ورود اعضا
جمعه ٠٢ فروردين ١٣٩٨
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > انتخاب کارشناس مناسب سازی در مناطق سه گانه شهرداری در راستای تخصصی تر شدن کارها


  چاپ        ارسال به دوست

در جلسه کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر بندرعباس صورت گرفت؛

انتخاب کارشناس مناسب سازی در مناطق سه گانه شهرداری در راستای تخصصی تر شدن کارها

رئیس کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: بایستی مناسب سازی در سطح شهر با نگاه ویژه به جامعه معلولین به درستی صورت گیرد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس،بیست وپنجمین جلسه کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر بندرعباس با حضور مدیران مناطق سه گانه شهرداری، مسئولین حوزه معاونت عمرانی و حمل ونقل شهرداری و مدیر عامل جامعه معلولین هرمزگان و اعضای کمیسیون عمران در محل سالن جامعه معلولین استان مجتمع شهید عیسی کریمی برگزار شد.

" کیانوش جهانبخش" در این نشست بیان کرد: پیرو پنجاه و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس که با حضور مدیر عامل جامعه معلولین استان در شورای شهر تشکیل شده بود و مقرر گردید که در جلسات کمیسیون بحث مناسب سازی به معلولین و جامعه هدف بصورت تخصصی تر و جدی تر دنبال شود، این جلسه تشکیل شده است.

وی گفت: در طی چهار سال گذشته نهضت پیاده رو سازی و مناسب سازی صورت گرفته و اتفاقات خوبی در شهر بندرعباس رخ داده است.

رئیس کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک شورای شهر بندرعباس افزود: در طراحی ومطالعه اماکن دردست احداث استانداردهای لازم رعایت شود تا شاهد خدمات رسانی بهینه به مردم و جامعه معلولین باشیم.

جهانبخش خاطر نشان کرد: مناسب سازی سطح شهر فقط مختص جامعه معلولین نیست و متأسفانه کشور به سمت سالمند بودن می رود و بایستی با یک مدیریت هماهنگ شهری در طراحی های شهری توجه لازم صورت گیرد.

رئیس کمیسیون عمران در پایان خاطرن نشان کرد: از جامعه معلولین برای هر منطقه شهرداری، مشاوری انتخاب شود و همچنین نسبت به تعیین یک کارشناس مناسب سازی در مناطق و حوزه معاونت ها اقدام تا کارها بصورت تخصصی تر دنبال شود.

مجید عسکری زاده عضو کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر بندرعباس در این نشست گفت: اگر قرار است پیاده رو یا معابری ساخته شود بایستی همه تجهیزات لازم برای مناسب سازی آن صورت گیرد.

عسکری زاده گفت: شهرداری با کمک دستگاههای اجرایی مربوطه باید با یک برنامه ریزی مناسب، استانداردهای لازم در راستای خدمات رسانی به معلولان در شهر مهیا کند.

محمد حسن استاد رئیس انجمن ضایعات نخاعی هرمزگان در  این نشست تصریح کرد: عدم مناسب سازی فضای شهری و رعایت استاندار سازی باعث شده شهر بندرعباس به نسبت برخی شهرهای دیگر کشور برای معلولان از ایمنی کمتری برخوردار باشد.

رئیس انجمن ضایعات نخاعی هرمزگان عنوان کرد: در حال حاضر معلولان برای رفت و آمد در فضای شهر بندرعباس با مشکلات زیادی رو به رو هستند و با سختی کارهای روزانه خود را انجام می دهند.

وی عنوان کرد: در سالهای ۹۵ و ۹۶ بودجه ای برای مناسب سازی فضای شهری در اختیار شهرداری قرار گرفت که به دلیل کارشناسی نادرست باعث نابسامانی در شهر شده است.

رئیس انجمن ضایعات نخاعی هرمزگان در بخش دیگری از صحبت های خود در خصوص حمل و نقل شهری در بندرعباس گفت: حمل و نقل بیمار و ناقص شهری در بندرعباس باعث شده معلولان مانند شهروندان عادی نتوانند در فعالیت های اجتماعی حضور داشته باشند.

استاد تصریح کرد: معلولان از استفاده تاکسی و اتوبوس که دو وسیله اصلی جا به جایی شهروندان محسوب می شوند بی بهره هستند و حتی یک دستگاه اتوبوس و یا تاکسی برای این اقشار مناسب سازی نشده اند.

هومن رفیعی بندری مدیر شهردار منطقه یک نیز در این جلسه گفت: در چهار سال گذشته، 90 درصد استانداردهای مناسب سازی در پروژه ها عملیاتی شده است.

وی نسبت به مناسب سازی محیط اداری شهرداری منطقه یک و نواحی آن گفت: به دنبال آن هستیم که مناسب سازی محیط اداری در نواحی شهرداری منطقه یک صورت گیرد تا معلولین به راحتی بتوانند به این محیط دسترسی داشته باشند.

رفیعی بیان کرد: در حال حاضر در طراحی پروژه های جدید شهری به دنبال آن هستیم تا استانداردهای لازم انجام شود.

در ادامه هر یک از حاضرین به بیان دیدگاهها و نظرات خود در رابطه با مناسب سازی و فراهم نمودن امکانات در سطح شهر برای معلولین بیان کردند و همچنین در پایان این نشست شهرداران مناطق سه گانه هر یک تقبل کردند که هزینه خرید پنج ویلچر به جامعه معلولین پرداخت شود.

 

شایان ذکر است درحاشیه این نشست کیانوش جهانبخش رئیس کمیسیون عمران شورای شهر بندرعباس از بخشهای مختلف مجتمع شهید عیسی کریمی بازدید کرد.


١٠:١٥ - 1397/03/07    /    شماره : ٥٣٠٤    /    تعداد نمایش : ١١٧خروج