ورود اعضا
جمعه ٠٢ فروردين ١٣٩٨
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > رئیس شورای شهر بندرعباس: مصوبه شورا تنها پس از وصول کمک پنج‌میلیاردی قابل‌اجراست


  چاپ        ارسال به دوست

در پنجاه و پنجمین جلسه رسمی شورای شهربندرعباس، 50 میلیارد ریال کمک به مسجد جامع تصویب شد

رئیس شورای شهر بندرعباس: مصوبه شورا تنها پس از وصول کمک پنج‌میلیاردی قابل‌اجراست

پرونده کمک پنج میلیارد تومانی به مصلی بندرعباس از محل سهم شهرداری بندرعباس از سه درصد مالیات بر ارزش‌افزوده با رأی اعضای شورای شهر بسته شد.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس در پنجاه و پنجمین جلسه رسمی این شورا که با دستور کار"نامه شماره 1/188  مورخ 97/1/15  شهرداری بندرعباس در خصوص توافقنامه تنظیمی فی‌مابین نماینده ولی‌فقیه  و مدیرکل امور مالیاتی و سایر امضاکنندگان با موضوع پرداخت پنجاه میلیارد ریال با هدف تأمین منابع موردنیاز مسجد جامع" برگزار شد، اظهار کرد: مطابق توافقات انجام شده با استاندار هرمزگان قرار شد بودجه‌ای پنج میلیارد تومانی، از منابع خارج از استان به حساب شهرداری واریز شود و شورا تخصیص این بودجه را تصویب کند.

اسلام باوقار با بیان اینکه تاکنون هیچ پولی به حساب شهرداری بندرعباس واریز نشده و ملاک پرداخت تنها دریافت بودجه یاد شده است، افزود: مصوبه شورا پس از واریز مبلغ یاد شده از محلی غیر از درآمدهای شهرداری قابل‌اجراست.

وی با اشاره به اینکه در مصوبه قید می‌شود که تنها پس از واریز بودجه یاد شده به حساب شهرداری بندرعباس از محلی خارج از درآمدهای شهرداری این مبلغ به مصلی پرداخت می‌شود، تصریح کرد: اگر قرار باشد حتی یک‌میلیون تومان بیشتر یا کمتر از این مبلغ واریز شود، برای تصمیم‌گیری در خصوص آن نیاز به نامه شهرداری هستیم و تاکنون نامه‌ای مبنی بر افزایش مبلغ وعده داده شده دریافت نکرده‌ایم.

کیانوش جهانبخش، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس با بیان اینکه وقتی هنوز پولی به حساب شهرداری واریز نشده نمی‌توان در این مورد رأی‌گیری کرد، افزود: این اعتبار هنوز در متمم بودجه سالانه نیامده و فرمانداری هنوز این متمم را تصویب نکرده و حتی منبع این کمک مشخص نیست، و نمی‌توان در خصوص آن تصمیم‌گیری کرد.

وی خاطرنشان کرد: بنده با اصل کمک به مسجد جامع مخالف نیستم اما معتقدم فرآیند قانونی آن باید گذرانده شود.

اسماعیل بواشه، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز در این جلسه بیان کرد: در جلسه‌ای که با استاندار داشتیم این مبلغ به 7 میلیارد تومان افزایش یافت و قرار شد علاوه بر کمک 5 میلیاردی به مصلی بندرعباس، یک میلیارد تومان به مساجد اهل سنت، 500 میلیون تومان به تیم آذرخش و 500 میلیون تومان کمک به شهرداری نیز پرداخت شود، وقتی منبع واریزی این 7 میلیارد تومان واحد است باید کل آن در جلسه شورا به تصویب برسد نه اینکه دو میلیارد تومان آن را جداگانه تصویب کنیم.

پرویز سالاری، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز ابراز کرد: استاندار هرمزگان ثابت کرد که مبالغی که تاکنون تحقق پیدا نکرده است را می‌توان به استان اختصاص داد و می‌توان ردیف‌های بودجه مختلفی که حق مردم استان بوده را تحقق کرد.

وی با بیان اینکه مسجد برای شهر بندرعباس یک نماد بوده و رأی‌ دادن برای کمک به ادامه روند ساخت مصلی بندرعباس بهترین کار است، اظهار کرد: ما برای ترغیب مسئولین به این کمک‌ها و تحقق بودجه‌ها و صاف کردن بدهی‌هایشان، باید این کمک پنج‌میلیاردی را تصویب کنیم.

حمیدرضا سلیمی، مدیر امور مالی شهرداری بندرعباس در این جلسه خاطرنشان کرد: این کمک از محل حساب سهم شهرداری بندرعباس از سه درصد مالیات بر ارزش‌افزوده پرداخت می‌شود و امکان پرداخت آن از هیچ حساب دیگری امکان‌پذیر نیست که اگر بود تاکنون آن را از محل دیگری پرداخت کرده بودند.در پایان کمک پنج‌میلیاردی توافق شده تصویب شد.


 

 

 

 

 


١٤:٠٦ - 1397/03/09    /    شماره : ٥٣١٣    /    تعداد نمایش : ١٩٢خروج