شنبه ٢٨ فروردين ١٤٠٠
اخبار > نظارت بر اجرا و هزینه کرد پروژه ها از وظایف مهم شورای شهر است


  چاپ        ارسال به دوست

رییس کمیسیون عمران، حمل ونقل وترافیک شورای شهر بندرعباس :

نظارت بر اجرا و هزینه کرد پروژه ها از وظایف مهم شورای شهر است

کیانوش جهانبخش گفت: نظارت بر اجرای درست پروژه ها و جلوگیری از حیف و میل بیت المال از وظایف مهم شورای شهر است.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بندرعباس، رییس کمیسیون عمران، حمل ونقل وترافیک شورای اسلامی شهر بندرعباس در دومین جلسه کمیسیون عمران که با حضور معاونت عمرانی شهرداری بندرعباس، شهرداران مناطق و تنی چند از مدیران شهرداری برگزار شد، با تقدیر وتشکر از مجموعه عمرانی شهرداری  بیان کرد: با توجه به شرایط مالی بحرانی و پر چالش مجموعه شهرداری فعالیتهای عمرانی خوبی صورت گرفته و این فعالیتها متوقف نشده است که این نشانه کارآمدی مجموعه است.

جهانبخش در ادامه گفت: انتظار از مجموعه شهرداری این است که توقعات مردم در اولویت اصلی آنها قرار گیرد، ابتدا و انتهای هر پروژه مشخص شود و تا زمانی که پروژه ای به اتمام نرسیده بهره برداری صورت نگیرد، چرا که علاوه بر ایجاد روحیه یاس و ناامیدی در جامعه، برای مجموعه نیز سرخوردگی و بی اعتمادی را به دنبال دارد.

رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل وترافیک شورای شهر بندرعباس با گلایه از برخی دستگاههای اجرایی استان برای افتتاح پروژه هایشان در هفته دولت و یا دهه فجر، تصریح کرد: متاسفانه در ایام دهه فجر و یا هفته دولت شاهد افتتاح برخی پروژه هایی هستیم که هنوز به طور کامل آماده نشده است و با این کار کیفیت پروژه ها پایین می آید و نظارت کمتری برآنها صورت می گیرد و همچنین حیف ومیل منابع مالی به بالاترین حد خود می رسد.

وی گفت: ضرورتی ندارد پروژه ای با کیفیت پایین در ایام خاصی افتتاح شود که این بی تدبیری و تضییع حقوق مردم است و اصول اقتصاد مقاومتی را زیر پا می گذارد.

جهانبخش گفت:متاسفانه عمدتا در پروژه های دولتی شاهد افتتاح چند باره پروژه ها هستیم که این روش زیبنده مردم فهیم کشور و شهرمان بندرعباس نیست، تمام روزهای سال روز انقلاب و ملت و دولت است و تقسیم بندی و تعیین زمان برای تکمیل، افتتاح و کلنگ زنی پروژه ها دراین ایام در صورتی که با عجله و برای ارایه ی آمار و عملکرد باشد، پذیرفتنی نیست و با اصول اقتصاد مقاومتی مغایرت دارد.

رییس کمیسیون عمران شورای شهر بندرعباس بیان کرد: کمیسیون عمران شورا یکی از مشکلات فراروی پروژه های عمرانی را عدم همکاری بین دستگاهی در مواردی مانند انتقال تاسیسات زیر زمینی و یا فراهم کردن امکان اجرای پروژه ها تشخیص داده است.

وی تصریح کرد: یکی از دغدغه های مردم بندرعباس جمع آوری آب های سطحی است که شورای ترافیک تاکنون سه مصوبه مبنی بر لزوم همکاری در اجرای این پروژه داشته است.

به گفته جهانبخش آب های سطحی در خیابان آتش نشانی و بنیاد شهید باید توسط لوله هایGRP  جمع آوری و از طریق خیابان سمدو به دریا یا طرح های بالادستی منتقل شود که هشت ماه است پلیس راهور از اجرای آن جلوگیری می کند.

عضو شورای پنجم ادامه داد: این پروژه 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با وجود سه مصوبه شورای ترافیک، پلیس راهور به این مصوبه ها اعتنایی نمی کند.

جهانبخش به پلیس راهور توصیه کرد: در تقابل با مردم قرار نگیرد و به مصوبه شورای ترافیک تمکین کند.

وی تصریح کرد: به زودی این مشکل در دیدار با استاندار و معاون عمرانی که ریاست شورای ترافیک را بر عهده دارد مطرح خواهد شد تا نسبت به بخشی نگری هایی که خدمات رسانی به مردم را مختل کرده، تدبیر لازم را اتخاذ نمایند.

 


١١:١٣ - 1396/07/03    /    شماره : ٤٣٨٦    /    تعداد نمایش : ٢٨٣خروج
ساعت
اوقات شرعی

ارتباط با ما

بندرعباس-بلوارامام خمینی شهرداری مرکزی-شورای اسلامی شهر بندرعباس فکس:07632233904

07632245308

آمار بازدید

بازدید این صفحه : 134135

بازدید امروز : 62

کل بازدید : 335256