ورود اعضا
چهارشنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٧
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس:


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس:

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: ما نمایندگان مردم هستیم و مطابق با قانون وظیفه داریم از مدیران و مسئولین شهر در هر جایگاهی که هستند درخواست توضیح و ارائه گزارش از عملکردهای خود به صحن شورا و مردم بندرعباس داشته باشیم.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، "اسلام باوقار"  در بیست و هشتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بندرعباس، انتخاب کیانوش جهانبخش به‌عنوان عضو هیئت‌رئیسه شورای عالی استان‌ها را به این عضو شورای اسلامی شهر و مردم شهر بندرعباس تبریک گفت و اظهار کرد: در جلسه قبلی شورای شهر بندرعباس یکی از اعضا نطق پیش از دستوری در خصوص بیمارستان شهید محمدی و دستگاه ام آر آی این بیمارستان داشت که با واکنش نادرست رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان مواجه شد.

وی ادامه داد: متأسفانه آقای داوودی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به‌جای شفاف‌سازی و ارائه توضیحات در یک مصاحبه ناپخته شورای اسلامی شهر بندرعباس را زیر سؤال برد.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس با بیان اینکه باید به این مسئول و سایر مسئولین شهر بندرعباس یادآوری کنم که اعضای شورای شهر جایگاه قانونی خود را می‌دانند، افزود: کلیه مسئولین شهر بندرعباس را به قانون شوراها ارجاع می‌دهم و پیشنهاد می‌کنم مطالعه‌ای در خصوص وظایف شوراها داشته باشند.

باوقار خاطرنشان کرد: ما نمایندگان مردم هستیم و مطابق با قانون وظیفه داریم از مدیران و مسئولین شهر در هر جایگاهی که هستند درخواست توضیح و ارائه گزارش از عملکردهای خود به صحن شورا و مردم بندرعباس داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه از این مسئول می‌خواهم به‌جای صحبت در خصوص وظایف اعضای شورای شهر در حیطه وظایف خود ورود کند، تصریح کرد: اگر رئیس دانشگاه علوم پزشکی و سایر مسئولین بهداشتی و درمانی وظیفه خودشان را به‌درستی انجام دهند، مشکلات بهداشتی و درمانی شهر حل خواهد شد.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس اضافه کرد: در جلسات آتی شورا از این مسئول و همکارانش دعوت می‌شود تا برای پاسخگویی به مسائل و مشکلات بهداشتی و درمانی شهر بندرعباس به مردم و نمایندگانشان در صحن علنی شورا حضور یابد.

باوقار در خصوص مبلغ تصویب شده در شورای شهر بندرعباس که از محل ماده 17 بودجه شهرداری بندرعباس به باشگاه آذرخش پرداخت شده است، عنوان کرد: اداره امور مالیاتی موظف است از محل ارزش‌افزوده مبلغ قابل‌توجهی را به شهرداری بندرعباس پرداخت کند که متأسفانه تاکنون نتوانسته مبلغ بدهی خود به شهرداری را تا این لحظه پر کند.

وی ادامه داد: اداره امور مالیاتی مبلغ ارزش‌افزوده شهرداری را به هر طریق و از هرجایی که آورده باید سقف بدهی‌هایش به شهرداری را پر کند؛ ضمن اینکه این اداره تنها از طریق حساب ارزش‌افزوده می‌تواند به شهرداری پرداختی داشته باشد.

 

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس در پایان خاطرنشان کرد: درگیر کردن شهرداری با تعاملات غیررسمی و عدم پرداخت ارزش‌افزوده‌ای که حق شهرداری و مردم است روش درستی برای خدمت به مردم نیست.


١٢:٤٧ - 1396/10/18    /    شماره : ٤٨٥٩    /    تعداد نمایش : ١١٤خروج