ورود اعضا
جمعه ٠٢ فروردين ١٣٩٨
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > بودجه آیینه تمام نمای فعالیت های شهرداری است


  چاپ        ارسال به دوست

مجید عسکری زاده، رئیس کمیسیون اقتصاد، برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر بندرعباس:

بودجه آیینه تمام نمای فعالیت های شهرداری است

چهل و دومین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بندرعباس ،با حضور شهردار بندرعباس با دستور کار بودجه سال 97 شهرداری برگزار شد و در این جلسه پنج ساعته بودجه به تصویب رسید.

مجید عسکری زاده، رئیس کمیسیون اقتصاد، برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: بودجه شاهرگ حیاتی شهرداری است و شهرداری تمام فعالیتهای مالی خود اهم از کسب درآمد و پرداخت هزینه ها برای اجرای برنامه های متعدد و متنوع خود را در چارچوب قانون بودجه انجام می دهد.

وی بیان کرد: بودجه آیینه تمام نمای برنامه ها و فعالیت های شهرداری بوده و نقش مهم و حیاتی در توسعه اقتصاد ایفاء می کند.

رئیس کمیسیون اقتصاد، برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر بندرعباس خاطر نشان کرد: هر نوع پیشرفت و توسعه در بخش های گوناگون اقتصاد جامعه مدیون برنامه ریزی عملیات شهرداری در قالب بودجه بوده و برعکس هر نوع عقب ماندگی و عدم توسعه در بخش های مختلف اقتصادی جامعه را نیز می توان به نواقص و کمبودهای نظام بودجه بندی نسبت داد.

وی گفت: نظام بودجه بندی بعنوان یک ابزار مهم و حساس برای برنامه ریزی عملیات و فعالیتهای شهرداری به  موازات رشد و توسعه دولت در جامعه مراحل و تحولات مهمی را پشت سر گذاشته و امروزه به صورت یک نظام پیچیده فنی و مالی درآمد است.

عسکری زاده بیان کرد: این اولین بودجه ای است که توسط مدیریت جدید شورای شهر تصویب می شود، این بودجه با بودجه های سال قبل تفاوت های جدیدی دارد و تفاوت اساسی را در بودجه 98 شاهد خواهیم بود، چرا که با برنامه راهبردی عملیاتی شهرداری بندرعباس حرکت خواهیم نمود.

رئیس کمیسیون بودجه شورای شهر بندرعباس در ادامه گفت: بودجه سال 97 شهرداری بندرعباس 515 میلیارد تومان است که 51 درصد خود معادل 265 میلیارد تومان از این بودجه سهم بخش عمرانی و 250 میلیارد تومان از این بودجه معادل 49 درصد سهم بخش جاری است.

وی افزود: همچنین 80 میلیارد و 200 میلیون تومان بودجه سازمان های تابعه شهرداری بندرعباس است که روی هم رفته بودجه سال 97 شهرداری بندرعباس، مناطق و سازمان های تابعه به 595 میلیارد و 200 میلیون تومان رسید و مورد تصویب اعضای شورای شهر اسلامی بندرعباس قرار گرفت. در مجموع بودجه سال آتی شهرداری بندرعباس نسبت به سال 96 بیش از 10 درصد افزایش داشته است.

 

 


١٢:١٦ - 1396/11/30    /    شماره : ٥٠١٨    /    تعداد نمایش : ١٥٤خروج