به شهرداری پرداخت و در جهت فضای سبز هزینه شود.

باوقار افزود: در مورد خرج کرد عوارض آلایندگی باید متمم آن پیوست شود و بودجه شهرداری نیز افزایش یابد.

وی بیان کرد : درخواست می شود رئیس شورا این دستور کار را جهت تصمیم گیری بهتر بر امور مالی و رفع اشکالات آن به کمیسیون حقوقی ارجاع داده شود.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت : صنایع غرب بندرعباس با ادعای رعايت استانداردها عوارض آلایندگی را پرداخت نمی کنند.

جواد بلارک افزود: استاندار هرمزگان این بودجه را جذب کرده و قرار شد به شهرداری بندرعباس که با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند این کمک انجام شود.

فاطمه جراره دیگر عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: اگر این پول از محل عوارض آلایندگی است مطابق قانون باید در بخش فضای سبز هزینه شود و مسائل حقوقی آن نیز بررسی و تفاهمنامه ای براساس آن تنظیم گردد.

آبتين امیری رئیس کمیسیون بهداشت و سلامت شورای شهر بندرعباس نیز با قدردانی از حمایت های استاندار هرمزگان از شورای شهر و شهرداری بیان داشت: این مبلغی که قرار است به حساب شهرداری بندرعباس واریز شود بخشی مربوط به مسئولیت اجتماعی و همچنین در بخش های ساماندهی دریا، امور فرهنگی، بهداشتی و ورزشی هزینه می شود.

امیری افزود : این دستور کار در جلسه کمیسیون بودجه شورا مطرح و بحث شده است و در راستای اجرای سریعتر کارها در دستور کار شورا قرار گرفته است.

کیانوش جهانبخش با اشاره به اینکه  استاندار هرمزگان تعامل خوبی با شورای شهر و شهرداری دارد بیان کرد : این مبلغی که دریافت می شود باید محل هزینه کرد آن نیز مشخص کنیم.

رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت : هر گونه تفاهمنامه ای که قرار است انجام شود باید در کمیسیون حقوقی بررسی و سپس به صحن شورا ارجاع داده شود.

اسماعیل بواشه گفت : برای اینکه جای شک و شبهه ای در این زمینه نباشد باید این دستور کار به کمیسیون تلفیق ارجاع داده شود. وی افزود : شهرداری موظف است بصورت ماهانه به ارائه گزارش هزینه ها و درآمدهایش بپردازد.

مجید عسکری زاده عضو دیگر شورای شهر بندرعباس بیان داشت: این پول براساس مطالبه گری مردم هزینه می شود و چون حق مردم و شهروندان شهر بندرعباس است می بایست از صنایع گرفته شود و خودمان مدیریت آن را به دست بگیریم.

در این جلسه؛ کلیات تفاهمنامه فی ما بین استانداری هرمزگان، شورای شهر و شهرداری بندرعباس در خصوص اخذ عوارض آلایندگی ناشی از صنایع آلاینده غرب بندرعباس تصویب شد.

همچنین اعضای شورای شهر بندرعباس مقرر کردند بعد از دریافت مبلغ عوارض آلایندگی، کمک یک میلیارد و پانصد میلیون تومانی به تیم فوتسال آذرخش بندرعباس با رعایت موازین قانونی پرداخت شود.

 

 


١٠:٥٦ - 1397/07/18    /    شماره : ٥٧٠٥    /    تعداد نمایش : ٨٤خروج