ورود اعضا
جمعه ٠٢ فروردين ١٣٩٨
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > بازدید اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس از پارک بانوان منطقه دو بندرعباس/ ارتقای نشاط اجتماعی بانوان یکی از اولویتهای شهرداری است


  چاپ        ارسال به دوست

بازدید اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس از پارک بانوان منطقه دو بندرعباس/ ارتقای نشاط اجتماعی بانوان یکی از اولویتهای شهرداری است

تنی چند از اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس از محل پارک بانوان منطقه 2 شهرداری بازدید کردند و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات، امکانات و تجهیزات رفاهی این مکان قرار گرفتند.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، "مجید عسکری زاده"، "جواد بلارک"، " اسماعیل بواشه" بمناسبت فرا رسیدن روز زن و ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و ارج نهادن به مقام شامخ بانوان از پارک بانوان منطقه دو بازدید کردند.

"مجید عسکری زاده" عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس در این بازدید گفت: زن در خانواده نقش اساسی و کلیدی در تربیت فرزندان داشته و نوع تربیت نیز نقش بسزایی در شکل گیری فرهنگ جامعه دارد و زنان تأثیر گذارترین قشر بر سلامت و شادابی جامعه می باشند.

رئیس کمیسیون اقتصاد، برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر بندرعباس با بیان اینکه پارک بانوان باید عرصه ای برای فعالیت های فرهنگی، تفریحی، اجتماعی و .... مبتنی بر ارزشهای فرهنگی و اجتماعی بانوان باشد خاطر نشان کرد: ارتقای نشاط اجتماعی بانوان یکی از اولویتهای شهرداری است.

عسکری زاده گفت: این پارک با مشکلاتی روبرو است و با حمایت مسئولین می توان در جهت برطرف نمودن مشکلات این پارک گامهایی برداشت.

وی افزود: کاشت انواع گونه های درختان بومی استان هرمزگان در محوطه پارک بانوان در دستور کار قرار گیرد و همچنین مشکل سرویس بهداشتی و دوش حمام این پارک نیز تا قبل از عید بایستی برطرف شود.

جواد بلارک دیگر عضو شورای شهر بندرعباس در حاشیه این بازدید با اشاره به جایگاه و نقش بانوان در خانواده و اجتماع گفت: بانوان بعنوان یکی از مؤثرترین افراد جامعه هستند که در تربیت فرزندان نقش اساسی و مهم ایفاء می کنند.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر بندرعباس با بیان کرد: پارک بانوان برای توسعه سلامت بانوان امری حائز اهمیت بوده و به یکی از مهمترین اهداف مدیریت شهرها تبدیل شده است.

وی گفت: در نظر گرفتن امکانات و زمینه های لازم برای فعالیت بانوان و اختصاص دادن پارک وتأمین شرایط لازم برای تفریحات سالم و ورزش این قشر از جامعه باید مورد توجه بیش از پیش همه مسئولین قرار گیرد.

اسماعیل بواشه عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس نیز در این بازدید گفت: توسعه هر شهر براساس زیر ساختها و شرایط اقلیمی انجام می شود و بانوان نیازمند نگاه عادلانه در توسعه فضاهای سبز در تمامی مناطق شهر هستند.

عضو کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای شهر بندرعباس بیان کرد: شورای شهر بندرعباس آمادگی دارد در تمامی زمینه با استفاده از ظرفیتهای موجود در شهرداری مشکلات پارک بانوان را حل نماید.

بواشه گفت: ایجاد پارکهایی برای بانوان گامهایی جهت ارتقاء فضایی سالم و ایمن برای فضا سازی این قشر می باشد.

وی افزود: مشکلات این پارک از قبیل روشنایی، نبود سرویس بهداشتی مناسب، دوش حمام و... باید سریعاً در دستور کار شهرداری قرار گیرد.

درادامه بازدید مسئول پارک بانوان منطقه دو بندرعباس گفت:این پارک در سال 1387 در زمینی به مساحت 18 هزار و 539 متر مربع افتتاح شد.

نرگس خاتون اکبری با اشاره به نقش بوستان بانوان در ارتقای سلامت خانواده و پرکردن اوقات فراغت بانوان گفت: به طور میانگین روزانه بین 800تا هزار شهروند از خدمات این بوستان استفاده می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: این پارک با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد ریال احداث شده که در حال حاضر زمین های اسکیت، هندبال، فوتسال، بسکتبال، پیست دوچرخه سواری، خدمات تفریحی و ورزشی به بانوان برخوردار ارایه می‌دهد.

وی بوستان بانوان بندرعباس را کانونی امن برای فعالیت و فراغت بانوان خواند و گفت: با توجه به استقبال چشمگیر شهروندان از این بوستان تجهیز و ارتقای سطح خدمات رسانی این بوستان به بانوان بندرعباس یک ضرورت است.

اکبری هدف از تشکیل این مکان، ایجاد فضایی سالم معنوی و آزاد با حفظ حریم و حرمت مقام والای زنان دانست.

مسوول بوستان بانوان بندر عباس با اشاره به بازدید اعضای شورای شهر بندرعباس از این بوستان گفت: این مهم بیانگر نگاه ویژه اعضای شورای شهر به پارک بانوان بندرعباس است.

وی افزود: شورای شهر بندرعباس نیز با حمایت های خود نقش به‌سزایی در ارتقای خدمات رسانی پارک بانوان بندرعباس ایفا می کنند، که امید است با توجه به نگاه ویژه اعضای شورای شهر و شهردار محترم هرچه زودتر شاهد تجهیز امکانات پارک بانوان بندرعباس باشیم.

 

 

 


١٣:٥٦ - 1396/12/16    /    شماره : ٥٠٤٥    /    تعداد نمایش : ١٨٨خروج