ورود اعضا
سه شنبه ٢٤ مهر ١٣٩٧
ساعت
اوقات شرعی
اخبار > حل مشکلات شهر بندرعباس نیازمند حمایت استانداری و سازمانها دارد


  چاپ        ارسال به دوست

آبتین امیری،عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس:

حل مشکلات شهر بندرعباس نیازمند حمایت استانداری و سازمانها دارد

عضو شورای شهر بندرعباس گفت: حل مشکلات کلان شهر بندرعباس نیازمند همکاری استانداری و سایر ادارات با شهرداری و شورای اسلامی شهر است.

آبتین امیری در خصوص دیدار اعضای شورای شهر و شهردار بندرعباس با استاندار هرمزگان بیان داشت: نشست مشترک استاندار با مجموعه شهرداری و شورای شهر بندرعباس برای حل مشکلات این شهرستان از وجود اراده کافی در مجموعه مدیریت عالی استان برای حل مشکلات بندرعباس و قطعا چین اراده ای نقطه اطمینان و اعتماد شهروندان این شهر خواهد بود.

عضو شورا شهر بندرعباس عنوان کرد: یکی از مباحث اصلی در شهر بندرعباس حل مشکلات نامناسب شهری و نجات خورها و ساحل بندرعباس از آلودگی فاضلاب و پساب ها است که این مساله برگزاری جلسه با نهادها و ادارات مرتبط دنبال خواهد شد.

امیری اظهارداشت: شاید نتوان در مدت کوتاه 4 ساله همه مسائل شهری را حل کرد، اما می توان با اولویت بندی و پیگیری مهم چند مشکل اساسی که نسلهای آینده این شهر را تهدید می کند، حل کنیم.

وی افزود: در شهرهای ساحلی، ساحل و زیبایی و پاکیزگی آن تمام حیثیت شهر است. شهرداری و شورای اسلامی بندرعباس آماده اقدامات اساسی برای نجات ساحل بندرعباس از وضع موجود است، اما چه به لحاظ حقوقی و چه به لحاظ مالی و اعتباری همکاری همه دستگاههای مربوطه لازم است.

به گفته این عضو شورای شهر بندرعباس، یکی از مشکلات زیرساختی بندرعباس گستردگی بافت فرسوده در این شهر است. تلاش می کنیم که شورای شهر بندرعباس ضمن در اولویت قرار دادن این مشکل، دیگر دستگاههای مرتبط را به این موضوع حساس کنیم.

امیری تصریح کرد: وجود بافت فرسوده با گستردگی موجود در شهر بندرعباس نه فقط از بعد خدمت رسانی به شهروندان ساکن این محلات، بلکه از بعد اجتماعی و سلامت روانی و مهار فساد اجتماعی نیز، به چالشی برای شهر بندرعباس تبدیل شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم کارها به صورت تخصصی دنبال شود تا هم اثرگذاری کارها بیشتر شود و هم اینکه از بروز مشکلات اجتماعی در آینده برای مدیریت شهری جلوگیری کنیم.


١٣:١٠ - 1396/08/17    /    شماره : ٤٥٧٩    /    تعداد نمایش : ٦٠خروج