ورود اعضا
چهارشنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٧
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > نشست مشترک شورای شهر بندرعباس با شرکت آب وفاضلاب هرمزگان


  چاپ        ارسال به دوست

نشست مشترک شورای شهر بندرعباس با شرکت آب وفاضلاب هرمزگان

نشست مشترک رئیس واعضای شورای شهر بندرعباس با مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، بیست و هفتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر بندرعباس با دستور کار گزارش عملکرد مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان در خصوص تبصره  3 دربخش آب بهاء و فاضلاب با حضور شهردار بندرعباس، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان و معاونین وی برگزار شد.

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس :

شرکت آب و فاضلاب استان در زمینه مشکل فاضلاب محلات به خوبی ورود کرده است

رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس ضمن تقدیر و تشکر از مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان بیان کرد: تلاش مدیران مجموعه آب و فاضلاب برای رفع مشکلات آب مناطق و محلات شهر بندرعباس قابل تقدیر است.

" اسلام باوقار" گفت: در راستای توسعه و آبادانی در شهر ضرورت دارد همه دستگاهها با یکدیگر تعامل داشته باشند و با همکاری و همراهی مجموعه ی شهرداری و شرکت آب و فاضلاب استان گامهای مؤثری در اجرای پروژه های شهری صورت گرفته است.

وی افزود: شرکت آب و فاضلاب استان در زمینه مشکل فاضلاب محلات به خوبی ورود کرده است که می توان به مشکل فاضلاب محله ی حسین آباد اشاره کرد که با توجه به پیگیری های شورای شهر آن را در دستور کار خود قرار داده است.

رییس شورای شهر بندرعباس در ادامه گفت: با ورود شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان مشکل آب منطقه ی کوی ملت و ششصد دستگاه برطرف شده و شاهد بهبود  وضعیت آب در این مناطق هستیم.

پرویز سالاری :

تعامل وهمراهی شهرداری و مجموعه شرکت آب فاضلاب استان قابل تقدیر است

"پرویز سالاری" عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس در این جلسه گفت: درون زا و برون گرا بودن یکی از مشخصه های اقتصاد مقاومتی است و یکی از شاخصه های درون زایی آب و فاضلاب است.

سالاری  با بیان اینکه تعامل وهمراهی شهرداری و مجموعه شرکت آب فاضلاب استان قابل تقدیر است خاطر نشان کرد: در شورای چهارم مقرر شد یک همنوایی و همراهی بین شهرداری و شرکت آب و فاضلاب و توزیع برق جهت رفع مشکلات بافتهای فرسوده ایجاد شود.

وی گفت: باید مشخص شود ، با توجه به وجود صنایع گسترده در غرب بندرعباس چند درصد از آب تولیدی در بخش صنعت و فروش به کشتی ها مصرف می شود و آیا توانسته اید از ظرفیت حمل و نقل دریایی کسب درآمد کنید یا خیر؟

مجید عسکری زاده :

بندرعباس به یک شهر متعفن تبدیل شده است

" مجید عسکری زاده"  عضو شورای شهر بندرعباس در این جلسه  ضمن تشکر از مجموعه آب و فاضلاب ، از بوی تعفن خورها و سواحل شهر بندرعباس ابراز نارضایتی کرد و آن را نگران کننده خواند.

عسکری زاده خور وساحل موجود، بندرعباس را به یک شهر متعفن تبدیل کرده است و این وضعیت نامناسب یک معضل و مشکل اساسی برای شهر می باشد و می طلبد با تعامل بین محیط زیست، شهرداری و شرکت آب وفاضلاب این مسئله حل شود.

رئیس کمیسیون اقتصاد، برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر بندرعباس با انتقاد از راه اندازی آبشیرینکن ها توسط صنایع غرب بندرعباس بیان کرد: این آبشیرینکن ها که توسط صنایع غرب ساخته می شود، در سالهای آینده عوارض منفی خود را نشان می دهند و نمکها و ضایعات حاصل از تبدیل آب شور به شیرین افق زیست محیطی شهر را با مشکل مواجه می کند.

کیانوش جهانبخش:

شرکت آب و فاضلاب با همکاری جامعه دانشگاهی می تواند مشکلات حوزه دریا و محیط زیست برطرف کند

کیانوش جهانبخش رئیس کمیسیون عمران، حمل ونقل وترافیک شورای شهر بندرعباس در این جلسه گفت: شرکت آب و فاضلاب می تواند در حوزه دریا و محیط زیست از جامعه دانشگاهی برای برطرف شدن موانع ومشکلات موجود کمک گیرد و انتظار مردم مدیریت هزینه های آب است.

جهانبخش افزود: میزان هزینه کرد بابت تجهیزات کارگاه ها در آب شیرین کن نخل ناخدا و آثار زیست محیطی آن، نحوه جانمایی آب شیرین کن 100 هزار متر مکعبی باید مشخص شود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان :

28  کیلومتر شبکه آب در شهر بندرعباس در 6 ماهه اول سالجاری ایجاد شد

امین قصمی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان گفت: 28 کیلومتر شبکه آب در شهر بندرعباس با اعتباری بالغ بر 4 میلیارد و 200 میلیون تومان در 6 ماهه اول سالجاری ایجاد شده است و همچنین 26 کیلومتر شبکه های فرسوده قدیمی بازسازی شد.

وی اضافه کرد: در 6 ماهه اول سال جاری، 300 هزار متر مکعب تصفیه خانه شهر بندرعباس در مدار بهره برداری با قرارداد یک میلیارد و 500 میلیون تومان کار بازسازی آن شروع شده است.

قصمی گفت: در حال حاضر 206هزار مشترک آب تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب هستند و  در 6 ماهه اول سال 96 ، حدود 33میلیون متر مکعب آب استحصال شده و در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفته است.

مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب استان هرمزگان بیان کرد: از عمر خط 1200 میلی متری انتقال آب از شرق به غرب بندرعباس که توسط شرکت سهامی آب منطقه ای اجرا شده است بیش از 17 سال می گذرد و هر چند این خط فرسوده شده اما شاهرگ اصلی در شهر بندرعباس به شمار می رود.

وی هم چنین پیشرفت فیزیکی فاز نخست آب شیرین کن 100 هزار متر مکعبی بندرعباس با ظرفیت 20 هزار متر مکعب را 90 درصد اعلام کرد.

قصمی  در خصوص طرح های در دست اجرا در بحث تصفیه خانه فاضلاب بندرعباس گفت: در شرایط فعلی 130 میلیارد ریال قرارداد درحال اجرا داریم و حدود هفت هزار میلیارد ریال نیز برای تامین مخزن ها قرارداد منعقد شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به موضوع تبصره 3 بیان  کرد: تبصره 3 برای توسعه طرح های آب و فاضلاب شهری و ساماندهی شبکه های آبرسانی است.

وی گفت: تبصره 3 براساس مصوبه قانونی مجلس شورای اسلامی انجام شد اما با اجرای طرح هدفمندی یارانه ها در سال89، این تبصره از قبض های آب حذف و به طور مجدد در سال 95 براساس مصوبه ابلاغی وزیر نیرو، به قبض های آب اضافه شد.

قصمی افزود : در سال 95، درآمد حاصل از تبصره 3، حدود 3میلیارد و 500 میلیون تومان بوده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان هرمزگان اضافه کرد: در 6 ماهه اول سالجاری درآمد ناشی از تبصره 3 در بخش فاضلاب حدود 700 میلیون تومان و همچنین در بخش آب درآمد ناشی از این تبصره حدود یک میلیارد و 400 میلیون تومان بوده است.


٠٨:٣٠ - 1396/10/06    /    شماره : ٤٨١٢    /    تعداد نمایش : ١٠٤خروج