ورود اعضا
سه شنبه ٢٤ مهر ١٣٩٧
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > دیدار اعضای شورای شهر بندرعباس با نماینده ولی فقیه در استان


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار اعضای شورای شهر بندرعباس با نماینده ولی فقیه در استان

 

 

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر بندرعباس در نشستی صمیمی با حضرت آیت الله نعیم آبادی دیدار کردند.

 

آیت الله نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در هرمزگان در این دیدار با اشاره به بوی بد و آلودگی خورهای بندرعباس گفت: اگر در خصوص مشكلات خورها تدبير شود خورها ميتوانند تبديل به فرصت شوند.

 

وی با بیان اینکه باید از ظرفيت های موجود استفاده کامل شود تصریح کرد: از زماني كه اسلام وارد ايران شده است چنين مسجدي(مسجد جامع) به این بزرگی و شکوه و عظمت ساخته نشده است.

 

امام جمعه بندرعباس با بیان اینکه انقلاب ما انقلاب مسجد بود گفت: مسجد جامع بندرعباس تبدیل به يك افتخار ملي شده است.

 

وی با بیان اینکه بايد از تجربيات شهرداران و مديران سابق استفاده كرد و از انها مشورت گرفت گفت: افتخار ميكنم كه از ساحل بندرعباس نگهداري كردم و نگذاشتم ساخت و ساز غیرقانونی مانع استفاده عموم مردم از دریا شود.

 

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با بیان اینکه ساخت ساز ساحل خلاف صريح و بين قانوني است گفت: شوراي اسلامی شهر جايگاه بزرگي دارد و بايد محكم مقابل كارهاي غيرقانوني بايستد.

 

وی با بیان اینکه خط سياسي من خط رهبري است گفت: من هیچوقت كاري به جناح چپ و راست نداشته و ندارم و قانون باید براي همه يكسان باشد.

 

آیت الله نعیم آبادی با بیان اینکه جلوگيري بنده در برابر ساخت و ساز ساحل برايم سنگين تمام شده است گفت: با همه وجود به راهم براي خدمت به مردم ادامه ميدهم.

 

در این جلسه رئیس شورای اسلامی شهر بندرعباس با اشاره به وظایف اعضای شورای شهر در قبال مردم گفت: شوراي پنجم به صورت يكپارچه دور هم جمع شدند تا با هم افزایی و همکاری خدمات بسیار خوبي را به مردم ارائه دهیم.

 

اسلام باوقار با بیان اینکه کار برای مردم بر هر چیز دیگر ارجحیت دارد، گفت: خطبه های حضرت آیت الله نعیم آبادی همیشه موجب می شود دستگاه ها بیدار شوند و در راستای خدمت به مردم گام بردارند.

 

وی گفت: مردم نياز به همدلی و اتحاد دارند كه امام جمعه در تحقق اين امر نقش بسزايی دارد.

 

حجت الاسلام احمد عامری سیاهوئی عضو شورای شهر بندرعباس نیز در این جلسه با بیان اینکه كار برای مردم بر هر چيز ديگر غلبه دارد گفت: به لحاظ قانوني هر كدام از اعضا كميسيوني دارند و هر کس بهتر می تواند در زمینه تخصصی خود سخن بگوید اما در حوزه فرهنگی که بنده در آن فعالیت دارم٬ ضعف در زيرساخت ها است.

 

وی گفت: زیرساختهای فرهنگی استان به خصوص شهر بندرعباس بسیار ضعیف است و با وجود تراکم جمعیتی در این شهر اما فاقد مراکز فرهنگی مناسب برای جوانان و خانواده ها هستیم.

 

حجت الاسلام عامری بیان داشت: فقدان مدیریت فرهنگی و تداخل بین سازمانها و نهادهای فرهنگی یک آسیب جدی در استان هرمزگان است و دستگاههای فرهنگی  در شهر بندرعباس به صورت  جزیره ای عمل می کنند.

 

وی با بیان اینکه سازمان ها بايد در خدمات به مردم هم افزايي كنند،  گفت: حضرت آيت الله نعيم آبادي در تمام سال هایی که در بندرعباس خدمت کردند همواره نسبت به مردم هرمزگان نگاه پدرانه اي داشته و دارند.

 

عضو شورای شهر بندرعباس با بیان اینکه همه ما نياز به موعظه هاي بزرگوارانه حضرت آيت الله نعيم آبادي داريم خاطرنشان کرد:از ايشان دعوت ميكنيم ماهانه با حضور در شهرداري بندرعباس و ايراد موعظه، سلامت معنوي همه ما را فراهم سازند.

 

وی با اشاره به اینکه امام جمعه بندرعباس پروژه عظيم مصلي(مسجد جامع) شهر را براي خدا و در جهت رفاه مردم پيگيري ميكنند تاکید کرد: بايد از همت و اقتدار ايشان در ساخت مسجد جامع بندرعباس تقدير شود، چرا که این مسجد برای استان و کشور باعث افتخار است و با یک انسجام بین تمام دستگاههای مربوطه این مهم به سرانجام برسد.

 

پرويز سالاري دیگر عضو شورای شهر بندرعباس نیز با بیان اینکه آيت الله نعيم آبادي علمدار بخش های مختلف،بخصوص حوزه فرهنگی در استان هستند گفت: فرهنگ ما مورد ظلم قرار گرفته است و باید فکری به حال فرهنگ جامعه کرد.

 

وی با ستایش فعالیت های نماینده محترم ولی فقیه در هرمزگان در زمینه فرهنگ گفت:‌مهندسي فرهنگي كه رهبري فرمودند را ميشود در عملكرد امام جمعه بندرعباس ديد.

 

وی با اشاره به اینکه وزارت نفت در پرداخت سهم سه درصدی مناطق نفت خیز به استان کوتاهی می کند، بیان داشت: طبق مصوبه مجلس و دولت استانهای نفت خیز از محل درآمدهای نفتی سهم سه درصدی دارند که متاسفانه وزارت نفت در پرداخت این سهم کوتاهی می کند.

 

وی افزود: وزارت نفت فقط در سالهای ۸۸ و ۸۹ این سهم را پرداخت کرد که این رقم به بازگشایی تونل تنگه زاغ و احداث بزرگراه بندرعباس سیرجان هزینه شد و از آن سال به بعد این سهم سه درصدی پرداخت نشد.

 

سالاری عنوان کرد: صادرکنندگان و واردکنندگان مبلغی را تحت عنوان ۱۲ در هزار حقوق عوارض کالا در استان به گمرک پرداخت می کند که طبق قانون این رقم باید به شهرداری های استان پرداخت شود. اما متاسفانه هنوز خبری از این پرداختی نیست.

 

سالاری با اشاره به پروژه مصلی بندرعباس گفت: پروژه مسجد جامع بندرعباس بعنوان مهمترين المان شهري و مرکز فرهنگی  در شهر بندرعباس است.

 

كيانوش جهانبخش عضو شورای شهر نیز در این دیدار گفت: خطبه هاي حضرت آیت الله نعیم آبادی هميشه موجب ميشود دستگاه ها بيدار شوند و در راستاي خدمت به مردم گام بردارند و به صورت قانونی عمل کنند.

 

وی گفت: در شهر بندرعباس اماکن فرهنگی و ورزشی کافی وجود دارد ولی متاسفانه برخی از مدیران دولتی که با پول بیت المال اماکن فرهنگی و ورزشی ساخته اند آن را مختص دستگاه خود می دانند و همه عموم نمی توانند از این مکانهای فرهنگی و ورزشی استفاده کنند از جنابعالی درخواست می شود جهت برطرف نمودن این معضل به مدیران مربوطه تذکراتی داده شود.

 

 مجید عسكري زاده دیگرعضو شورای شهر بندرعباس نیز با بیان اینکه وضعيت وحدت در استان با حضور آیت الله نعیم آبادی تقويت شده است گفت:‌ بايد فكري به هر حال شرايط صنعتي، ورزشي، رفاهي و اقتصادي مردم داشته باشيم.

 

وی گفت: بندرعباس بعنوان پیشانی استان هرمزگان بلکه ایران اسلامی متاسفانه با معضل شدید فاضلاب مواجه است و باید جهت برطرف نمودن این معضل بزرگ و مشکل اصلی شهر همه مسئولین به این قضیه ورود کنند تا خدای ناکرده سلامتی مردم به خطر نیافتد.

 

عسکری زاده بیان کرد: با تعامل بین ادارات و دستگاههای اجرایی سند چشم اندازی برای شهر بندرعباس تدوین شود تا شاهد اجرای کارهای بزرگی در شهر باشیم.

 

 

 ١٣:١٤ - 1396/08/22    /    شماره : ٤٥٩٤    /    تعداد نمایش : ٧٨خروج