ورود اعضا
جمعه ٠٢ فروردين ١٣٩٨
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > شهدا نیازی به برگزاری کنگره ویادواره ندارند/ مسؤولان قبل ازمسؤولیت لیست اموال‌شان را به مردم معرفی کنند


  چاپ        ارسال به دوست

عضو شورای اسلامی شهربندرعباس:

شهدا نیازی به برگزاری کنگره ویادواره ندارند/ مسؤولان قبل ازمسؤولیت لیست اموال‌شان را به مردم معرفی کنند

عضو شورای اسلامی شهربندرعباس در یادواره شهدای کوی ملت بندرعباس با اشاره به آیه شریفه قرآن که می‌فرماید« شهدا زنده‌اند و در نزد پروردگار خود روزی می‌خورند »گفت شهدا نیازی به برگزاری کنگره و یادواره ندارند بلکه این ماهستیم که نیازمند خوان گسترده شهدا و شفاعت و دعای آنها در طول زندگی هستیم که به انحراف نرویم و این امانتی که به ما سپرده شده را درست نگهداری کنیم.

پرویز سالاری، اظهارکرد: در بیش از ۹۹ درصد از متن وصایای شهدا یک جمله وجود دارد و آن پشتیبانی از ولایت فقیه است تا به مملکت آسیبی نرسد.

وی باگرامی داشت یاد و خاطره۴۴ شهید کوی ملت ادامه داد : خانواده شهدا و شهدا دینشان را نسبت به انقلاب و نظام ادا کردند و نشان دادند علی‌رغم مشکلات و مسائل خاصی که دارند حاضر نیستند امام‌شان و نظام جمهوری اسلامی را تنها بگذارند.

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس  با بیان اینکه گلایه مردم از کمبود نیست بلکه از تبعیض و بی‌عدالتی است گفت: همه مسؤولان اعم از اصولگرا و اصلاح‌طلب بدانند بواسطه خون شهدا پشت میز نشسته‌اند و باید به داد مردم برسند.

سالاری تاکید کرد: وقتی در استانی مانند هرمزگان صنایع بزرگی مانند نفت، فولاد آلومینیوم و گاز وجود دارد و جوانان استان بیکارند مردم گلایه دارند که در این رابطه مسؤولان باید پاسخگو باشند.

وی اظهار داشت : شهدا خون دادند و خانواده شهدا جوانان‌شان را دادند خیلی از آقایانی که امروز بر صندلی مسؤولیت تکیه زده‌اند، در زمان جنگ در خارج از کشور مشغول تحصیل بودند و از چیزی خبر نداشتند اکنون که مسؤولیت دارند باید به تکلیف‌شان عمل کنند.

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس بااشاره به  اصل ۱۴۲ قانون اساسی گفت: براساس این اصل مسؤولان، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، وزرا و قضات باید قبل از مسؤولیت میزان اموال‌شان را به مردم معرفی کنند.

سالاری ادامه داد : کسانی که حقوق‌های نجومی می‌گیرند به مردم بگویند که این حقوق‌ها چگونه به دست آمده است؟

وی تصریح کرد مجلس شورای اسلامی و قوه قضاییه براساس اصل ۴۹موظف هستند اموال نامشروع مدیرانی که از طریق نامشروع کسب شده را به بیت‌المال برگردانند.

وی ابراز داشت: مردم نمایندگان خود را در مجلس شورای اسلامی، شورای شهر و روستا انتخاب می‌کنند؛ این نمایندگان موظفند از حقوق مردم دفاع کنند، با تبعیض و بی عدالتی مقابله نمایند و کسانی که از صندلی مسؤولیت سوء استفاده می‌کنند را به مردم معرفی نمایند.

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس با بیان اینکه مردم نظام جمهوری اسلامی و ولایت فقیه را قبول دارند گفت : مسؤولان در برابر مردم بویژه خانواده شهدا بویژه محلاتی مانند کوی ملت مسؤولند و باید پاسخگو باشند.

سالاری افزود: در ۴ سال گذشته بخش عمده‌ای از اعتبارات  به محلات کمتر توسعه یافته اختصاص داده شده است، زیرا پشتیبانان اصلی نظام این مردم و اقشار ضعیف جامعه هستند کسانی که انقلاب کردند و جنگ را اداره کردند همین مستضعفان بودند و اینان وارثین اصلی زمین و حکومت هستند.

 

وی در پایان ابراز داشت: افتخار بنده این است که از اقشار آسیب‌پذیر جامعه و عضوی از خانواده شهدا هستم و امیدوارم که بتوانیم دین‌مان را نسبت به مردم و خانواده شهدا اداء کنیم.


١٣:٢٧ - 1396/12/13    /    شماره : ٥٠٣٥    /    تعداد نمایش : ١٥٩خروج