ورود اعضا
چهارشنبه ٠٣ بهمن ١٣٩٧
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت:


  چاپ        ارسال به دوست

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت:

آبتین امیری ضمن تبریک سال نو مسیحی و میلاد حضرت عیسی(ع)  گفت: حضرت عیسی (ع) از  پیامبران اولوالعزم است و تولد این پیامبر برای مسیحیان ایران و جهان اهمیت زیادی دارد و جا دارد این روز رابه هموطنان مسیحی و ارمنی خود تبریک بگوییم.

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: در بندرعباس و ایران، ارمنی های زیادی زندگی می کنند که مردم شریفی هستند و همواره به درستکاری معروف بوده اند و جا دارد راه تعامل هر چه بیشتر با این هموطنان فراهم شود ارمنی های ایران در هشت سال دفاع مقدس حضوری پرشور داشتند و شهداء زیادی دادند و نیک است در آستانه سال نو مسیحی یادی از شهدای ارمنی کشور کنیم.

عضو کمیسیون بهداشت، سلامت وخدمات  شهری شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: تلاش های زیادی از سوی شرکت آب وفاضلاب برای حل معضل فاضلاب شهری بندرعباس صورت گرفته است که جای تقدیر و تشکر دارد، اما این مشکل تنها با همکاری همه دستگاههای مرتبط حل خواهد شد.

آبتین امیری با اشاره به معضل فاضلاب شهری در بندرعباس گفت: بخشی از فاضلاب شهری در بندرعباس بدون هیچگونه نظارتی از سوی دستگاههای متولی به خورها و سپس به دریا ریخته می شود که جا دارد این مسأله از سوی دستگاههای متولی امر پیگیری شود و حتی در صورت نیاز دراین خصوص دعوای حقوقی صورت گیرد.

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: نباید بدون امکانات و حمایت مالی و اداری شهرداری در وسط مشکلات رها کرد و از آن انتظار معجزه داشت. بلکه هر نهادی باید وظیفه خود را دراین خصوص به خوبی انجام دهند و نسبت به این مشکلات احساس مسئولیت کنند.

آبتین امیری گفت: فاضلاب شهری در برخی محلات و مناطق شهر بندرعباس زندگی را بر اهالی محلات بندرعباس تنگ کرده است و ما به عنوان نمایندگان مردم شهر بندرعباس این اطمینان را به مردم محترم این شهر می دهیم تا از تمامی ظرفیت ها برای حل این مشکل استفاده کنیم.

وی افزود: از استاندار محترم می خواهیم که برای هماهنگی و ایجاد مسئولیت اداری میان ادارات و نهادهای مختلف ورود ویژه نماید و از تمامی ظرفیت های حاکمیتی برای حل این مشکل استفاده نماید.

آبتین امیری در مورد مشکلات محیط زیستی آبشیرینکن ها در اطراف بندرعباس گفت: آبشیرینکن های بزرگی در اطراف بندرعباس یکی از دلایل نگرانی برای نسل آینده این شهر است. این آبشیرینکن ها برای تأمین آب شرب چند استان مجاور راه اندازی شده است ،ولی آیا همه جوانب کارشناسی و محیط زیستی آن در نظر گرفته شده است؟

 

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: نظر غالب کارشناسان این است که این آبشیرینکن ها سبب برهم زدن اکوسیستم ساحل و دریا خواهد شد و زمین و دریا را با شوری غیر قابل تحملی مواجه می کند که این امر باید از همین ابتدا مورد توجه دستگاههای مربوطه قرار گیرد.


٠٨:٢٩ - 1396/10/06    /    شماره : ٤٨١١    /    تعداد نمایش : ٧٦خروج