ورود اعضا
چهارشنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٧
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > حداقل استاندارد لازم برای معلولین و انسانهای سالم درشهر وجود ندارد/ ارزیابی درستی از پیمانکاران در ورود به پروژه های شهرداری صورت نگرفته است


  چاپ        ارسال به دوست

کیانوش جهانبخش، عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس:

حداقل استاندارد لازم برای معلولین و انسانهای سالم درشهر وجود ندارد/ ارزیابی درستی از پیمانکاران در ورود به پروژه های شهرداری صورت نگرفته است

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: علیرغم تمام تلاشهایی که در سالهای گذشته در مجموعه مدیریت شهری صورت گرفته اما هنوز از حداقل استاندارد لازم برای معلولین و انسانهای سالم بی بهره  هستیم.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، " کیانوش جهانبخش" در پنجاه و چهارمین نشست علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس که با حضور استاد مدیر عامل انجمن معلولین استان و معاون شهردار بندرعباس تشکیل شد، بیان داشت: نه تنها شهر بندرعباس بلکه اکثر شهرها بر مبنای انسان سالم محور بودن هم نیستند چه برسد به انسان معلول و اگر بعنوان یک انسان عادی در شهر حرکت کنیم با محدودیتهای زیادی مواجه هستیم که هر لحظه امکان دارد دچار مصدومیت شویم.

رئیس کمیسیون عمران، حمل ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر بندرعباس خاطر نشان کرد: در بحث پلهای عابر پیاده، پیاده رو سازیها و گذرگهای عابر پیاده نهضت خوبی طی چهار سال گذشته صورت گرفته است اما با یک نگاه درست، شاید لازم باشد در شکل مواد و مصالحی که استفاده می شود تنوعی بدهیم.

وی گفت: حوزه عمرانی ما به تعداد کافی متأسفانه نیروی متخصص ندارد و نیروهای بسیاری در طی سالیان سال وارد مجموعه شهرداری شده اند اما با نگاه تخصصی و کاربردی نیامده اند که اگر نیروی تخصصی تر به مجموعه شهرداری بویژه حوزه عمرانی وارد می شد یقیناً نظارت با کیفیت تری در تمامی پروژ ه ها را شاهد بودیم.

جهانبخش اظهار داشت: ارزیابی درستی از پیمانکاران در ورود به پروژه های شهرداری صورت نگرفته است و باید قبول کنیم که بسیاری از پیمانکاران پروژه های عمرانی صاحب رتبه نیستند و قطعاً با نگاه جدی شورای پنجم پیمانکاران بدون تخصص که صلاحیت لازم برای کار عمرانی با کیفیت ندارند را از این چرخه خارج خواهیم کرد و دراین حوزه به مجموعه عمرانی کمک خواهیم کرد.

وی در ادامه سخنان خود گفت: مناسب سازی برای ورود معلولان به مجموعه شهرداری و سازمان های زیر مجموعه اش و حتی دستگاههای اداری دیگر و ارائه درخواستشان حداقل ترین حقی است که متأسفانه تضییع شده و در درجه اول باید ورود معلولین به شهرداری مهیا کنیم.

 

جهانبخش در پایان گفت: در کشور معلول اجرایی و نظارتی زیاد هستند و درحوزه نظارت و اجرا مشکل داریم و معلولیت در حوزه نظارت و اجرایی بیشتر مشهود است و شورای پنجم آمادگی دارد که در تمام زمینه ها درکنار جامعه معلولین باشد.


٠٩:٢١ - 1397/03/03    /    شماره : ٥٢٨٩    /    تعداد نمایش : ١٠٣خروج